Kytösavuntie on poikki ja autot kiertävät yhä kehää Pajakadun kaarikaduilla vaikka tien alussa on umpitie-merkki. Ongelmatilannetta lisää myös se, että mopoilla ajavat häikäilemättä kaasuttavat Pajatien kevyen liikenteen väylällä. - Tulin Framin ohi fillarilla ja käännyin Pajakadulle, kun kaksi nassikkaa tuli samaa kevyen liikenteen reittiä mopoillaan ja meinasivat ajaa päälleni. Kun pääsin Pajakadun kevyen liikenteen kohdalta Seppienkaarelle, nuori mies oli ajaa ylitseni kun kaasutti hermostuneena pihakadulta pois autolla ajaessaan. - Minä olen aikuinen, mutta monikohan alueen pikkulapsi joutuu vähältä-piti tilanteen uhriksi ennen kuin mopot ja ylimääräiset autot (säiliöautot, traktorit yms. joita on käynyt) saadaan pois alueelta ? Poliisi olisi hyvä lisä koulujen alkamis- ja päättymisaikoihin jotta mopoilijapojat saadaan kuriin.
Jouppilan liikenneympärä
Pelko p......ä
2144
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Poliisi sinne, poliisi tänne. Niin varmaan joo. Koittakaa nyt vain selvitä. On se kamalaa kun jotain uutta tehdään niin heti alkaa urputus.
Onneksi on 50km/h nopeusrajoitus koko Suupohjantiellä ja kameroita ympäri pitäjää pitämässä huolen että rattijuopot eivät rellestä. Mihin niitä poliiseja tarvitaan?