Nokian alamäki alkoi

1167
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Ostakaa paljon Nokliaa! Kohta arvo nousee, kun oppivat käyttämään Lumiaa, winphonea!

Äänestä
Aloittaja

Älkää ostako vielä Nokiaa, jonka osakkeen arvo laskee vielä noin kahteen euroon,
koska patenteilla ei ole mitään arvoa kasvavilla markkinoilla: Kiinassa, Afrikassa,
Intiassa, Venäjällä jne.

Äänestä
Aloittaja

Zte ja Haiwei puhelimet tulevat olemaan paljon parempia kuin Nokia. Ovat myös huomattavasti edullisempia ja paljon paremmalla käyttöjärjestelmällä kuin onneton ja ylihintainen Nokia

www.taloussanomat.fi/informaatioteknologia/2012/04/23/zten-johtaja-tuplaamme-alypuhelinmyynnin/201227917/12?non=1

Äänestä
Aloittaja

Nokian konkka saattaa tulla jo tänä vuonna. Todellisuudessa Nokialla on miljardien velat, mutta patenttien omistajat salaavat sen, jotta pikkuporvaristo ostaisi vielä sen
osakkeita.

Äänestä

Ostakaa vauhkona Mokiaa! Nyt on halpaa! Saatte toimitusjohtajan vähän käytetyt kalsarit kaupan päälle!

Äänestä

Nokia siirtää kaikki tuotannon sellaisiin maihin, joissa ei lähes mitään tarvitse maksaa palkkaa ja muita sosiaali kuluja. Kiinakin näyttää olevan jo Nokialle liian kallis maa, jossa palkat nousee nopeasti

www.talouselama.fi/nokialandia/nokia rakentaa vietnamiin 17 hehtaarin tehdasta/a2096787?mobileRedirect=false

Äänestä

Kuksaa2 oli oikeassa jälleen kerran.

Pahin moka mitä mokia eikuin nokia teki oli että alkoivat potkimaan suomalaisia pellolle ja siinäkö oli sitten kiitos siitä että nokia kehittyi suomessa?

Nyt on paha saanut palkkansa.

Äänestä

Älkää ostako petturi mokiaa... älkää myöskään applen tuotteita.

Äänestä

Kiinalaiset kopsaa kaikki nokian ja muiden patentit ja tekee esim. omia puhelinmerkkejään, kuten huawei ja zte ym. Ei ketään mahda Kiinalle mitään kun se kopioi kaiken länsimaisen teknologian ja tekee samaa tavaraa paljon halvemmalla.

Kuluttajalle tuo on vain voittoa, koska hinta on halvempi, eli hyvä vaan.

Äänestä
Aloittaja

Todellisuudessa Nokian älypuhelimien maailmanmarkkinahinta on kolme kertaa liian kallis. Repikää siitä huumoria.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


UPDATE_9517575 kirjoitti:

jo vuonna 2008 ja tulee yhä jatkumaan.

http://www.kauppalehti.fi/5/i/porssi/omaraha/uutiset.jsp?oid=201204160119

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu