Kuukautisten siirtäminen/alkamispäivän ajankohdan muuttaminen

NNNNNNIIIIII

Eli, syön mercilon merkkisiä pillereitä. Olen kerran siirtänyt kuukautiseni, eli söin kaksi liuskaa putkeen ja nyt tulevana keskiviikkona alkaisi taukoviikko ja tyhjennysvuoto tulisi lauantaina/sunnuntaina, mutta justiin sille viikonlopulle on menoa, enkä mitenkään haluaisi kuukautisia sinne "riesaksi". Eli kysymys onkin että voinko syödä putkeen taas KOLMANNEN liuskan? Vai voinko tehdä niin että syön tästä liuskasta, mitä olen nyt syönyt, niin keskiviikon jälkeen siitä kolmannesta liuskasta torstain ja perjantain pillerin ja sen jälkeen pidän 7päivän tauon, jolloin kuukautiset alkaisivat vasta seuraavalla viikolla? Ja koko kuukautisten alkamispäivä muuttuisi..?

1

366

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jjoooh

      Monta vaihtoehtoa....

      1. Voit aloittaa 7 pv:n taukoviikon jo vaikka tänään. Vuoto alkaa sitten jo aiemmin; ainakin pitäisi alkaa.
      2. Syöt kolmannen liuskan putkeen, mutta monilla elimistö ei enää kykene pitämään vuotoa poissa niin kauaa, vaan se saattaa alkaa itsekseen. Tai ainakin pientä tiputtelua tulla.
      3. Syöt seuraavasta liuskasta vaikka vain esim. viikon verran pillereitä, jonka jälkeen pidät taukoviikon.

      Toki näistä mikään ei ole varma, sillä vuotohäiriöt on melko yleisiä, jos syö normaalista poikkeavasti pillereitä. E-teho kuitenkin säilyy, valitsit sitten minkä vaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      101
      4954
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      250
      2037
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      89
      1673
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1190
    5. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      337
      1163
    6. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1100
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      50
      1099
    8. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      148
      1070
    9. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      111
      1029
    10. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      85
      984
    Aihe