1. Lippujen hinnat.
-------------------------
Näitä on selitetty teemabusseilla ja riskeillä ja ties millä, mutta viime vuoden voiton jälkeen on selvä että suomalaiset omia kotikisojansa halusivat katsomaan, nyt testattiin vain lippujen hintojen kipuraja.
2.Kisojen siirtyminen Yleisradiolta maksukanaville.
----------------------------------------------------------------------
2.1 Mainokset
Gralund ja virallinen grillimakkara! Voittamaton yhdistelmä!
2.2 Mertarannasta saa maksaa
Takavuosien suosikkiselostajasta voi tietenkin ottaa lisähintaa.
2.3 Otteluista saa maksaa
Jos haluaa nähdä muitakin kuin Suomen pelejä saa alkaa pulittaa kuukausimaksua. Kyllä Suomalaiset sen verran kiekkohullua kansaa on että suurin osa tämän ostaa varmasti.
2.4 Ilmaisia otteluita ei näytetä "pääkanavalla"
Ei riitä että ottelut näytettäisiin MTV3, eikä edes varmana kakkosena Subilla, vaan vasta antenniverkkoon tulleella lifestyle kanavalla AVAlla! Vastenmielinen yritys pakottaa ihmiset virittämään boxinsa. Katsotaan nyt aikalisien aikana jumppaamista ja pirtelöiden sekottelua.
Kyllä tässä aletaan hipoa mainostamisen ja röyhkeyden kipurajoja.
Kohdat joissa Suomen jääkiekko-organisaatio yms. ahnehti
Jonkunseoliteha
1
90
Vastaukset
- Kotimaan kanavat
ja Kummola hyvä yhdistelmä. Ja ahneudella ei ole rajaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Karhuryhmä
Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?283436- 973206
- 763034
Raisionkaaren koira hyökkäys
Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim793001"Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"
Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m532901Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti
Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.862678- 352490
- 572351
Satuit vain olemaan
Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se432225- 882002