Mies muistitko tänään puistella matot ?

Muistitko tänään ?

8

94

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Akkojen hommaa

      Akat siivoo ja tekee ruuat pukeutuu säkkiin!
      Me miehet pelataan sillävälin noppaa aurinkoisessa kadunkulmassa.

      • Akkojen hommaa

        Ja me miehet mitään esileikkejä tarvita. Pannaan silloin kun sille tuntuu!!!


    • Ukko (ps.)

      Ämmäin höpinöitä. Pidä turpa kiinni ja siivoa kun kerran talossa saat akkana olla!

    • maajussuf

      Minä tarvisin pillerin, joka laittaa siivousinnon päälle. Minua ei pölykoirat haittaa. Eikä seksin puutekaan!

    • Nainen&Mies <3

      Joo, pysy sinä onneton vaan siellä autotallin takana, me tasa-arvoiset ihmiset teemme kotityöt yhdessä ja jaamme sen päälle vuoteemme ja nautinnon keskenämme. Aaaaaahhhhh, ihanaaa !!!!!

    • hohh--

      Eihän mattoja tartte enää kenenkään puistella, kun imurit on keksitty vuosikymmeniä sitten! Tieteellisesti on todistettu (suomal. tutkimus), että matoissa on vähemmän pölyä imuroinnin jälkeen kuin esim. mattopiiskalla hakkaamisen jälkeen. Tervetuloa nykyaikaan tässäkin. Olen ihmetellyt kauan tätä suomalaisten mattojenpiiskausrituaalia, jolle ei löydy enää mitään perustetta. Mutta kai se on niin, että jos äiti on kerran opettanut, niin pitäähän se tehdä. Äiti puolestaan sai oppinsa äidiltään, jolloin oli ehkä jo imurit tulollaan...tai ei.

    • Maton puistelut

      Puistelin aamulla lähtiessä hiukan nyrkkiä nenän alla. Että jos ei ole illalla matot pöyhittynä ja kämppä siistinä, niin sitten otetaan sovintoseksiä väkipakolla. Yleensä tää uhkaus kyllä meillä tepsii.

    • höpöhommaa

      12v sitten viimeksi mattoja kantelin kartanolle,turhaa touhua. imuroin ja pesen
      tarvittaessa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      82
      4627
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3837
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      176
      3637
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      64
      2070
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1941
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      78
      1268
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      130
      1142
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      145
      1072
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      49
      989
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      26
      891
    Aihe