Mielelläni ottaisin ison maasturin, ovathan ne niin paljon turvallisempia törmäyksissä. Löllö alusta ja huono ohjaustunto ovat pieni hinta tästä maniosta ominaisuudesta, ei haittaa vaikka se niiden takia vähän karkaisikin lapasesta.
http://www.vidvir.com/watch/gFb
Mullekin maasturi
2
180
Vastaukset
- GV 2009 ddis
Tuo video oli muistaakseni Venäjältä, jossa rengastukseen ei kiinnitetä juurikaan huomiota. Pienikin väistöliike tai korjaus voi koitua kohtalokkaaksi!
Noita hurjia videoita venäjältä löytyy netistä vaikka kuinka. Täällä meillä läheltä piti tilanteita ei ainakaan kukaan ole kuvannut. No tuo kyseinen video ei ollut niitä läheltä piti tilanteita...
Maastureissa on korkeampi rengasprofiili ja sen huomasi taas hyvin kun kesärenkaat vaihdettiin alle. Mutta enpä usko sen juurikaan vaikuttavan esimerkiksi väistötilanteessa. Kyllä tuollaisissa kolareissa muut seikat ovat enemmän merkinneet. - El Pollo del Muerta
Hyvä ja tärkeä pointti -98 Ford Explorerin käyttäjämanuskassa, tässä vapaa suomennos: TÄRKEÄÄ Tällä ajoneuvolla ei ole tarkoitettu vauhdilla mutkiin ajettavaksi ( cornering ) sen enempää kuin urheiluautolla on tarkoitettu mentäväksi maastoon ( off-road ).
Tämän kun kaikki muistamme, niin auto ei lähde lapasesta kuin ääritilanteessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!3642088- 571568
Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi2771119Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?1501097Voisiko olla jopa niin
Että kumpikin vähän pelkää totaalista heittäytymistä, koska tiedetään että se olisi menoa sen jälkeen. Samaan aikaan hal67919- 84867
Varkaita kuhmossa
Miksi kuhmolaiset ei tee mitään varkaille ja huumehörhöille, teloittaa pitäisi kaikki.31845Saara Aalto ja Teemu Roivainen paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaus kietoi meidän kohtalomme..."
Oho! Ex-pari on palannut yhteen musiikin merkeissä. He tekevät Rakkaustarina-nimeä kantavan 20-vuotisjuhlakiertueen syks9832Arto Satonen ja kokoomus 2020: Poliittiset virkanimitykset ovat koruptiota
2025: Kokoomus on junttaamassa Arto Satosta Kelan johtoon ohi pätevämpien hakijoiden. https://www.hs.fi/politiikka/art-112830K&T: Harvinainen haastattelu: Susanna Laine avaa suhdetta Petri Nygårdiin: "Olin sinkku vuosia..."
Susanna Laine ei ole kertonut suhteestaan Petri Nygårdiin (Petri Laurila) julkisuudessa juurikaan. Aktiivisesti sosiaali7798