Parhaillaan menevä A-studio oli selvittänyt ministereiden onnistumisia.
Ylivoimainen ykkönen oli pääministeri Jyrki Katainen
P.s. Saittihäirikkö sai taas hienon palautteen
Jyrki Katainen A-studion kyselyssä ylivoimaisesti paras
20
93
Vastaukset 20
- Vantaan mummo
Jyrki on hieno pääministeri
- 152 cm
Häveliäästi oavt jättäneet toimittajat nimeämättä? Viittaa vahvasti, että jälleen on tehty uusi väärennös.
- Älä yritä
Hhwehe, salarakkaasi menestyi
- Nyt se paljastui
Älä yritä kirjoitti:
Hhwehe, salarakkaasi menestyi
Hyvänen aika, noinko se onkin
- YLE aivopesee
YLE ja sen uutiset, että ajankohtaisohjelmat ovat porvareiden aivopesuohjelmia. Näitä kokoomusmyönteisiä galluppeja ja tilastoja YLE pukkaa eetteriin vähän päästä, että Suomen kansa ei unohtaisi sitä, miten hyvä tämä kokoomus on tavalliselle suomalaiselle.
Kokoomus on päästetty kuin koira veräjästä, vaikka kokoomuksen politiikoille virtasi rahaa noilta linnaan tuomituilta veikoilta. Kyllähän tuolle Ilkka Kanervallekin on virrannut rahaa hänen poliittisen uransa aikana ja siksipä häntä piti kiittää komioilla juhlilla "firman piikkiin". Ilkka Kanervalle ollaan nyt antamssa vankeustuomiota lahjuksen vastaanottamisesta. Kuitenkin kokoomuksen politiikot eivät antaneet arvoa käräjäoikeudenpäätökselle, vaan antoivat Ilkka Kanervalle "puhtaat paperit". Siipensä menettänyt Ilkka Kanerva itse on koko ajan hokenut hokemasta päästyään, että hän on syytön, hän on syytön.
Kokoomuspiireissähän tälläinen ylenpalttinen juhlinta, tavallisen veronmaksajan ja kansalaisen kateelliseksi saattaminen on arkipäivää, niin mistä se tämä Ilkka-raasu nyt olisi voinut tietää rahojen virtaavan hänen mahtisynttäreidensä kunniaksi. Olihan tällä Björn Wahlroosillakin komia bileet tässä taannoin, hän oli oikein sonnustautunut näin puskasta kurkisteltuna vaaleanpunaiseen pukuun. Kyllä siinä kateus putkahti pintaan, että on sitä joillakin varaa leuhottaa ja täällä Suomessa.- Psykologian lis.
Tekstisi puhkuu freudilaisuutta ja kiinnostusta miehiin.
- Pistetuomari
Katainen on paras pääministeri kautta aikain
- Tuomaritarkkailija
Oikein arvioitu
- 152 cm
Katainen paras, mutta vain yhdessä asiassa eli petosmiehenä/väärentäjänä.
- § § § § §
Ilmoitin herjausviestisi tutkintaan.
- Odotan mielenkiinnol
§ § § § § kirjoitti:
Ilmoitin herjausviestisi tutkintaan.
Kerro kuinka käy :)
Ehkäpä sitten lopetat nämä haurettavat viestisi "tutkinnoista"
- nyt lopullisesti
Meni usko poliittisin toimittajiin. Ne vain nuoleksii vallasaolijoita. Siksi ei juttua Suomen tuhosta veloin ja vastuin.. Uskaltavatko luotoluokituksen aleneman julkasta..
- Teot puhuvat
Jyrki Katainen on menestynyt politiikassa.
- Pitkä on lista
Näin on.
- Politiikan seuraaja
Pitkä on lista kirjoitti:
Näin on.
Katainen on vahva poliittinen vaikuttaja Suomessa niin kauan kuin on politiikassa
- kukaan ei
Politiikan seuraaja kirjoitti:
Katainen on vahva poliittinen vaikuttaja Suomessa niin kauan kuin on politiikassa
Ole velkaannutatanut Suomea niin perustelisesti.. Ääneen ei uskalleta sanoa summaa vastuista ja lainoista.. Jättisumma. jykä toivoo, ettei lankea??????
Historia muistaa =Jykä= Suomikonkurssi!
- hävetkääedes
Vahva vastuunkantaja tuhoaa suomen ja se tapahtuu todella nopeasti.
Vasurit vielä auttamassa.- Touhusi näkyy läpi
Osaatko häirikkö itse hävetä
- Hyi häpeä viu viu
Touhusi näkyy läpi kirjoitti:
Osaatko häirikkö itse hävetä
Mikä touhu näkyy läpi ? Kokoomuksen kusetukset tässä läpi näkyvät, ja sinä "närkästynyt" neiti, voisit lopettaa tuon naurettavan "häpeän tarjontasi", nykyhallituksen pitäisi hävetä, mutta osaavatko - taatusti ei, sillä se edellyttäisi moraalista selkärankaa, ja sitä on tuolta poliittisten nilviäisten porukalta turha etsiä.
- ristusperkele
Omituista kun A-studion kyselyn "asiantuntija" ei kommentoinut tolkku-talidomin "kukkaruukusta" sanallakaan kaikista muista kyllä löytyi miksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun
Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid1721145En jaksa
Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene45773Kissa eli kivuissa useita viikkoja
Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.137738Minkälainen nainen
Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi27733Herkkyydestä
Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l228694- 44679
- 67645
Martinan mauton tyyli
Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää164622Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni36600Jos meillä olisi yhteinen koti
Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal53597