Onneksi Vasemmistosta löytyy vielä asennetta

Narkolepsiaa lapsille, solumyrkkyjä jokaiselle ja hoitovirheillä nirri pois, tätä on suomalaisen terveydenhoidon nykytila, vain joitakin esimerkkejä mainitakseni.

http://www.kansanuutiset.fi/uutiset/kotimaa/2779161/varsinais-suomen-vasemmistoliitto-terveysbisnes-aisoihin

Missähän kunnossa mahtavat suomalaisten aikuisten hampaat olla tätä nykyä ? Kuinka moni on täysin poistanut mielestään sellaisen mahdollisuuden, kuin hammaslääkärissä käynnin, rahasyistä ?
752
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

tietääkseni vasemmistoliitto istuu samassa hallituksessa kokoomusbolshevikkien kanssa jotka ovat myyneet myös terveyspalvelut monikansallisille klobaaleille kommunisteille,vai onko vasemmistoliitto eronnut hallituksesta?

Äänestä

Sie et tiijjä mittää, oo hilijaa.

Vasemmisto ei saanut päättää onko se oppositiossa, vai hallituksessa, sen päätöksen tekivät kaksi Kokoomusta=Persut=Kokoomus, Katainen=Soinin salaisessa Bilderberg -kokouksessa, ennen hallituksenmuodostusta.

Persut=Kokoomus valevastustaa kaikkea oppositiossa ja tuhlaa kansan rahoja suunsoittoon, Petosjytky löyhkää.

Äänestä
  • Yhtälösi ei toimi vieläkään,voit näytellä oppositiota ja kuvitella vasemmistooppositiosta,mutta vasemmistoliittoa ei ole kukaan pakottanut hallitukseen ,ei ainakaan kokoomuksen kanssa,olihan vaihtoehtona esim kokoomuksen ulosjättäminen hallitusneuvottteluista,olihan kokoomus 6paikan häviäjä puolue

    Äänestä

  • kissamies57 kirjoitti:

    Yhtälösi ei toimi vieläkään,voit näytellä oppositiota ja kuvitella vasemmistooppositiosta,mutta vasemmistoliittoa ei ole kukaan pakottanut hallitukseen ,ei ainakaan kokoomuksen kanssa,olihan vaihtoehtona esim kokoomuksen ulosjättäminen hallitusneuvottteluista,olihan kokoomus 6paikan häviäjä puolue

    Kokoomuksen ulosjättäminen ei ollut vaihtoehto. Jos olisi ollut, demarit olisivat sen tehneet.

    Kapitalismi toimii päivä päivältä paremmin. Sen nimittely milloin miksikin sosialismiksi on oire jonkinlaisesta sosiaalipsykologisesta traumasta, joka joitakin markkinauskossaan horjuvia koettelee. Se paljastaa, että wannabe-kokoomuslaiset ovat vielä tyhmempiä kuin on pelätty.

    Äänestä

Ei ole enää mitään vasuria, sanoisin et sekoo kokoomukseen... Arhinmäki vetää ainoaa kauttaan ... jos te kannattajat järkiinne tulette.

Äänestä

Vasemmistolaiset palvovat vieläkin Stalinia, Trotskya ja Leniniä. Tästä syystä menivät sixpackkiin, koska se on paras menetelmä olla mukana EU:n pankkikommunismissa jossa ihmisten oikeudet poljetaan, ja heidän varallisuus siirtyy laveana virtana ulkomaisille pankkiireille. Päätäntävalta siirretään myös raharikkaille.

Kuten kävi myös Leninin alullepanemassa Bolshevik-holokaustissa.

Kommunismia ei ole koskaan ollut, vain sosialismia jossa valta ja omaisuus siirretään valhein rikkaille. Sosialismi on se väkivaltainen vaihe jonka myötä pitäisi syntyä "täydellinen työväenluokka" joka onnellisena tuottaisi ja kuluttaisi.

Tuleeko historia tältä osin toistamaan itseään EU:ssa, vai tulevatko kansalaiset järkiinsä?

"Kommunisti on joku joka on lukenut Marxia.. Antikommunisti on joku joka ymmärtää Marxia" (Ronald Reagan, ex US presidentti).

"Communism, as such, does not exist, has never existed, and cannot exist. However, in common usage, the word Communism has come to be near synonymous with the ongoing movements of Marxism and Socialism that seek to establish it.

Throughout history all nations that ever called themselves Communist were in fact Socialist, and Socialism is the antithesis of representative government and a free citizenry. No people who ever came under Socialism via war, revolution or other violence ever got out from under it by their own actions.

While Communism does not in fact exist, Socialism does exist. All governments that have ever called themselves Communist are (or were) in reality Socialist.

"A communist is someone who reads Marx. An anti-communist is someone who understands Marx." -Ronald Reagan

In the Thinking Catholic Strategic Center's view of Communism, the most remarkable thing about it is that the whole notion is immediately seen to be so clearly and obviously stupid as to call into question the cognitive abilities of all of the so-called intelligentsia who have embraced it in the past and who embrace it today."

http://www.thinking-catholic-strategic-center.com/definition-of-communism.html

Tuo katolilainen linkki on todella mielenkiintoinen. Kannattaa lukea ajatuksella, sillä Timo Soini on katolilainen taustaltaan.

Äänestä

vasurien toisen ministerin taksimatkojen kustantamiseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Köyhyys tappaa kirjoitti:

Narkolepsiaa lapsille, solumyrkkyjä jokaiselle ja hoitovirheillä nirri pois, tätä on suomalaisen terveydenhoidon nykytila, vain joitakin esimerkkejä mainitakseni.

http://www.kansanuutiset.fi/uutiset/kotimaa/2779161/varsinais-suomen-vasemmistoliitto-terveysbisnes-aisoihin

Missähän kunnossa mahtavat suomalaisten aikuisten hampaat olla tätä nykyä ? Kuinka moni on täysin poistanut mielestään sellaisen mahdollisuuden, kuin hammaslääkärissä käynnin, rahasyistä ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu