Paavaliuskoiset eivät pärjää Jeesususkoiselle Teuvolle!

Niin hyvin Jumala on varustanut Teuvolle sanat suuhun, että ei hänelle kukaan hurmahenki kykene vastaan panemaan.
753
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

ihmistä?
Tiedä se ne jotka korottaa ihmistä (Paavaliakin) ovat käärmeen pettämiä.

Jumalan Henki EI laita korottamaan yhtäkään ihmistä. Jumalan Henki EI
EI laita hehkuttamaan välimiehen, välimiehiä. JEESUS ON YKSI VÄLIMIES
JUMALAN JA IHMISEN VÄLISSÄ ne jotka muita välimiehiä tähän sorkkii ovat
perkeleestä.

Äänestä
  • Onhan Jeesuksella omat profeetat tänäkin aikana, joita meidän tulee kuulla, eikä vahingoittaa:

    "Te käärmeet, te kyykäärmeitten sikiöt, kuinka te pääsisitte helvetin tuomiota pakoon?
    Sentähden, katso, minä lähetän teidän tykönne profeettoja ja viisaita ja kirjanoppineita. Muutamat heistä te tapatte ja ristiinnaulitsette, ja toisia heistä te ruoskitte synagoogissanne ja vainoatte kaupungista kaupunkiin;"

    Näin tapahtuu tälläkin keskustelupalstalla....

    Äänestä

  • Mutta tämäkin Jeesuksen todistus omistaan, on sinun silmiltäsi suljettu:

    "Minä en rukoiklen vain heidän (siis jo hänen valittujensa puolesta), vaan myös niiden puolesta, jotka heidän todistustensa tähden uskovat minuun."

    Äänestä

Ikeä ruikuttavat vain housut kintuissa Pimeyden puskissa Saatanan ruoskittavana, kun heidän Paavaliaan demonisoidaan.

Eivätkä usko todeksi sitä, että heidän Paavalinsa saatanalliset valheet saivat lopun jo vuonna 67, siis jo 1945 vuotta sitten, kun saman Saatanan demonien vallassa olevat roomalaiset hänet tappoivat.

Ei elä Paavali enää, vaan tumput suorina odottaa tuonelassa viimeistä tuomiotaan.

Mutta Kristuksen Henki elää valituissa tänäkin pävänä.

Äänestä
  • Monesti luullaan Kristuksen Hengeksi paholaisen henkeä kun ei tunneta Jumalan sanaa.

    Äänestä

Vanha mies osoittaa miten pahasti riivaajien kanssa peuhaavalta ihmiseltä järkkyy mielenterveys. Näin käy jokaiselle eksyttäjälle jossain vaiheessa. Nyt Vanha mies kirjoittelee puskasta ja sitten vastailee itselleen toistellen typeriä lurituksiaan.

Äänestä
  • Ei kirjoita herjaamasi vanha mies puskasta, vaa tällä omalla rekisteröidyllä nimimerkillään.

    Tuolla Saatanan ihanalla valheellako sinä taas sait revittyä yhden totuuden piikin pois lihastasi?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


uusi aloitus kirjoitti:

Niin hyvin Jumala on varustanut Teuvolle sanat suuhun, että ei hänelle kukaan hurmahenki kykene vastaan panemaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu