Kerjäläis Romanit pakkosiirrettiin Serbiassa

Näi pitäisi toimia kaikissa maissa

www.ts.fi/uutiset/ulkomaat/339144/Romanit haadettiin paakaupungin laitamille Serbiassa
778
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Samaan paikkaan saisi siirtää kaikki Suomessa majailevat kerjäläis sotkijat ja häiritsijät

Äänestä

eli kerjääminen, katusoitto, taskuvarkaudet, kiristykset, ryöstöt, murrot yms. Ovat Amnesty internatsionaalin erityissuojeluksessa.

Äänestä
  • Päivä päivältä tuntuu siltä kuin juuri noin on.
    Terroristit ovat myös lähellä amnestyläisten sydänmiä.

    Äänestä

Vielä tulee päivä, kun rajat suljetaan ja roistot jää kotimaahansa kitisimään. Se päivä ei ole kaukana kun EU romahtaa ja rajat vedetään kiinni. Nyt saa kaikki hampuusit liikkua vapaasti mutta EU:n alasajon jälkeen kaikki tiukkenee

Äänestä
  • Sillloin vain hyvät ihmiset saavat liikkua vapaaksi, kuten kuuluisi ollakkin.

    Äänestä

Paska kasataan tiiviiseen kasaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mullah Muugola kirjoitti:

Näi pitäisi toimia kaikissa maissa

www.ts.fi/uutiset/ulkomaat/339144/Romanit haadettiin paakaupungin laitamille Serbiassa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu