Pitäiskö Verkkomediaa uskoa? Gallup

Hatustainne kiinni

25

178

    Vastaukset 25

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • uskomatonta mutta...

      Pitää paikkansa! Kannattaa tutkia lähteitä ympäri maailmaa. Olen tuonkin tarkistanut mm. Haarezista ja monista muista lähteistä. Israelin uutisissa oli tästä aiheesta.

      Verkkomediahan kerääkin mahdollisimman kattavasti tietonsa mm. mistä meidän media vaikenee totaalisesti. Esim. Fukushiman tilanne on hirveä, ja ongelmat koskevat meitä kaikkia. Radioaktiiviselta säteilyltä ei ole mikään maa säästynyt. Ja tilanne vain pahenee jos/kun nelosreaktori tuhoutuu.

    • Näkijä

      Amerikkalainen sotalaiva laukaisee risteilyohjuksia uunituoreessa visiossa. Näin ei ole ennen käynyt että etukäteen olisi näitä näkynyt. Liittynee tulevaan konfliktiin.

      Ainakin päättäjät pitävät siis sotavaihtoehtoa mahdollisena.

    • Saatana2

      Verkkomediassa tuon sodan alkamista on arvailtu pitkin vuotta ja aina mennyt väärin. Sodan mahdollisuus on tosiasia, mutta tuskinpa asiassa on tapahtunut mitään uutta mistä pitäisi pitää meteliä.
      Tyypillistä verkkomediaa.

      Muistaakseni viimeksi piti alkaa, kun jenkkien lentotukialus seilaa persianlahdelle.
      Kun tarpeeksi monta kertaa arvaa saattaa jokin arvaus osua kohdalleen ja sitten ollaan niin ennustajaa että...

      "Verkkomediahan kerääkin mahdollisimman kattavasti tietonsa mm. mistä meidän media vaikenee totaalisesti."

      Oikeasti tuon kommentin pitäisi mennä siten että verkkomedia julkaiseen tietoja, joita ns itseään kunnioittava media ei julkaise, koska uutisella ei ole totuuspohjaa. Huuhaata, höystettynä toimittajan mielipide osiolla, jossa mopo yleensä lähtee lopullisesti käsistä.

      Hyvää viihdettä tuo sivusto silti on ei vaan tarvitse ottaa liian vakavasti ettei folipipo ala kiristämään liikaa.

      • KorvaTulehdus

        eli siis kaikkien pitäis uskoa nyt sinun sanomaasi jonka höystät omilla jutuillas? .. eli siis mitä pitää uskoa ja ennenkaikkea miksi ? ja siihen miksi vastaukseen sit tietysti vielä perustelu ja näyttö .. jne jne jne


      • asd

        Kokeilepa välillä lukea muutakin kuin otsikot.


    • Amazing

      Verkkomedian mukaan Israel on hyökkäämässä Iraniin, Kiina Filippiineihin, Fukushimasta on alkamassa maailmantuho...suorastaan uskomatonta!

      • erkko on kuollut

        Juu ja lampaat ovat edelleen sitä mieltä, että Kreikkapaketeilla me tienataan ja vain pölhöpopulistit kritisoivat niitä.

        Varmaan osaat lukea ja huomaat, että Verkkomedian otsikko on: Israelin hyökkäys Iraniin VOI alkaa minä hetkenä tahansa. Siinä ei lue, että ALKAA!

        Minusta on hyvä, että tilanteet tarkastellaan myös toiselta kantilta eikä vain aina siltä erkkomedia kantilta, jossa meitä yritetään aivopestä.


    • Mikä on

      verkkomedia?

      Anyways, toivotaan että Israel iskee pian.

    • tyyy56

      Pelkkä juorutäti.Uskottavuus kaukana,eikä luotettava.

      • Häpeätkö edes?

        Vedät kaikki jutut kamman yli. Se osoittaa ajattelemisesi rappiota.


    • ei ihan vielä

      Pitää odottaa lähemmäs USA:n varsinaisia presidentin vaaleja. Sota nostaa kannatusta ja näin Obama saa jatkokauden.

      W.Bush toimi samoin.

    • dfgdgf

      Aika tuubalta vaikuttaa verkkomedian "uutiset". Tosin israelista ei koskaan tiedä mitä se keksii

    • 肘᧾᪱ẮけẬ

      Jaha, kun linkin aukaisee niin eikös heti ensimmäisenä ole kuva homosta lentämässä hornettia. Olisivat edes manipuloineet kuvaan sateenkaaren värejä, niin olisi uskotavampi.

    • Vesa Y.
    • ...........

      Ei todellakaan, ovat sanoneet jo 1-2 vuotta että tuo sota alkaa minä hetkenä hyvänsä. Lisäksi käyttävät Fukushiman ydinlaskeuma karttana jossain 4chanissä tehtyä huumorikuvaa.
      Jos ei tuon vertaa viitsi tarkistaa taustoja niin ei kannattaisi tehdä koko työtä

    • Israel ja Iran eivät sodi koskaan keskenään, sillä eihän niillä ole yhteistä rajaa. Toisin sanoen rikkaat amerikanherrat ei hyväksy sitä, että Israel tai Iran loukkaisi Jordanian ja Irakin ilmatilaa.

      • Ei ole mikään peruste, ettei ole yhteistä rajaa. Tulee mieleen montakin sotaa, jossa sodankävijät eivät ole rajanaapureita, toinen saattaa olla jopa toisella mantereella kuin vastapuoli.


      • jjeeves kirjoitti:

        Ei ole mikään peruste, ettei ole yhteistä rajaa. Tulee mieleen montakin sotaa, jossa sodankävijät eivät ole rajanaapureita, toinen saattaa olla jopa toisella mantereella kuin vastapuoli.

        Annahan esimerkkejä?


      • kuksaa2 kirjoitti:

        Annahan esimerkkejä?

        Etkö tosiaankaan keksi?

        Vaikkapa Yhdysvallat ja Saksa 2. maailmansodassa.


      • jjeeves kirjoitti:

        Etkö tosiaankaan keksi?

        Vaikkapa Yhdysvallat ja Saksa 2. maailmansodassa.

        Toinen maailmansotahan oli imperialistinen, jossa valtiot pyrkivät miehittämään vihollismaita. Sen sijaan Israel ei uskalla lähettää ainuttakaan sotilasta toiseen valtioon.
        Vain Yhdysvallat ja Britannia antaisivat ilmatilansa Israelin käyttöön. Sen takia
        pidän Iranin ja Israelin välistä sotaa vain naurettavana vasemmistoutopiana.


      • kuksaa2 kirjoitti:

        Toinen maailmansotahan oli imperialistinen, jossa valtiot pyrkivät miehittämään vihollismaita. Sen sijaan Israel ei uskalla lähettää ainuttakaan sotilasta toiseen valtioon.
        Vain Yhdysvallat ja Britannia antaisivat ilmatilansa Israelin käyttöön. Sen takia
        pidän Iranin ja Israelin välistä sotaa vain naurettavana vasemmistoutopiana.

        Ai jaa. Minä kun luulin että sodankäynnin tarkoituksena on tupsutella toistensa lippuja tuusannuusaksi.


    • Aivan Scheisseä

      Koko kyseinen Verkkomedia.org on aivan per-seestä oleva sivusto. Mikään siellä sanottu "uutinen" ei pidä paikkaansa, aivan bullshittiä täynnä oleva koko saitti.

      Tuossakin eilisessä jutussa Verkkomedia antaa ymmärtää että juuri nut, eilen olisi Israelin TV:ssä ollut ko. Iraniin hyökkäysjuttu.
      Israelin TV:ssä on ollut pitkin kevättä samanlaisia Iraniin hyökkäyksen valmistelun juttuja. Esimerkiksi tässä liki kuukauden vanha juttulinkki Israelin TV:n uutisesta. http://www.timesofisrael.com/iaf-plans-for-iran-attack/

      Verkkomedia ei koskaan vaivaudu kertomaan että minkä päivän uutiseen se kulloinkin viittaa. Eikä myöskään anna linkkejä minnekään alkuperäisen uutisen julkaisijan sivulle. Usein linkkiä ei voida kertoa, koska alkuperäistä uutista ei ole missään, koko uutisjuttu on keksittyä stooria.

      Verkkomedia. org EI OLE millään lailla luotettava uutissivusto.

      Se levittää TARKOITUKSELLISESTI virheelliseksi tietämiään uutisia. Ja myös sallii vakituisen avustajakuntansa kirjoittavan myös TÄYSIN KEKSITTYJÄ uutisia sivuillensa, eikä koskaan yritäkään oikaista niitä jälkeenpäin.

      Joskus luulin että tuosta sivustosta voisi tulla jokin kunnollinen uutissivisto. En tosiaan luule enää. Eikä kenenkään muunkaan kannata sellaista luulotella.

      • bäääbäääää

        Juu juu! Usko sina vain hesarin kaltaista erkkomedian propagandaa. Niin muutkin lampaat tekee!


      • ????
        bäääbäääää kirjoitti:

        Juu juu! Usko sina vain hesarin kaltaista erkkomedian propagandaa. Niin muutkin lampaat tekee!

        Jospa emme uskoisi kumpaistakaan????


    • Anus Putkonen

      Minä en Anusputken paskaa lue. Vain idiootit lukee.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      179
      1742
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      109
      913
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      745
    4. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      107
      734
    5. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      207
      664
    6. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      133
      628
    7. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      51
      585
    8. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      51
      562
    9. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      19
      558
    10. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      546
    Aihe