Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Muslimit käyttää islamia miehityspolitiikan tekosyynä.
Jenkit ovat tappaneet eniten siviilejä kautta nykyhistorian ihmiskunnan. Muista Vietnam. Japani. Bosnia. Lähi-Itä. Afganistan. USA SUURIN TERRRORISIEN
PALKKA ARMEIJA kautta historian. Vain rahaa nuoleskelevat ihannoivat ihra USA n kulttuuria, jota ei ede ole, vaan Sekin on peräisin eurooppalaisilta. Tai, ryöstetty maan alkuperäisasukkailta. Kunpa vain thozse stupid yankies would understand stai other side the pond. And not to move back to EUROPE. TO ENJOY THE BENEFITS WE HAVE IN HERE. THEY COME HERE FOR FREE.
Kick americans out. They need to work their benefits. Not come here to breed.
No, missä valtiossa muslimit muka harjoittaa miehityspolitiikkaa eli kulttuuri-imperialismia?
http://fi.wikipedia.org/wiki/Kulttuuri-imperialismi
Montakos ulkomaalaista muslimisotilasta on vaikkapa Suomessa?
muslimit harjoittavat hidasta miehityspolitiikkaa syntyvyyden kautta koko euroopassa. youtubessa on erittäin kiinnostavia videoita hakusanalla jihad watch ja pat condell. suomessa oltiin vuosikymmeniä rähmällään itään nyt kumarretaan islamia. lehdistö ja yle harrastavat itsesensuuria toivottavasti fox tv olisi avoimempi.
he pakenevat Eurooppaan lännen masinomia ja käymiä sotia omissa maissaan, tuon luulisi yksinkertaisiempienkin ymmärtävän, mutta eipä siltä näytä.
" toivottavasti fox tv olisi avoimempi."
Lol:
"Fox-uutisten katsojat tyhmempiä kuin uutisia välttelevät
Tutkimuksen mukaan Fox Newsin katsojat tietävät maailman menosta vähemmän kuin sellaiset ihmiset, jotka eivät katso lainkaan televisiouutisia.
Fairleigh Dickinsonin yliopiston suorittaman kyselyn mukaan Fox Newsin katsojien tietämys maailman tapahtumista oli huolestuttavan alhainen. Kysymykset koskettivat esimerkiksi arabimaailman kuohuntaa..."
http://www.stara.fi/2011/11/25/fox-uutisia-katsovat-ovat-tyhmempia-kuin-uutisia-valttelevat/
Ei tuo ole miehityspolitiikkaa, mutta tämä seuraava on.
http://www.rauhanpuolustajat.fi/RaPu-lehti/lehdet/2005/205/tukik.html
Kuuntelin aikoinaan suomalaisten "varmoja" mielipiteitä Amerikasta ja amerikkalaisista. Se oli lähinnä sitä samaa levyä: "Jenkit on tyhmiä, jenkit on läskejä, jenkit on sotahulluja, jenkit sitä ja jenkit tätä. Lähes kaikki jotka olivat tuota mieltä, eivät olleet silloin eivätkä edelleenkään käyneet USA.ssa. Heidän niinsanotut tietonsa tuosta kansakunnasta pelkistyi siihen mitä ovat nähneet telkkarista. No, ennenkuin itse menin käymään kyseisessä maassa, oli tiedossani että amerikkalaiset ovat antaneet maailmalle kaikkialle levinneen ja kaikkien matkiman populaarilulttuurin, Maailman kymmenen ylivoimaisesti parasta tuotemerkkiä on amerikkalaisia ja amerikkalaisten käden jälkeä ovat myös mm. internet, Google ja Facebook. Matkakokemukseni Washington DC.stä ja Kaliforniasta (Los Angeles Santa Monica) olivat pelkästään positiivisia. Tapasin hienoja ihmisiä. ylenpalttisen ystävällisiä, avoimia, hyväntuulisia ja huumorintajuisia. Näin hyvännäköisiä miehiä ja naisia hyvin pukeutuneina ja hienosti käyttäytyviä. Kukaan ei syleksinyt tai piereskellyt julkisilla paikoilla. Ei kuseskeltu talojen seiniin. Palvelu oli ensiluokkaista joka paikassa missä kävin. Se mistä pidin erityisesti amerikkalaisissa oli taito keskustella innostuneesti ja iloisesti asiasta kun asiasta. Saatoin olla joistain asioista heidän kanssaan eri mieltä ja he kunnioittivat sitä. Moinen ei olisi mahdollista Suomessa. Aloin siis tajuta miksi Suomessa on niin kova inho Amerikkaa kohtaan. Samasta syystä kun inho Ruotsia kohtaan. Siellä on kaikkea monin verroin enemmän ja paljon sellaista mistä täällä ei ole koskaan kuultukaan. Siellä ollaan innovatiivisia, kekseliäitä ja dynaamisia. Siellä uskalletaan yrittää ja menestyä.
Amerikka on syyllinen ihmisyyden sukupuuttoon aina perustamisesta lähtien, intiaaneista tähän päivään.
Se että osataan jokapäiväiset keskustelut käydä sivistyneesti ei kerro kuin opetuksen onnistumisesta, miksi ei täällä onnistuta tuottamaan täysipäisiä yksilöitä?
Katsos jenkeissä nämä eri aukoista yleisesti tavaraa poistavat asuvat slummeissa, suomessa keskuudessamme kuten muutkin avohoitopotilaat.
Suomen ainoa tietämäni slummi on arkadianmäellä, henkistä laatua sekin.