Terve jätkät!

Uskotteko, että Nooa oli laivanvarustaja ja mahoton mettästäjä ja eränkävijä?
Kävikö Nooa neuvotteluja Jehovan kanssa, saadakseen toisella puolella olevan Gailox Guinean kaapattua parsiskuntineen yhteen ja sitten sullottua arkkiin?

Oli kerkeleen kova sälli, tuo Nooak.
284
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kyllä vain Noak oli superman

Äänestä

Koska kaikki, mitä satukirja-raamatussa sanotaan on totta, niin totuuden mukaan nämä Nooan-soutuvene baletit ovat TOTTA. Se, joka Pyh Sanaa epäilee, poltettakoon roviolla, ja tuomittakoon sen jäkeen jehovan todistajiksi ikuisuudeksi ovia koputtelmaan. HOHOHOHO.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Nooa fani kirjoitti:

Uskotteko, että Nooa oli laivanvarustaja ja mahoton mettästäjä ja eränkävijä?
Kävikö Nooa neuvotteluja Jehovan kanssa, saadakseen toisella puolella olevan Gailox Guinean kaapattua parsiskuntineen yhteen ja sitten sullottua arkkiin?

Oli kerkeleen kova sälli, tuo Nooak.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu