OLEN PITÄNYT NÄITÄ AJATUKSIA VUOSIA SISÄLLÄNI!
1. MIKSI ME SUOMALAISET VIHAAMME VENÄLÄISIÄ IHMISIÄ!?
2. MIKSI ME SUOMALAISET OLEMME NIIN TAIPUVAISIA KAPITALISMIIN!?
3. MIKSI ME SUOMALAISET IHANNOIMME SOTAA!?
4. MIKSI ME SUOMALAISET ÄÄNESTÄMME ÄÄRIOIKEISTOA!?
5. MIKSI ME SUOMALAISET OLEMME NIIN ALKOHOLISOITUNEITA!?
6. MIKSI ME SUOMALAISET OLEMME NIIN TUNTEETTOMIA JA JULMIA!?
VOIKO KUKAAN VASTATA!?
EN VAIKENE ENÄÄ!
10
71
Vastaukset
- Olisit vaiennut
edelleen. Ei tuollaista pötyä kaivata edes tälle palstalle.
- Pussinperä
Hieno puhe!
Ehkä me suomalaiset olemme pahoja.
Muistan kun kävin viime vuonna Venäjällä, niin ihmiset hymyilivät ja olivat ystävällisiä minua kohtaan.
Onko kukaan tavannut koskaan mielyttävää Suomen kansalaista?- Vaka Vanha
EI TODELLAKAAN OLE!
PUUKKOA TULEE SELKÄÄN KUN MENEE NAKKIKIOSKILLE!
LAPSET KÄYTTÄVÄT HUUMEITA!
MIKÄ MEITÄ OIKEIN VAIVAA!? - Jaajaa. Noinhan on!!
Vaka vanha kirjoittaa ja Pussinperä kannattaa. Sitten vaihdetaan. Sama tyyppi ratsastaa toisten nikeillä.
- capsit pois jo
Jaajaa. Noinhan on!! kirjoitti:
Vaka vanha kirjoittaa ja Pussinperä kannattaa. Sitten vaihdetaan. Sama tyyppi ratsastaa toisten nikeillä.
Ei taida Vaka Vanhasta ja Pussinperästä olla seuraaviksi shakkimestareiksi...
- Koroljov
"MIKSI ME SUOMALAISET VIHAAMME VENÄLÄISIÄ IHMISIÄ!?"
1) Venäläiset kelpaavat syntipukeiksi Suomen historian tragedioihin, joista suomalaiset eivät itse halua ottaa vastuuta. 2) Venäläisiin ja Venäjään on kätevää projisoida kaikki suomalaisten ja Suomen omat ongelmat, epäkohdat ja puutteet.
"MIKSI ME SUOMALAISET IHANNOIMME SOTAA!?"
Koska suomalaiset eivät ole kokeneet sotaa niin paljon eivätkä kärsineet sodasta niin paljon kuin venäläiset. Sotaisin kansa nykymaailmassa on Yhdysvallat, jonka maaperällä ei ole taisteltu lähes 150 vuoteen ja jota ei kummassakaan maailmansodassa edes pommitettu.
"MIKSI ME SUOMALAISET ÄÄNESTÄMME ÄÄRIOIKEISTOA!?"
Koska Suomelta puuttuu oma Putin, koska toista Kekkosta ei ole Suomeen syntynyt ja koska suomalaiset eivät osaa arvostaa sitä, että Suomella sentään on yhä Paavo Väyrynen.- LaD
Suomessa ei ole hyvin kannatusta saanutta äärioikeistopuoluetta, Perussuomalaiset eivät ole äärioikeistoa, he sopivat huonosti vasen-oikea akselille.
Miksi taivumme kapitalismiin?
Päättelen tästä että olet kommunisti.
Oikein toteutettu kapitalismi on aina parempi kuin kommunismi.
- Trollijovit
Historian vääristelyt ja Pussinperä.
Taitaa Koroljovin poppoota todellakin ottaa kupoliin kun historian vääristelyt kumotaan faktoilla. - LaD
Miksi ihannoimme sotaa? emme ihannoikkaan saatanan pölö.
Mutta miehittäjiä vastaan taistelleita saa kunnioittaa.
miksi vihaamme venäläisiä?
Koska venäjältä ei ole tullut koskaan mitään hyvää, muutoin kun tahattomasti.
Kaiken lisäksi Venäjä on hirvittämän arvaamaton ja sen kanssa täytyy olla varuillaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p475415Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "612206Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella181800Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1441758- 171535
No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol301447Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v5133881-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome171097Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy771068Joutuuko Suomi24-palvelu taas oikeuteen ?
Nämä Purraa ja Perussuomalaista johtoa pedofiilian suojeliana pitävän kirjoittajan viestit eivät vain poistu täältä. Se212949