Onhan se ihan viihdyttävä laji tämä jääkiekkoilu, vaikka onkin joskus väkivaltaista, mutta en ymmärrä mistä tämä kauhea julkisuus ja vouhkaaminen lajin ympärillä johtuu.
Jääkiekkoa harrastetaan vain muutamassa maassa sillä tasolla, että voisi mitaleille päästä "MM"-kisoissa, eikä 95% maailman ihmisistä ole tästä eksoottisesta lajista kai koskaan kuullutkaan.
Lätkä on vain laji muiden joukossa, joten suhteellisuuden tajua, suomalaiset.
Lätkää pelataan vain muutamassa maassa
5
123
Vastaukset
- ljhik,i
Lätkän kymmenneksi paras maa vastaa tasoltaan jalkapalloilun mitalimaata.
- -
Niin. Kaljan kittaamisen taso jos on puheena.
- Mene sinä vahtaamaan
sitä rakasta 0-0 palloasi, jossa koko ottelussa saadaan ehkä 2 jännittävää paikkaa aikaiseksi, ja jos oikein onnekkaita ollaan yksi maali.
- -
Potkupallo ja lätkä... Kyllä saatan joskus katsoa ottelun tai osan siitä, mutta ei se suuria tunteita herätä.
Suhteellisuudentaju kohdalleen, pliis.
- -
Joten loppukoon jäkätys ja mäkätys kisojen ja korkeiden hintojen kohdalla.
Kysymyksessä on pieni urheilulaji, ja todelliset fanit kyllä maksavat ja vaikka ottavat lainaa liput saadakseen. Tuskin kukaan omaa talouttaa romuttaa kisojen takia. Ja jos romuttaa, niin ei ole terve.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka672405- 661377
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww741195EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje41107- 79845
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19790- 43678
Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta82670Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe24648- 30636