Olin aikeissa vaihtaa vanhan Volvoni uuteen Samaraan, laitoin sähköpostia liikkeeseen kysyen mahdollista hyvityshintaa vanhasta.
Sähköpostiin ei vastattu ja kaupat jäi tekemättä.
Volvo yhä liikenteessä vielä vajaan kymmenen vuoden kuluttua ja 2003 samaran arvo alkaa olla aika lähellä vanhan autoni arvoa.
suurkiitos delta-autolle!"!
13
686
Vastaukset
- dddccc
Nytkö heräsit? 10v.vanhaa asiaako tässä pitäisi lähteä puimaan? Hanki oma elämä
- vanahavolovo
Se oma elämä tai joidenkin muiden olisi tainnut päättyä viime kesänä jos alla olisi ollut Ladan ajo-ominaisuuksilla varustettu auto kun pihasta peruutettiin suoraan eteen. Nyt sen sijaan sain väistettyä hieman ja sain vanhaan kotterooni uutta peltiä vakuutusyhtiön laskuun.
- Väliköntien tarzan
Mietin joskus, miten se pulju voi olla yhä pystyssä? Kävin kerran ja myyjä naksutteli kuulakärkikynää lokerossaan.
- reppureiska
Minä taas vältyin Ladan-loukkuun jäämiseltä, kun oli niin töykeä myyjä Ladakaupassa, eikä luvattu penniäkään käteisalennusta. Ehkä olin liian köyhän näköinen jopa ladan ostajaksi.
- myyjä 334
Ei johtunut siitä että olet köyhän näköinen, vaan siitä että olet ihan oikeasti köyhä, siis tyhjätasku persaukinen, rahaton puliveivari, ei me sulle autoa myydä.
- Lue tätä, lue lue
Et reppana käsitä ettei kauppoja voi netissä tehdä, et voi työtää vanhaa autosasi netistä käsin, elämä ja kaupat täytyy elää livenä ei ruudun takana häveten ja odottaen lottovoittoa mitä ei koskaan tule ei edes autokauppojen yhteydessä jos et käsitä ajaa paikanpäälle ja saa suutasi auki , kuinka kauppa edistyy tällä vanhalla romulla ......
Ei sposteihin vastata, se on täysin turhaa ajanhukkaa ja niistä ei juurikaan toteudu mikään mitä siellä viestitään, olkoon kuinka sitten tätä päivää ja välimatkaakin ja muuta kakkaa mitä jauhatte kun aikannekuluksi haette tyhjiin päiviinne täytettä unelmoidessanne jostain lottovoittokaupasta joka sattuisi juuri teidän kohdallenne, herätkää unestanne ja ajakaa suoraan paikalle, niin se menee , ymmärrät eli et.... - ikuista turhuutta
Lue tätä, lue lue kirjoitti:
Et reppana käsitä ettei kauppoja voi netissä tehdä, et voi työtää vanhaa autosasi netistä käsin, elämä ja kaupat täytyy elää livenä ei ruudun takana häveten ja odottaen lottovoittoa mitä ei koskaan tule ei edes autokauppojen yhteydessä jos et käsitä ajaa paikanpäälle ja saa suutasi auki , kuinka kauppa edistyy tällä vanhalla romulla ......
Ei sposteihin vastata, se on täysin turhaa ajanhukkaa ja niistä ei juurikaan toteudu mikään mitä siellä viestitään, olkoon kuinka sitten tätä päivää ja välimatkaakin ja muuta kakkaa mitä jauhatte kun aikannekuluksi haette tyhjiin päiviinne täytettä unelmoidessanne jostain lottovoittokaupasta joka sattuisi juuri teidän kohdallenne, herätkää unestanne ja ajakaa suoraan paikalle, niin se menee , ymmärrät eli et....Juuri noin se on, ei kenelläkään ole aikaa turhanpäiväisten itkuiikkojen kanssa kirjeenvaihtopalstaa pitään joka ei oikeasti koskaan johda yhtään mihinkään, kysymys ja vastauspalsta on sama homma, niistä turhan aikansakuluksi rahattomien kyselyt eivät koskaan johda kauppaan, niin se vain oikeasti on pitkällä kokemuksen rintaäänellä sanottuna.
Laittakaa spostejanne vaan lopunikäänne sillävälin kun rahamiehet tekee oikeata kauppaa elävässä elämässä. - Ei nettikauppaa
ikuista turhuutta kirjoitti:
Juuri noin se on, ei kenelläkään ole aikaa turhanpäiväisten itkuiikkojen kanssa kirjeenvaihtopalstaa pitään joka ei oikeasti koskaan johda yhtään mihinkään, kysymys ja vastauspalsta on sama homma, niistä turhan aikansakuluksi rahattomien kyselyt eivät koskaan johda kauppaan, niin se vain oikeasti on pitkällä kokemuksen rintaäänellä sanottuna.
Laittakaa spostejanne vaan lopunikäänne sillävälin kun rahamiehet tekee oikeata kauppaa elävässä elämässä.OIKEIN, ei netissä kyselijät koskaan osta yhtään mitään, näkevät vain päiväunia p-aukisena jostain kaupasta jonka joskus lottovoiton saaneena tekisivät , MUTKUN, SITKUN TÄYTYY KYSYÄ ÄMMÄLTÄ PORUKKAA TÄYSIN.
( Miten muuten työnnätte autonne ruudusta tai rahat , kertokaa, ettekö käsitä oikeata kauppatapaa?) - as2
Ei nettikauppaa kirjoitti:
OIKEIN, ei netissä kyselijät koskaan osta yhtään mitään, näkevät vain päiväunia p-aukisena jostain kaupasta jonka joskus lottovoiton saaneena tekisivät , MUTKUN, SITKUN TÄYTYY KYSYÄ ÄMMÄLTÄ PORUKKAA TÄYSIN.
( Miten muuten työnnätte autonne ruudusta tai rahat , kertokaa, ettekö käsitä oikeata kauppatapaa?)Saattaiskohan se pikkusen edes nostaa sitä sähköpostin kautta tullutta kaupan määrää jos niihin posteihin vastaisi?
Itse en ole autokaupassa töissä mutta ainakin jälkimarkkinointipuolella sähköpostin määrä ja sen kautta tulleet työtilauksien määrä on viime vuosina aika rajusti kasvanut. - AASIAA
as2 kirjoitti:
Saattaiskohan se pikkusen edes nostaa sitä sähköpostin kautta tullutta kaupan määrää jos niihin posteihin vastaisi?
Itse en ole autokaupassa töissä mutta ainakin jälkimarkkinointipuolella sähköpostin määrä ja sen kautta tulleet työtilauksien määrä on viime vuosina aika rajusti kasvanut.Oikeata asiaa,
Palaverissa kysyttiin miten viimeisten vuosien aikana on toteutunut kauppa nettiauton kysymys vastaus palstan osalta, ja tulos nolla, myyjiltä meni jopa tuntitolkulla aikaa kirjeenvaihtoon mikä on ajanhukkaa muuhun tehokkaaseen tulokseen tähtäävään nähden, ja siitä luovuttiin ja keskitytään olennaiseen.
No täällähän tätä on aivan turha avata, ei monikaan täällä voi käsittää kokonaisuuksia ja tuloksia ja hyvä niin.
Jossain tapauksissa voi olla spostista hyötyä, tosin vain ei käytännössä niitä ole havaittu. - AuMy
AASIAA kirjoitti:
Oikeata asiaa,
Palaverissa kysyttiin miten viimeisten vuosien aikana on toteutunut kauppa nettiauton kysymys vastaus palstan osalta, ja tulos nolla, myyjiltä meni jopa tuntitolkulla aikaa kirjeenvaihtoon mikä on ajanhukkaa muuhun tehokkaaseen tulokseen tähtäävään nähden, ja siitä luovuttiin ja keskitytään olennaiseen.
No täällähän tätä on aivan turha avata, ei monikaan täällä voi käsittää kokonaisuuksia ja tuloksia ja hyvä niin.
Jossain tapauksissa voi olla spostista hyötyä, tosin vain ei käytännössä niitä ole havaittu.Teen netti-/sähköpostikyselyjen kautta 75-85 kauppaa vuodessa. Siitä voi jokainen joka kehtaa itseään automyyjäksi sanoa laskea, että kannattaako niihin vastailla...
- jos on aikaa.....
AuMy kirjoitti:
Teen netti-/sähköpostikyselyjen kautta 75-85 kauppaa vuodessa. Siitä voi jokainen joka kehtaa itseään automyyjäksi sanoa laskea, että kannattaako niihin vastailla...
Juu juu,
Paljonko maksat siitä ja tästä, mitä siitä saa vaihdossa tohon ja tohon, kysymys ja vastaus palstan kirjeenvaihtopalstaahan voi pitää jos se tuntuu hyvältä sillävälin kun muut ohjaavat heidät livenä kaupantekoon..... - AuMy
jos on aikaa..... kirjoitti:
Juu juu,
Paljonko maksat siitä ja tästä, mitä siitä saa vaihdossa tohon ja tohon, kysymys ja vastaus palstan kirjeenvaihtopalstaahan voi pitää jos se tuntuu hyvältä sillävälin kun muut ohjaavat heidät livenä kaupantekoon.....Kyllä automyyjillä aikaa on. Myyn tänäkin vuonna yli 300 autoa ja hyvin on aikaa lueskella vaikka keskustelupalstoja. En ole koskaan ymmärtänyt, miten 99% automyyjistä saa tehtyä itselleen olemattoman kiireen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse484149SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo2864067Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1393563Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky923515Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit302407Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv361855Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä601819Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575651758- 371660
- 991599