Hienoa että norjan äärioikeisto breivikki puhkaisi suomessa vellovan rasismikuplan ja nyt nekin äänet palaavat sdp:le joka ottaa paikkansa takaisin hallituksessa ja kok lähtee kuin kuppa töölöstä sillä juuri petosjytky ps:n kanssa takasi kokoomukselle mahdollisuuden huijaus talkoisiin.
ps:n menetetyt äänet palaavat sdp takaisin
kok häviää paikkansa
32115
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 32
Vanhimmat
Äänestä sinä vain sdp:tä ja kääntele takkiasi Jutan kanssa ja jakele omat rahasi ihan minne haluat. pitääkö koko kansalle mainosta tyhmyyttä?
Tämä on faktaa eikä mainosta!
Uutisissa ollut ps raju romahdus tarkoittaa sitä että äänestäjä haahuilijat tajusivat erheensä kun menivät petosjytkyä kannattamaan ja eivät sitä halua tehdä enään joten päivänselvää että sdp menee kohta taas kokkare petostalkoiden ohi niinkuin pitääkin mennä!
Demari ajelee Bemarilla ja ruikuttaa köyhyyttä. Onnea vaaleihin!
Joo mut kokkareet ajelee niillä Bemareilla ihmisiä kuoliaaksi ja saavat vähän sakkoja ja pääsevät kotiin tappamisen jälkeen lepäilee.
Persut=Kokoomus
Katainen=Soini=Wahlroos=Sasi=Niinistö
Kyllä noin se menee!
Sitä samaa köntsää molemmat ovat ja eivät sano sanallakaan harmaasta taloudesta jonne katoaa vuosittain yli 50x enemmän mitä mamuihin menee yhteensä?!?!
Perus fraasien jäkättäjät ovat peloissaan kun kannatus hupenee kuin lehmän häntä.
Urpilaisen politiikkaa onnistuneena, niin äänestäköön toki SDP:tä.
Tervejärkinen ei pidä onnistuneena sitä että suomen kansallisvarallisuus on jaettu kreikan ja portugalin bankstereille, ja valtionvelkamme kasvaa huimasti sekunti sekunnilta. Mutta demarille tuo on kai onnistunutta politiikkaa.
Unohdit mainita sen, että Suomi sai jo ensimmäisen erän Kreikan vakuuksista ja mahdatko muistaa kuka ajoi kyseiset vakuudet läpi? Se henkilö joka ajoi kyseiset vakuudet läpi oli juuri sama henkilö jota sinä haukut eli Jutta Urpilainen ja siinä on yksi syy SDP:n kannatuksen nousulle.
Olet myös tainnut unohtaa sen, että Urpilainen ei ole pääministeri vaan valtiovarainministeri ja pääministeri on Katainen, mutta kun katsotaan miten ministerit ovat näkyneet julkisuudessa ja mitä he ovat tehneet ei ole mikään ihme, jos unohtuu se kuka on oikea pääministeri, koska Katainen ei ole tehnyt pääministerinä ollessaan yhtään mitään ja Urpilainen on käytännössä hoitanut omien töittensä ohella myös Kataisen työt.
Tässä lisää syitä siitä että sdp tulee kohta nousemaan ja kok ps kannatus romahtanut eikä auta oikeistomedian valetilastot.
Demarit hengailivat liivimiesten kanssa arveluttavasti luovuttamalla tilojansa ties mihin lie hurvitteluun. Kuka sellaista "politiikkaa kaipaa?
Minä ainakin pysyn persuissa, sillä sen vetämä linja on rehellisin.
SDP SUURIN KUPLA onko ihmisillä huono muisti ??? HULLU pitää olla jos menee HALPAAN ja äänestää demareita
koskien mitä?
Nuijittuuaan persuja vuoden (!) kokoomusmedia sai kun saikin puolueen kannatuksen lasku-uralle. Mutta sen sijaan että persuäänestäjät olisivat siirtyneet kokoomuksen ne näyttävätkin siirtyvän sdp:n kannattajiksi. Saattaapa joku jopa äänestää"kostoksi" sdp:tä tulevissa vaaleissa. Kokoomuksen keskeinen ideologia on seistä Kataisen hazardin europolitiikan takana ja arvattavaa on etteivät muut puolueet suostu sitä laskua kannattajillaan ainanaan maksattamaan.
Ääroikeiston kakkosKokoomuksen=Persujen kansanpetos meni kerran läpi, mutta tätä kansaa ei toista kertaa petetä.
Vasemmiston Nousu tulee olemaan voimakasta ja se on hieno asia se !
Petosjytkyt pillittää ja pillittää, ei teistä ole koskaan mihinkään, turha teitä on kenenkään äänestää, kakkosKokoomus.
kakkosk kokoomus ps on irvokasta työttömien äänestäjien hyväksikäyttöä.
Kyllä se on pojjaat niin, että Suomen Vasemmisto tulee ja potkaisee teidät kaikki kuutamolle tulevissa syksyn kunnallisvaaleissa.
Vasemmisto on se ainut puolue tässä maassa, joka enää edes yrittää tehdä jotain työväestön, tavallisen kansan ja syrjäytettyjen eteen.
Mustajärvi, Yrttiaho, Arhinmäki, Kontula, Lapintie, Vasemmistossa uskalletaan olla laajalti moneksi, mutta ennen kaikkea tehdään niitä konkreettisia tekoja ihmisten eteen.
Näin se menee!
Ne oikeiston haisevat porsaat ovat näyttäneet mihin kykenevät kusetus talkoiden jatkuessa.
Luuleeko joku tosiaan että koko kansa haluaa elättää jok'ikisen Musliimirikollisen joka keinoista kaihtamatta on luikahtanut suomen veronmaksajien elätettäväksi ?
Sitä ei kukaan ainakaan täysipäinen halua ja kun näin on, niin se on TOTINEN pakko siinätapauksessa äänestää edelleen Perussuomalaisia sillä ainoastaa he uskaltaa kyseinalaistaa tuon koko suomen tulevaisuuteen vaikuttavaan tekijän , Suomen Islamisaation mikä yltiöpäisestä mamutuksesta väistämättä , muiden lieveilmiäiden oheella , seuraa !
Arhinmäellä on 4500 euron verhot. Oikein pää kapitalisti takinkääntäjä pelle.
Minun ääni ei palaa minnekkään, se on puhdasverinen persuääni. Eka ääneni eduskuntavaaleissa.
aate on kuollut ja kuopattu aivan siitä syystä, että kaikki muutkin puolueet ovat omineet samat tavoitteet ja ne ovat itse asiassa jo toteutuneet Suomessa (suuri julkinen sektori, korkeat verot, hyvä sosiaaliturva, sairaanhoito, koulutus).
Lukuunottamatta tietenkin sitä sairasta rikollosuutta ylläpitävää "vankila ei paranna ketään" -aatetta, jonka demarit edelleen saavat pitää omanaan.
Viime vaaleissa SDP oli ainut puolue, joka ei kannattanut rangaistusten koventamista.
Se on fakta.
Minä ainakin odotan mielenkiinnolla sitä miten kauan SDP:n kannatuksen nousu jatkuu eli miten kauan jatkuu paluumuutto perussuomalaisista SDP:hen, koska tarpeeksi kauan jatkuessaan paluumuutto nostaa SDP:n kokoomuksen ohi.
Rehellisesti sanottuna en usko SDP:n kannatuksen nousun jatkuvan kuin korkeintaan kunnallisvaaleihin asti ja todennäköisesti kannatuksen nousu hidastuu selvästi jo ennen kunnallisvaaleja, koska kannatus ei voi nousta jatkuvasti.
kannatus nousee kesään asti, sitten alkaa jälleen alamäki, josta tulee ikuinen.
Kokoomus pitää pintansa, KEPU nousee ja PS...PSn tilanteen ratkaisee syksyllä täysin EUn ja EUROn kohtalo (vaikka kunnallisvaaleista onkin kyse) sekä hapsuviiksi-kansanedustajien kurisspitäminen/pitämättömyys.
Jäämän etkö torvi tajua että kokoomuksen kannatus on sidoksissa persujen kannatukseen jolloin SDP menetti ääniä persuille jolloin kokoomus pääsi kerrankin isoimmaksi.
Tämän takia kokoomus vapisee koska persujen kannatus romahtanut jolloin SDP tulee ottamaan ne takaisin sillä köyhiä ihmisiä on huijattu rasismilla ratsastavan äärioikeistolaiskokoomukselle mutta ei enään!
Aikansa kutakin ja hyvä että petos jytkyn aika(kusetustalkoot)ovat ohi!
suurin puolue jo 2007 Eduskuntavaaleissa.
Voi reppanaa, kun ei sinne asti muista.
Oletko alle 5 vuotias?
Ainakin suomen kielen rasikaamisesi viittaa siihen. Aika pitkiä lauseita meinaan:)
siis suurempi puolue kuin SDP jo 2007 vaaleissa, tarkoitin tietenkin...
Vapiseeko oikeisto porsaan lihavat lahkeet kun aika käymässä vähiin?
Ainoa argumetti sialta on solvaus mutta sehän on normaalia toimintaa heikkoälyiselle harmaan talouden konnalle.
Pelkkää faktatietoa se oli, mutta voihan sen solvauksenakin ottaa ellei muista edes viiden vuoden päähän:)
Punikit ovat hävinneet aina ja tulevat häviämään.
Born to lose, kuten jo Johnny Thunderts lauloi aikoinaan...
Niinkuin Ranskassa ja Kreikassa vai?
SDP on aina taviksen puolella,ps ja kok taas taviksia vastaan jyrkästi::(