Kansalaiskerjäys Kataiselle

Eiköhän panna pystyyn kansalaiskerjäys, jotta saadaan Katainen Brysseliin ilman paluulippua. Katainen tekisi Brysselistä hetkessä hyvinvointi-Brysselin, jossa komissaareilla olisi mahdollisimman hyvä olla. Olli Rehnkin saisi heti palkankorotuksen.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei mihinkään Brysseliin, vaan karjavaunussa Siperiaan ja samaan vaunuun kaikki ministerit, jotka ovat olleet vallassa ja hyväksymässä pää märkänä eu apulahjoituspaketteja.
Maanpettureita ja suomalaisten veronmaksajien kuppaajiahan nämä kaikki ovat.
Näiden takia suomalaiset joutuu maksaa kaikesta yhä enemmän ja hintoja vaan nostetaan joka vuosi.
Siperian arolle vaan kaikki, tuskin kukaan jää kaipaamaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Palkankorotusesitys kirjoitti:

Eiköhän panna pystyyn kansalaiskerjäys, jotta saadaan Katainen Brysseliin ilman paluulippua. Katainen tekisi Brysselistä hetkessä hyvinvointi-Brysselin, jossa komissaareilla olisi mahdollisimman hyvä olla. Olli Rehnkin saisi heti palkankorotuksen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu