Nainen muuttui lesboksi tulipalon seurauksena. Tulipalossa voi altistua vaarallisille aineille, nykyään entistä enemmän myös elohopealle esimerkiksi energiansäästölamppujen yleistyttyä. Lukekaa tarina linkin takaa.
www.iltalehti.fi/seksuaalisuusjasuhteet/2012042015479554_se.shtml
Ja muistutuksena, elohopea tekee homoja. Tutkittu fakta. Välttäkää altistumista.
www.iltalehti.fi/ulkomaat/2010120212798349_ul.shtml
www.iltalehti.fi/seksuaalisuusjasuhteet/2012042015479554_se.shtml
Ja muistutuksena, elohopea tekee homoja. Tutkittu fakta. Välttäkää altistumista.
www.iltalehti.fi/ulkomaat/2010120212798349_ul.shtml
Vastaukset 51
Vanhimmat
Tämä juuri todistaa, että homoksi ei synnytä, vaan vaurio päässä tapahtuu myöhemmin.
energiansäästölamppuja ja kemikaaleja oli käytössään Sodoman väellä 3000 v. sitten, kun kaupunki kuhisi homoja?
Kyllä elohopeaa on luonnossa muutenkin. Mene kouluun!
Ranskassa ja Espanjassa tehtyjen luolatutkimusten perusteella myöhäispaleoliittisella kaudella (30 000 vuotta sitten) luolien maalauksissa käytettiin voimakkaan punaisen aikaansaamiseksi sinooperia (HgS).[4] Ei kuitenkaan tiedetä, osattiinko eristää elohopeaa sinooperimalmia kuumentamalla.
Olmeekeista lähtien Etelä-Amerikan kulttuureissa sinooperia hyödynnettiin koristelussa. Mayakulttuurin kukoistuksen aikaan sinooperilla koristeltiin kuninkaallisten hautoja, ja inkat käyttivät sitä kosmetiikassa ja sotamaalauksissa.
Kaikkein vanhimman tunnetun elohopeanäytteen löysi saksalainen arkeologi Heinrich Schliemann muinaisegyptiläisestä haudasta Kurnassa. Elohopea löytyi kookospähkinän muotoisesta astiasta, jonka valmistusajankohdaksi onnistuttiin määrittämään 1600 eaa. Muinaisessa Egyptissä elohopea samaistettiin Thotiin, magian, tieteen ja taiteen jumalaan.[9]
Löydösten perusteella elohopea tunnettiin samaan aikaan myös Kiinassa ja Intiassa.[10]
Aristoteles ja hänen oppilaansa Theofrastos tunsivat elohopean nestemäisen olomuodon ja sen käytön lääkkeenä[11]. Theofrastos kuvaa mineraaleja käsittelevässä De Lapidibus-teoksessa keinon valmistaa elohopeaa murskaamalla kuparihuhmareessa sinooperia viinietikan kanssa. Kiinalainen alkemisti Ko Hung tunsi vastaavan menetelmän. Jo Plinius vanhempi tunsi elohopean myrkylliset vaikutukset juotuna, ja Dioskorideen mukaan sinoberikaivosten työntekijät joutuivat tämän vuoksi suojaamaan suunsa ja nenänsä.[11] Myrkyllisyydestä huolimatta Dioskorideen mukaan elohopealla oli samoja terveyttä edistäviä ominaisuuksia kuin verikivellä: se hyydyttää verenvuodon ja auttaa ihon märkärakkuloiden hoidossa. Antiikin aikana elohopeaa käytettiin erilaisiin salvoihin ja kosmetiikkatuotteisiin.
Elohopea on siis tunnettu jo tuhansia vuosia, eikä sille voida nimetä yksiselitteisesti löytäjää eikä löytövuotta.
ei vaan ole löydetty maaperästä yhtään sinooperiä. Mikä siis homotti Sodoman?
Tyhmä! Elohopea on alkuaine ja sitä esiintyy maaperässä luonnollisesti. Keskimääräinen pitoisuus maankuoressa on noin 0,05 mg/kg ja varsinkin sodoman alueella sitä on mitattu järkytttäviä määriä.
Käyvätkö homot kemian tunneilla?
että juuri Sodoman alue, joka sijaitsee nykyisen Kuolleen meren rannikolla, on Lähi-idässä ainoa alue, jolla ei esiinny lainkaan elohopeaa maaperässä.
No tämän mukaan WTC:n raivauksissa olleiden ja lähialueilla töitä tekevien pitäisi olla jo pian järjestään homoja ja lesboja, koska siellä vapautui valtavat määrät elohopeaa kaikista rikkimenneistä loistevalaisimista. New Yorkissa pitäisi olla pikapuoliin koko maailman rikkain homoesiintymä.
Elohopeajuttu ontuu melko pahasti. Eikös vanhemmassa kaartissa kaikkine amalgaamipaikkoineen pitäisi olla enemmän homoja/lesboja, kuin nuorissa joilla on muovipaikat. Toisekseen elohopean vaikutukset hermosoluihin ovat hyvin samanlaiset kuin lyijyn. Jos kuka on ollut lyijybensan aikaan töissä huoltoasemalla, tulisi olla viimeistään nyt niin homoa..niin homoa...
Käyvätkö homot kemian tunneilla?
Olen biokemistiksi itseni lukenut homo.
Elohopea tunnettiin jo maailman alussa jä sitä käytettiin yleisesti lääkkeenä.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Elohopea#Etymologia
"Yhtäkkistä" homoesiintymää, koska New Yorkissa on jo ennestään maailman rikkain homoesiintymä.
Muutamaa tuhatta uutta homoa ei edes huomattaisi.
laitat linkin uskottavaan lähteeseen, jolla todistat ettei sodomassa ollut elohopeaa.
Tosin on muistettava että sodoma oli alkujaan rikas kaupunki, joka kävi paljon kauppaa ja kaupunkiin tuotiin paljon tuona aikana tunnettuja lääkkeitä ja ihonhoito-tuotteita.
Eli elohopeaa.
Mitä helkkaria tuollaiselle tarvitsee todistaa yhtään mitään? Koko juttu Sodomasta on täys satu. Samaa luokkaa kuin kuolleiden kävely johonkin kaupunkiin, jossa ne kirjoitusten mukaan "näyttäytyivät monille".
Homofobian taustalla on usein pelko omasta seksuaalisuudesta.
"Henkilöt, jotka pitävät itseään heteroseksuaaleina, mutta jotka psykologisissa testeissä osoittavat tuntevansa vahvaa vetoa samaan sukupuoleen, saattavat pitää homoja ja lesboja uhkaavina, koska nämä muistuttavat heitä heidän omista taipumuksistaan"
Linkki juttuun on tässä
http://www.iltalehti.fi/seksuaalisuusjasuhteet/2012041115434324_se.shtml
Homoihin kohdistuneisiin viharikoksiin syyllistyneet henkilöt ovat jääneetkin itse kiinni salatuista homosuhteista.
Tällä palstalla on kirjoittelun perusteella aika paljon seksuaalisuudestaan epävarmoja.
Lestadiolaisissa ja helluntailaisissa on runsaasti naimisiin pakotettuja kaappihomoja. Nämä ovat jyrkimmin homouden tuomitsevia ongelmaatikkoja.
Vain homojen aivot ovat elohopeasta vaurioituneet niin pahasti, että uskovat homon tekemää tutkimusta.
Meillä heteroilla ei ole ongelmaa, ongelma on teillä homoilla! Heteroiden aivot ovat terveet ja luonnolisen normaalit. Harrastamme sukupuolista kanssakäymistä toisen sukupuolen kanssa, koska luonto on luonut sukupuolisen kanssakäymisen lisääntymistä varten.
En pyyhkisi pers..täkää tuommosilla tutkimuksilla, ! kaikenaista hölynpölyä nykyään julkaisevat roskalehdistön humpuukimaakarit, joilla ei minkäänlaista totuuden käsitystä. Ainut argumentti, ja moraali, mitä toimittajat käyttävät,-on että saisivat lehtensä myytyä, millä humpuukilla tahansa, ja se on helppo todistaa,- sillä kun joku julkaisee semmosen tutkimuksen, jossa väitetään, että homous johtuu pönttöön kusemisesta, niin se sama lehti julkaisee senkin, ja sinä uskot, ku auringon nousuun !
Homous johtuu himoihinsa villiintymisestä, jolloin moraali ja kuri pettää aivan samoin, kuin joku villiytyy rosvoamisesta ja toinen juopottelusta, joku villiytyy roinan keräämisestä, ja niitä on tuhansittain eri tapoja !
"Meillä heteroilla ei ole ongelmaa... Heteroiden aivot ovat terveet ja luonnolisen normaalit...."
Vain seksuaalisesti hyvin vinoutunut tuo noin massiivisessa määrin esille omaa korostettua seksuaalisuuttaan... Oletko huomannut itsessäsi latenttia homoseksuaalisuutta?
Luonnotonta porukkaa nuo murhaajatkin ovat, mutta heitä on onneksi kovin vähän.
Terve hetero ällöää homoja, mutta ei kailota sitä ympäriinsä, vaan korkeintaan nauraa hiljaa itsekseen puppeleille.
Juttusi perusteella osa homoista on hyvin vaarallisia, joten taas lisää todisteita homojen sairaasta luonnottomuudesta.
Elohopean vaikutus seksuaaliseen suuntaumiseen kuulostaa hieman kaukaa haetulta. Ensimmäinen kerta kun luen tälläisen väitteen asiasta.
Tosin elohopealla on kuitenkin useita voimakkaita vaikutuksia ihmisen aivoille, esimerkiksi sille altistuminen voi tuottaa autismia useiden tutkijoiden mukaan.
Autististen lasten määrä on lähes 20kertaa suurempi kuin vielä 40vuotta sitten. Syyksi uskotaan mm. että lapset(ja sikiöt) altistuvat useita kertoja suuremmalle elohopeamäärälle.
Mm. useat rokotteet sisältävät pieniä määriä elohopeaa. Nykyään lyödään rokotuksia kaikkiin vaivoihin, ja ongelmat vain lisääntyvät. Täten neuvoisinkin, että vältätte rokotteiden ottamista jos ei ole äärimmäinen tarve.
Palatakseni aloitusviestiin, tällä logiikalla myös homoja pitäisi olla nyt paljon enemmän kuin vielä 40vuotta sitten.
Yksittäisen tapauksen perusteella ei pitäisi tehdä moista yleistystä.
Amerikkalaisessa Lääkärit-ohjelmassa oli juuri hiljattain juttua nuoresta miehestä ( mies itse kertoi videolla) että hän oli saanut aivohalvauksen ja sen jälkeen hänestä tuli homo. Oli muuten toipunut hyvin sairaudesta ja kertoi olevansa nykyää onnellinen.
Ohjelmassa näytettiin myös magneettikuvia heteronaisen ja heteromiehen sekä homomiehen aivoista. Homomiehen aivot muistuttivat hyvin paljon heteronaisen aivoja.
Joo näitä iltalehden huuhaajuttuja.
että vajavaisessa maailmassa on monenlaisia luonnonoikkuja.
Siksi ei ole mahdotonta tuollainen luonnottomuuskaan. Onhan
sellaisiakin, joilla on molemmat sukupuolet. Syntyessä voi siis
olla ihan millaisia vajavaisuuksia tahansa, niin henkisellä, kuin
ruumiillisella puolella.
Eikös soijassakin ole jotain naisistavaa kemikaalia ihan luonnostaan? Tässä voisi olla yksi selitys jos ns. vihersuvaitsevaisto suosii enimmäkseen kasvisravintoa ja soijahan on tärkeä osa sellaista ruokavaliota. Pitemmällä aikavälillä soijaa syövistä miehistä tulee siis naismaisempia. Tiedä sitten miten soijan miehelle aiheuttama naismaisuus sitten vaikuttaa seksuaaliseen suuntautumiseen, eli muuttaako heteron homoksi?
Tuo on on totta. Soijassa on luonnon estrogeenia eli naishormonia. Siksi vihreät ovat homoja, koska ovat kasvissyöjiä ja pupeltavat soijaa lihan sijasta.
Pitääkin käyttää maltillisemmin tuota sinänsä hyvänmakuista kikkoman soijakastiketta.
Kysynpä vaan yhden kysymyksen... Voiko luonnossa olla mitään luonnotonta? Aika omituiselta se minusta ainakin kuulostaa. Luonto on täydellinen ja siksi siinä ei ole mitään luonnotonta koska luonnotonta ei voi olla olemassa jo ihan sillä perusteella että kaikki mitä on olemassa on olemassa ja se on luonnon ja universumin luomaa. joten on typerää ajatella että olisi jotain luonnotonta. Miksi olisi esim elohopea olemassa jos se olisi luonnotonta?
Oletetaanpa nyt että joku mies syö soija tuotteita soija on luonnon tuote joten mitä luonnotonta siinä voisi olla? He jotka väittävät että se olisi luonnotonta pilkkaavat luontoa.
Luonnottomuutta ei ole olemassakaan. Ehkä kauneus leikkaukset ja muut sellaiset voivat olla luonnottomia mutta tuskin edes nekään.
Kaikkea luonnossa olevaa ei ole tarkoitettu syötäväksi. Luonnossa kasvaa myös myrkkysieniä. Tietenkin, jos haluat tehdä itsarin, niin voit napostella niitä. Mutta se taas on luonnotonta, koska luonto käskee ihmistä pysymään hengissä. Ei tänne synnytä itseä tappamaan.
Jos on erkaantunut luonnosta niin pahasti, ettei ymmärrä edes mitä voi syödä, on jo aika luonnottomassa tilassa, vaikka luonnossa olisikin.
Eiköhän sitä soijaa voi ihan turvallisin mielin syödä.
Tiesittekö muuten että olut sisältää myös estrogeeniä?
Kaikenlisäksi alkoholi on hermomyrkky jolla moni on itsensä tappanut. Ei sillä että se minua kiinnostaisi paskaakaan, sillä kalja on hyvää ja näin ollen otan tietoisen riskin kun juon ja syön kaikkea ihmisen elimistölle haitallista.
Aikuisen ihmisen ei tarvitse olla noista huolissaan, koska miehenkin elimistössä on ihan omasta takaa estrogeenia. Maksa käsittelee sen pois. Ulkoa tulevat estrogeenien kaltaiset molekyylit häipyvät samalla tavalla.
Siinä vaiheessa kun maksalla alkaa olla liikaa tekemistä, esim. rankemman juopottelun jälkeen, miehelläkin alkaa kasvamaan rinnat. Puhutaan ilmiöstä nimeltä gynekomastia. Kun maksa on pois pelistä, pienetkin estrogeenimäärät tekevät miehessä ihmeitä.
Poika sinä olet toden totta Mikko kun mielipiteitäsi lukee ja ilmeisesti homokin ?
Luonnossa elää sairaita ja vinoutuneita yksilöitä, erityisesti ihmisissä ja hyvin monella tavalla vinoutuneita. Syynä mm:ssa myrkyt, kasvatus, kulttuurilliset uskomukset ja tavat, geenistön rappeutuneisuus, biologiset välivaiheeseen jäämiset, joka saattaa olla lesbouden tai homouden syy monesti.
Itse en edusta mitään sukupuolista suuntautumista... Niin ihminen on osa luontoa ja ihminen on luonut myrkkyjä joten eiköhän ne ihmisen luomat myrkytkin ole sitten vain osa luontoa? Niin myrkkysieniähän on käytetty esim huumeina aikoinaan ja ehkä ne ovat myös yksi luonnon tapa harventaa populaatiota. Nykyään ne vaan tunnetaan niin hyvin että voi sienikirjasta katsoa. Ennen piti maistella ja haistella... Mielestäni myös geenistön rappeutuminen on luonnollista. Voiko ilman kuolemaa olla luonnossa elämää?
fuck death hell
No painukaa helvettiin sitten kaikki. Minä tiedän saatana kaikesta kaiken paremmin.
Olen aina tiennyt kaikem paremmin kuin muut. Rahaa mulla ei ehkä ole mutta koska jumala on puolellani Allah on suuri! Allah vie minut paratiisiin.
No nyt kyllä paljastuu, että Mikko Poika on ihan pihalla. Poika poika menehän terapeutille suorinta tietä ja puhu allahista siellä.
Runsaat viimeaikaiset homo ja lesboesiintymät saattavat olla vain osa luonnon omaa väestönharvennus teknologiaa, aivan kuten kaikenlaiset taudit ihmisissä, eläimissä, ja kasveissa. Ihminen on tosin melko kekseliäs huijaamaan luonnon omia tasapainoilu menetelmiä vastaan: Homo ja lesboparien adoptiot ja niihin ehkä tulevaisuudessa liittyvä spermabisnes. Sperman laatu tosin heikkenee jatkuvasti, joten hyvälaatuisesta spermasta alkaa kaukana(?) tulevaisuudessa olla oikea pula, siihen mennessä on varmasti siirrytty keinohedelmöitykseen ilman spermaa. Tauteihin kehitetään lääkkeitä ja myrkkyjä.
olisi tosiaan mielenkiintoista nähdä minkälainen maailma on vaikkapa noin 100-300 vuoden kuluttua. En välttämättä täällä elävänä mutta vaikka jonain haamuna tarkkailla maailman menoa :)
Aivan niin. Luonto loppu peleissä pitää huolen, etteivät huonot yksilöt lisäänny. Nyt huonoja yksilöitä on tullut liikaa ja luonto on muuttanut ne homoiksi, etteivät pääsisi lisäämään huonoja geenejänsä.
Jos ihminen saisi pillerin elää 200-300 vuotiaaksi, sen hintana pitäisi olla lapsettomuus ja kastraatio.
MIKÄ ON TÄMÄN KESKUSTELUKETJUN IDEA?
Mitä väliä sillä on mistä homous johtuu? Homoseksuaaleja kuitenkin on ja he ovat ihan saman arvoisia kuin muutkin ja heille kuuluu samat oikeudet kuin muillekin!
Onko keskustelun idea se, että jos homous on vamma on se luonnotonta? Eli sydänvikaisetkin ovat luonnottomia ja kehitysvammaiset ne vasta luonnottomia ovatkin... mitäs sitten? Onko ideana aloittaa puhdistukset natsi-Saksan tyyliin?
3. Moos. 21:16-23 Vammaiset, lyhytkasvuiset, lättänenäiset, sokeat ym. eivät saa tulla alttarille.
ITSE TE HOMOT ONGELMAANNE TUOTTE MEIDÄN TIETOOMME!
JA SITTENKÖ EMME SAISI KESKUSTELLA ONGELMASTANNE???
Homoudesta voi eheytyä ja ensin on löydettävä syy ja sitten keinot.
Olisihan se teille mukavampaa, jos voisitte elää normaalia elämää auringon paisteessa eikä missään pimeissä homobaareissa kakanhajussa.
mitään luonnotonta, ja se mitä luonnossa tapahtuu pitää voida tapahtua ihmisyhteisöissäkin?
Tällähän homoilua selitetään hyväksyttäväksi.
Tapahtuu luonnossa semmoistakin, että yhteisölle tarpeettomia ja erilaisia yksilöitä karkoitetaan, tapetaan, jopa pistetään oman lajin toukkien ruoaksi.
Se mitä luonnossa tapahtuu...
No onhan tollasta oman lajin tappamista ihmistenkin keskuudessa ja ilmeisesti se on ihan luonnollista varsinkin ihmisille. Esimerkkinä voisi mainita vaikka keskitysleirit se sitten että olivatko nämä keskitysleireillä tuhotut ihmiset tarpeettomia tai erilaisia onkin jo toinen juttu. Tarpeettomiksihan ne nuo murhaajatkin lopulta osoittautuivat kun pommeja heidän päällensä taivaalta putoili.
Homoja on luullakseni kahdenlaisia, synnynnäisiä ja valitsijoita. Jos saattaa syntyä henkilö, joka omaa molemmat sukupuolet, kuten eräs MM-kultaa voittanut juoksija, niin miksei siis homokin? Valitsijat taas voivat ajautua valintaan tiettyjen ympärillään olevien vaikutteiden ja elämänkokemustensa johdosta. Monilla esim. jokin voimakas trauma vaikuttaa voimakkaasti heidän käyttäytymiseensä, miksei siis vaikka pelko tai viha tietyissä tapauksissa ajaisi saman sukupuolen syliin?
Luonnossakin ilmenee tätä käyttäytymistä tiettyinä prosenttina, mutta onko kyse siis luonnollisesta käyttäytymisestä? Luonnossa ilmenee myös vammaisuutta ja sairauksia tiettyinä prosentteina, jos nämä ovat luonnollisia niin sitten on kai homouskin. Pitäisikö homot sitten hyväksyä osana yhteiskuntaa? Totta kai, jos hyväksytään sairaat, vammaiset ja kaikki muutkin. Syrjimiselle ei ole perusteita.
Evoluution tai uskonnon kautta ajateltuna päästään kuitenkin samaan vastaukseen, mies ja nainen tarvitaan lisääntymiseen. Teknisesti voisi olla nykyään mahdollista, että olisi yhteiskunta jossa lisääntyminen hoidettaisiin tieteellisesti ja kaikki olisivat homoja. Tällöin kuitenkin saattaisi syntyä uusia arjalaisajatuksia ja se ei ole kestävä tie ollenkaan.
"Teknisesti voisi olla nykyään mahdollista, että olisi yhteiskunta jossa lisääntyminen hoidettaisiin tieteellisesti ja kaikki olisivat homoja." Heteronaisten kannalta ei olisi kovin hyvä juttu tuo että mihet on pelkästään miesten kanssa
> Homous on vaurio - taas todiste?
Sehän on tietty tosiasia, että peräsuolet niillä ratkeilee ja saa haavaumia ja suolen sisäisiä patteja ja paiseita jos on kovin raisut gay-seksileikit. Että homousvauriota siinä kyllä tosiaan syntyy.
Tuo elohopea hiukan jäi askarruttamaan. Meillä oli penskana useampiakin kuumemittareista saatuja elohopeahelmiä pienissä lasipurkeissa leluina.
Sieltä purkista kaadoimme niitä pöydälle ja sanomalehden päälle, ja leikimme ja kallistelimme pöytää ja tökimme niitä sormin ja tikuin eteenpäin pitkin pöytää. Kivastu juokseva kiiltävä nopea pallero.
Kellekään ei tullut mieleen että tappavaa myrkkyä siinä käsiteltiin. Eikä kukaan käynyt pesemässä käsiä leikkien jälkeen, kun elohopeat oli kipattu sanomalehdeltä takaisin purkkeihin.
Olisikohan tuosta voinut syntyä jotain piilevää homotautia kuitenkin? ja jos on, niin kumpikohan mahdan tällaisena lapsuusajan elohopea-homo- tartunnansaajana todennäköisemmin olla. Olenko mä se pääli- vaiko alapuoli, siis up vai down?
Älä luule,vaan tiedä!
http://gayvideot.thumblogger.com/
Asiaa homoudesta.
Hyi hittoa, mitä velttomulkkuja tuolla, kellään kunnon tervettä stondista. Nuo ukot ei sais naista siitettyä paksuksi lötkämakkaroillansa millään.