mikäs sitten on hyvä ase

airsoft-äijä14

Muistan erään viikonlopun kun peli oli alkamassa siinä tiimi kaveri vieressä kysyi, että miksi olin ostanut niin paskan aseen (cybergun tactical AK47). Sanoin, että kyllähän se on kelpo ase ja ammuin kaksi kertaa semillä jonnekin ja hyvin hän ne kuulat lensivät. Tiimi kaveri heti siihen sanoi, että ihan paskan kuulonen ja poistui paikalta. Joten siinä sitten mietin, että mikä sitten määrittää hyvän airsoft aseen joten päätänkin kysyä teiltä

2

79

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Materiaali, Koneisto, Tarkkuu, Lähtönopeus, Kestävyys, Laatu ja hinta suhde, massa, pituus, osat/vara osien saatavuus ja ulkonäkö.

    • Marked One

      Monet yrittävät verrata aseita realsteel-peleihin eli oikeisiin aseisiin, joka ei ole hyvä juttu. Airsoft-aseet vaihtelevat niin paljon materiaaleiltaan, laadultaan, koneistoltaan jne. kuten soviet.sniper sanoikin.

      Itse olen sitä mieltä, että paras ase on aina se, josta pitää eniten. Jotkut taas sanovat että juuri oma ase on paras.

      Jos mielipiteet laskettaisiin, niin paras olisi tietenkin se, joka saisi eniten ääniä. AK-sarja ja M4-sarja osoittautuisivat todennäköisesti heti kärkeen niiden esiintyessä niin monessa pelissä ja elokuvassa.

      Mielestäni AK-sarja on paras, varsinkin VFC-tyylisillä rungoilla varustettuna (eli runkotapeilla purkautuvat AK:t) koska ne ovat pirun kestäviä, rakenteellisesti yksinkertaisia ja luotettavia.

      Mutta tämähän on vain mielipide. Onhan olemassa monia muitakin luotettavia airsoft-aseita kuin AK:t.

      Mutta älä missään nimessä hankkiudu eroon AK:stasi vain, koska joku sanoo sen olevan huono. AK:t ovat hyviä aseita eikä muutaman asennevammaisen ulina muuta sitä tosiasiaa, että AK.t ovat loistavia pelivälineitä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas uusi PS:n rasismiKOHU!

      Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      457
      932
    2. 57
      598
    3. Onnittelut taktiikan vaihdoksesta mies!

      Esität nykyisin varattua, ettei naiset jää roikkumaan , mutta sinä saat haluamasi. Oletpa sinä hieno mies. 👏🏻 Osasin o
      Ikävä
      160
      583
    4. Pitääkö minun pyytää

      Itse itseni sinun luo tällä viikolla vai tajuatko itse pyytää ??
      Ikävä
      51
      555
    5. Olen henkisesti väsynyt. Takki tyhjä.

      Olen joutunut elämään yksin liian kauan. Työttömänä ja somepaskaa. Työpaikoilla joudun kiusatuksi. En enää tiedä, mitä
      Maailman menoa
      165
      545
    6. Jarruton, viritetty ja kilvetön mopo

      Ajo-oikeudeton ja uppiniskainen kuski. Tuloksena vääntynyt aita, rusinaksi muuttunut mopo ja pari pipiä.
      Maailman menoa
      232
      514
    7. Katotaan miten jaksat tätä

      Olen valmis pelaamaan tätä seuraavat 10v. Voit kysyä tutuilta miten olen erittäin kärsivällinen.
      Ikävä
      72
      477
    8. Tiedätkö mitä mies

      Sinulla ei ole kaikki kunnossa päänupissa! Älä pilaa sitä, mitä sinulla on oikeassa elämässä. Tämä ei ole mitään rakkaut
      Ikävä
      20
      456
    9. Naisten liian suuret vaatimukset?

      Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta
      Sinkut
      93
      451
    10. Peräti 12 000 ihmisen toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin!

      Peräti 12 000 ihmisen (useimmat nuoria miehiä) toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin! ht
      Maailman menoa
      187
      430
    Aihe