Nainen käännytettiin

naiset politiikassa

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012042415492271_uu.shtml

Joo, pitäähän ne henkilötiedot sun muut olla kun maahan pyritään.

Ihmettelen vain, kuinka rikoksiin taipuvaisia ja sopeutumattomia miehiä vastaanotetaan niin avokätisesti suomeen kulttuurien parista, joista voi odottaakin sopeutumattomuutta ja taloudellista rasitetta maallemme.

Eli tarkkana ollaan jonkun naisen suhteen, mutta rahaa pannaan haisemaan sitten eräisiin haitoiksi saapuviin muka töitä etsimään tulleisiin, selityksissä turvapaikkaa hakeviin miehiin(kun ei lähempää löydy :)

1

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jååpajåå..

      Ihan oikein. Huoramarkkinat on jo virolaisten ja venäläisten käsissä, joten eiköhän niitä liene riittävästi. Etenkin kun suomalaiset opiskelijatytötkin harrastavat huoraamista.

      Laivalla Suomeen yrittänyt nainen käännytettiin

      Tiistai 24.4.2012 klo 11.00

      Eteläamerikkalainen nainen kertoi olevansa matkalla Norjaan miesystävänsä kanssa.

      Rajavartiolaitos puhutti pariskuntaa, joka saapui Helsingin Länsisatamaan Pietarista M/S Princess Maria -risteilyaluksella sunnuntaina.

      Haastattelussa selvisi, että pariskunta ei ollut naimisissa. Lisäksi naisella ei ollut minkäänlaisia maahantuloon oikeuttavia asiakirjoja. Nainen oli aiemmin hakenut viisumia Ruotsista, mutta sitä ei ollut hänelle myönnetty.

      Naiselta löydettiin tarkastuksen yhteydessä myös toisen henkilön luottokortti, jonka Rajavartiolaitos joutui asianmukaisesti tuhoamaan. Pariskunnan passit osoittautuivat aidoiksi.

      Ainoastaan mies päästettiin maahan, sillä naisen kohtaloksi koitui käännytys takaisin Pietariin.

      Rajavartiolaitoksen mukaan naisella olisi pitänyt olla voimassa oleva viisumi tai edellytykset sen myöntämiseen Suomeen, Norjaan tai muualle Schengen-alueelle.

      IL

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      94
      4263
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3233
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2350
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1358
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      949
    6. 141
      948
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      904
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      842
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      786
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      780
    Aihe