Pannaan se perusturva ja toimeentulo kuntoon, jokaiselle suomalaiselle. Veropakolaisyritykset verolle, siitä tulee heti satoja miljardeja euroja vuositasolla. Veikkauksen, RAY:n ja Sotaveteraanijärjestöjen mahtiomaisuudet, hyväosaisten harrastelujen tukemisen sijaan siihen ensisijaisimpaan ja tärkeimpään, kaiken edellytykseen, eli PERUSTULOON.
http://www.kansanuutiset.fi/uutiset/kotimaa/2780893/elakerahoillasi-valmistetaan-ydinaseita
Syksyn kunnallisvaaleissa äärioikeiston populistit boikottiin ja äänet Vasemmalle.
http://www.kansanuutiset.fi/uutiset/kotimaa/2780893/elakerahoillasi-valmistetaan-ydinaseita
Syksyn kunnallisvaaleissa äärioikeiston populistit boikottiin ja äänet Vasemmalle.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Pienimmät sairaseläkkeet ovat sillä tasolla, ettei niillä kukaan tule toimeen, varsinkin, kun sairauksien takia sillä eläkkeellä ollaan, niin pitäisi olla rahaa hoitaa terveyttä. Halju meininki, kun sairaita ihmisiä pidetään pakkasessa leipäjonoissa.
Tällainen on äärioikeistolainen, kahden Kokoomuksen=Persut=Kokoomus todellisuus. Veroparatiiseista vedettiin kansaa retkuun viime eduskuntavaaleissa.
Sosialistinen puolue olisi hyvä vaihtoehto kunhan panisivat etuliitteeksi Suomalaisten sosialistinen puolue,mutta sittenhän teitä haukuttaisiinkin fasisteiksi ja koko juutalaismedia olisi kimpussanne.Ihmettelen suuresti nyky historioitsijen typeryyttä kun väittävät että Hitlerin puolue oli äärioikeistolainen vaikka puolueen nimi oli Saksan kansallissosialistinen työväenpuolue;voiko vielä joku vesipää väittää sttä he olivat äärioikeistolaisia?
https://fi.wikipedia.org/wiki/Saksan_kansallissosialistinen_työväenpuolue
Ja Arhimäelle kaikki kiitos siitä että olivat kerrankin Suomen kansan asialla kun nostivat perusturvaa 100 euroa jota nyt tämä rikollisklaani on purkamassa,kepun kanssa kimpassa,No ainaskin hetken Suomen sosialistit ajoivat kansallista asiaa ja sitä ei olekkaan Suomen nykyhistoriassa pahemmin nähty jos koskaan.
Että teille sosialisteille neuvoksi että lopettakaa tekin se pakolaisten höösääminen tänne meidän rannoille niin JYTKY on ja valtava ja pysykää kansan rinnalla eikä minää koko maailman sosiaalihuoltona.
Mitäs se demarijohtajakaan tekee sillä vaalivoitolla joka on tulossa ,kun heti ollaan nostamassa pakolaiskiintiötä monin kertaiseksi ja rahaa ei sitten riitäkkään maksaa työmarkkinatukena vaan kaikki rahat menee toimeentulotukena rättipäille.
Johtajille kunnot erokorvaukset.
Tulevissa eduskuntavaaleissa, laitetaan veroparatiisiporvareille luut kurkkuihin.
https://blogit.apu.fi/asiatonlehdistokatsaus/veikkaus-on-erilainen-asiattomin-silmin/
Samoin+tehdään+ay-johtajille,+jotka+ryöväävät+eläkeläisten+rahat+omistamansa+vuokra-asuntoyhtiö+Kojamon,+ent.+VVO,+avulla.+
Ay-liike+ei+ns.+yleishyödyllisenä+satamien+seisauttajana+maksa+senttiäkään+veroa+kiskurivuokriensa+40%:n+tuotosta.+Pörssilistautumisessa+saadaan+vielä+lisää+verottomia+miljoonia.
Perustulo=kaikki afrikkalaiset Suomeen eläteiksi. Siinä vasemmiston perimmäinen agenda.
Suomen pieni- ja keskituloiset kansalaiset. Sanokaa äärioikeistohallitukselle ja valtionjohdolle, päättäjille, että se on 2000€/kk Sairaus- ja kansaneläkkeiksi, 1500€/kk Kansalaistuloksi = Aito perusturva Suomessa 2018, jonka me tarvitsemme.
https://yle.fi/uutiset/3-9385580
Ellei sitä ala näkymään ja vähän äkkiä. Nostakaa oikeusministeriön kautta syytteitä, isoja talousrikollisia ja veropakolaisyrityksiä vastaan VALTAKUNNANOIKEUTEEN.
Rahaa Suomen valtiolla on ja varsinkin veroparatiisirikollisilla veropakolaisyrityksineen esim. Veikkaus joutaisi isoihin talousrikostutkintoihin, kun käyttää köyhiä ihmisiä hyväkseen ja ruokkii juoppoja veropakolaisia.
Mene ryssä hirteen.
Kelepaa täällä pakolaisten asua kun veteraanit teki ihmeitä no kansa maksaa.
Pikkupojat ovat vietävissä, maanpetoshävittäjien ja puupyssyjen maailmoissa.
Nykyajan sodat, käydään KYBERAVARUUDESSA - Sivistyneet olennot, eli naiset sen tietävät, siksi he äänestävätkin Vasemmistoa.
https://demokraatti.fi/feldt-ranta-nyt-kokoomus-on-paljastanut-todellisen-vaaliasetelman-tama-se-on/
Suomi EI tarvitse yhtään, veroparatiisikenraalien sotilasdiktatuurin, maan- ja kansanpetoshävittäjää.
ÄLKÄÄ TEHKÖ VELKAA LAPSILLE JA NUORISOLLE - He eivät niitä velkoja halua, eivätkä tarvitse - eivätkä pysty koskaan maksamaan.
Satoja miljardeja ?
Että noita puupäitä riittää !