Oon liittymässä turkusoftiin ja oon n. vuoden harrastanu airsoftia kavereiden kanssa joten tiedän mikä laji on.
Pää asia: olisiko tälläinen setti hyvä :
1 ase: Cyma cm.040c http://www.tradesoft.fi/product/19/cyma-ak74mn-taysmetallinen
2 suojalasit/kasvosuojus: Bolle x500 http://www.pcb-airsoft.com/epages/PCB.sf/fi_FI/?ObjectPath=/Shops/PCB/Products/MASK-BOLLE-X500 ja http://www.varusteleka.fi/product/kasvosuojaimet/mil-tec-kasvosuojus-neopreenia-musta/_2IX0TWIF0
3 maastopuku: http://www.varusteleka.fi/product/kaytetyt-maastopuvut/brittilainen-soldier-95-maastopuku-parkalla-dpm-kaytetty/_2IK0T09SC
Niin pääseekö tällä alkuun ?
Airsoft
5
105
Vastaukset
- hohoo ala
maastopuku on ihan turha!!!! vihreä huppari ajaa saman asian
Liivit ois ehkä ihan kivat mutta kyllä noillakin pärjää.
- softaajaaa
Kiitti toedosta ja mulla ei ole vihreää hupparia eikä huosuja joten maastopuvun saa halvemmalla ja siinä on varmaankin paremmat taskut missä pysyy lippaat.
http://www.pcb-airsoft.com/epages/PCB.sf/fi_FI/?ObjectPath=/Shops/PCB/Products/10720001
Tos on ihan hyvät liivit itellä on nua varal :D Jos aijot liivit hankkii- softaajaaa
Juu on kyllä suht halvalla hyvän näköiset liivit että kiitti vaa mutta ailoitan varmaa ilman liivejä ja kyllä hän ne saa myöhemminkin tilattua :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703139
- 622495
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562136Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942045- 551952
- 421584
- 401560
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141253EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391168- 61083