HALUAN LIHOA

:(

Anteeksi isot huutavat kirjaimet, halusin vaan herättää huomion :D

Asiaan:

Tuntuu, että jokapaikassa vaan hölistään laihduttamisesta ja keskustelupalstoilta löytyy vain omat palstansa laihdutukselle, mutta missään ei hiiskuta sanaakaan lihottamisesta!

Mulla on ongelmana, että kohta on 18v ikää täynnä, mutta en tunne näyttäväni naiselta, vaan pikkutytöltä, kun olen niin laiha! En tunne oloani mukavaksi näin laihassa kropassa ja välillä katson kauhulla musta otettuja kuvia laihuuden takia.. Mittani ovat 155cm ja paino suunnilleen 42kg. Enhän minä mikään sairaalloisen laiha ole, mutta viihtyisin paljon paljon paremmin vähän muodokkaammasta vartalossa! Oon koko elämäni ollut aina hieman alipainoinen ja geenini osoittavat, että oon aika varmasti laiha vielä iäkkäämpänäkin. Käsivarteni ovat inhottavan ohuet ja luut näkyvät monesta kohtaa :( Eikä ole kiva, että ihmiset ihmettelevät laihuuttani!

Oon yrittänyt jo pidemmän aikaa lihottaa itseäni ilman tulosta. Vaikka ruokaa uppois muhun vaikka kuinka, sitä ei huomaa mussa mitenkään.. Syön jopa usein enemmän kuin normaalipainoiset kaverini! Rakastan ruokaa ja oon kova herkuttelemaan, mutta välillä tosin on ongelmana se, että unohdan syödä...

Haluaisin lihoa ainakin 5kg tai niin paljon, että kroppani näyttäisi paremmalta ja luut eivät törröttäisi! Sekä lihasta että läskiä olisi mukava saada sopivassa suhteessa.

Haluaisin vinkkejä lihotukseen! Ei tarvitse olla maailman terveellisin lihotusmenetelmä, mutta ei nyt mikään kammottavan epäterveellinenkään. Kuinka paljon kaloreita ym. pitäisi syödä lihottaakseen? Kannattaisiko harrastaa jotain urheilua, lihaskuntoa? Vai polttaako se liikaa kaloreita, joita tarvitsisin lihoamiseen? Miten saisin myös kasvatettua ruokahaluani, että muistaisin syödä useammin?

KAIKKI NEUVOT OVAT TERVETULLEITA :) Kiitos !

0

111

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

        Nimi esiin.....
        Oulu
        101
        6259
      2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

        Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
        Maailman menoa
        81
        4839
      3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

        Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
        Maailman menoa
        100
        3101
      4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

        https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
        Maailman menoa
        30
        2932
      5. Anteeksipyyntöni

        Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
        Järki ja tunteet
        26
        2165
      6. Sydämeni valtiaalle

        En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
        Ikävä
        119
        1546
      7. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

        ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
        Maailman menoa
        337
        1111
      8. Oletko tyytyväinen

        Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
        Ikävä
        92
        1110
      9. Jos oikeasti haluat vielä

        Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
        Ikävä
        131
        1036
      10. Eihän se tietysti minulle kuulu

        Mies, mutta missä olet? 🤨 😠
        Ikävä
        48
        804
      Aihe