ihmiset ovat tabu? Palstalla toistuvasti keskustellaan todistajista, yleensä negatiiviseen sävyyn, ja vaaditaan todistajia tai seuraa puolustavia perustelemaan näkemyksensä. Nämä eivät ole mitenkään tabu, mutta kun aiheeksi otetaan seuraa vastustavat tahot, niin keskustelu onkin äkkiä henkilökommentointia, joka kiireesti ilmoitetaan ylläpidolle.
Omasta mielestäni vastustajat eivät ole mitenkään erityissuojeluksessa, tai ainakaan näin ei pitäisi olla, tällä tavallahan he saavat vain rauhassa ampua pusikoista itse joutumatta koskaan tulilinjalle.
Omasta mielestäni vastustajat eivät ole mitenkään erityissuojeluksessa, tai ainakaan näin ei pitäisi olla, tällä tavallahan he saavat vain rauhassa ampua pusikoista itse joutumatta koskaan tulilinjalle.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Jos Vartiotorni seuraa arvostelevilla on millään tavalla verrattava kattojärjestö tai opillinen tulkinta, niin toki sen arvostelu on suotavaa. Niin kauan kuin tällaista ei ole, niin Vartiotorni seuraa arvostelevat ovat yksityishenkilöitä. Aivan kuten tavalliset jehovantodistajatkin ovat.
Jehovan todistajia ja seuraa puolustavia arvostellaan toistuvasti palstalla, joten sinulla on melko kiintoisa näkemys siitä mikä on syrjintää ja mikä ei
Asiallisten ,myönteisten kommenttien poistatus on syrjintää.
Sekä myös S24 sääntöjen vastaista toimintaa.
minkälaisia myönteisiä kommentteja on poistettu? todisteita?
Millaiset ihmiset esittävät toditajista tarkoituksella valheita?
Esim. tämä on puhdasta valhetta ja propagandaa kaukana reaalimaailman kirjoittelusta:
"Todistajat on opetettu suoranaisesti valehtelemaan ihmisille uskonnostaan. "
Kuka on aivopessyt tuollaisen kirjoittajan julistamaan valheita todistajista?