Tokko ihmisille tuleekaan enää ensi vuotta!?
Kaiken tuhoavat atomivoimalat! Tilasto-oire!
Kaiken tuhoavat atomivoimalat! Tilasto-oire!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Uraanivoimalla suahaan maailmanloppu myös halavalla
Uraanivoima on tosiaan halvin ja nopein tapa järjestää maailmanloppu.
Uraanivoiman käyttö on tietoista riskin ottoa monella eri tasolla, joista yksi on maailmantuho. Siksi uraanivoiman voi sanoa olevan hullujen voimaa.
Vastaaja kirjoitti :"Uraanivoima on tosiaan halvin ja nopein tapa järjestää maailmanloppu.
Uraanivoiman käyttö on tietoista riskin ottoa monella eri tasolla, joista yksi on maailmantuho. Siksi uraanivoiman voi sanoa olevan hullujen voimaa.
Vaikka jossakin ydinvoimalasa tapahtuisi kuinkakin paha onnettomuus tahansa, niin se ei sittenkään riitä tuhoamaan ihmistä maapallolta, ei läheskään. Siihen tarvittaisiin ilmeisesti jokseenkin kaikkien nyt käytössä olevien ydinvoimaloiden dramattinen tuhoutuminen, eikä sekään taitaisi ihan riittää. Tuohon skenaarioon ei taida uskoa moni ydinvoiman vastustajakaan.
Kyse onkin joidenkin täydellisesti suhteellisuudentajunsa menettäneiden yksilöiden säälittävästä yrityksestä herättää yleistä paniikkia. Maailmanlopun ennustajiahan kyllä piisaa periaatteessa joka lähtöön, mutta harvoinpa he ovat mitään kovin kestävää saaneet aikaan.
Halvin ja nopein tapa tuhota ihmisrotu Maan pinnalta on käyttää suurvaltojen laboratorioissa kehitettyjä superbakteereja. Niillä voisi noin peritaatteessa tappaa kaikki maailman ihmiset kymmeneen kertaan. Ydinaseilla tuo sama onnistuisi myöskin, mutta ydinvoimaloilla ei.
Maailmanloppu taas tulossa.108 kerta.
Kyllä se lopulta tulee. Ja sitten ei enää naureskella.
Niin tuleeki !
Netissä oli jollakin End of the World 2012 sivulla uutinen, jossa kertoivat jonkun päässeen käymään katselemaan vuotta 2013 ja oli nähnyt kaiken tuhoutuneena!
Toi on pientä! Usea näkyy käyneen jo 100000 vuoden päässä ja kertovat niitä täällä totena.
Realistiset mahdollisuudet on olemassa
http://keskustelu.suomi24.fi/node/10606175
"MAAILMANTUHO alkaa Fukushimasta?"
Maailmantuhoon vaikuttaa 2 valtion käyttäytyminen.Miten Iran tai Israel toimivat tulevaisuudessa on todellisen tuhoutumisen kulmakivi.
Joku hihhulipalsta ennustaa yhteenottoa jo lähipäiviksi.
"Sinulla on kaksi viikkoa aikaa ...." http://keskustelu.suomi24.fi/node/10606175/#comment-55168898
Atomivoimaloiden räjähtelyt ei ole tilastotappioita, vaan ihan odotettuja tapahtumia.
Noin 7 vuoden kuluttua
"Atomivoimaloiden räjähtelyt ei ole tilastotappioita, vaan ihan odotettuja tapahtumia."
Nykymenolla seuraava vakava reaktorionnettomuus olisi odottettavissa n. 7 vuoden kuluttua:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/10539185/#comment-54334745
"Vakavan (INES7) reaktorionnettomuuden todennäköisyys: 3000 reaktorivuotta"