SÄHKÖ tappaa aina JUNAN katolla !! AINA !!!!

mIlloin tuo hölmöily loppuu että pitää
kiivetä junan katolle !

Voi kilin kallit että pittää olla
tietämätön nuorten kollien.

Siellä on semmoset voimajohdot että saa heti 25000 voltin tällit
ja sitten palaa pallit .
7132
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Asiaan liityen, miksi ei enää TV:ssä anneta niitä " Tietoiskuja " vaarallisista asiosta? Aikoinaan niitä esitettiin useita kertoja päivässä esim. keväällä varoitettiin heikoista jäistä ja oli myös varoitus video sähköradan vaarasta.
Tuntuisi olevan tarvetta nykyisinkin, kun tuo tyhmyys on taas tiivistynyt joukossa.

Äänestä
  • ehkä vaan on todettu että parempi antaa evoluution hoitaa tehtävänsä?

    Äänestä

  • Tietoisku somaleille. Junien katoilta löytyy pikkutyttöjä. 'vinkvink'

    Äänestä

  • dsfgdsfgsdfg kirjoitti:

    ehkä vaan on todettu että parempi antaa evoluution hoitaa tehtävänsä?

    Tulee sitä luonnollista poistumaa.

    Äänestä

Joo ja kummallista että jo aikuinen mies alkaa tuommoiseen leikkiin, kyllä on tietämättömyyttä vaaroista ja pahasti!

Äänestä

25KW on semmonen määrä sähköä että tappaa välittömästi,polttaen katolle eksyneen idiootin karrelle ja ihmisestä tulee kypsää kuten grilli makkarasta.

Ei kandee kokeilla.

Kun sataa tihuttaa ja on vähän sumua niin kun kävelet junaradan yli sateenvarjon kanssa niin saat pikkuisia tällejä inditktoituneesta sähköstä,sekään ei tunnu kivalta.

Äänestä

Varsinainen älynväläys.

Vanhempien velvollisuus on kertoa noistakin vaaroista niin että se viesti menee perille.

Aikoinaan joku Lahtelaisteini heitti metalliketjun starkin sillalta johtojen päälle jolloin oikosulku poltti vieressä seisovan veturin ja kundi sai muistaakseni kahden miljoonan laskun tuosta neronleimauksesta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


NO tsut tsut train kirjoitti:

mIlloin tuo hölmöily loppuu että pitää
kiivetä junan katolle !

Voi kilin kallit että pittää olla
tietämätön nuorten kollien.

Siellä on semmoset voimajohdot että saa heti 25000 voltin tällit
ja sitten palaa pallit .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu