Sen sijaan on islamonauseaa, johtuen islamin 1000-vuotisesta historiasta, sekä kotimaassamme ja naapurimaissa tapahtuvista alaikäisiin kajoamisista joukkovoimin!
Tätä ei media ole tajunnut, vaan tänään Suomalaisuuden Päivänä, tarjotaan swedu-kanavalla ohjelma "PS ja Islamofobia".
Hävettää että on tommosia tietämättömiä valtanarkkeja mediassa?
Tätä ei media ole tajunnut, vaan tänään Suomalaisuuden Päivänä, tarjotaan swedu-kanavalla ohjelma "PS ja Islamofobia".
Hävettää että on tommosia tietämättömiä valtanarkkeja mediassa?
Vastaukset 6
Vanhimmat
Pyysalo laitettiin oikein "sairaalloiseen" hidastuskuvaan, jolla efektillä alleviivataan että kyseessä on "kaheli" joka joutaisi mielisairaalaan.
Pyysalon kannattaa hakea korvausta oikeustoimin tätä suoraa pilkkaamista ja idiootiksi leimaamista vastaan.
Facebook on huono systeemi kun siinä voi mustamaalata toista että se muka kuuluu johonkin ryhmään vaikka ei kuulukaan. YLE haukkuu väärää puuta, pitäisi haukkua Facebookin törkyisen huonona systeemiä.
Tosta swedupelleohjelmasta ei tartte välittää, sisällötöntä
ajojahtia vaan.
Miksei vastaavaa ohjelmaa tehty kolmen puolueen nuorisojärjestöjen miljoonakavalluksista kun kertoivat liian isot jäsenmäärät?
Vastaus: puolueiden joukossa ei ollu isänmaallista, kansalaisista välittävää puoluetta.
Sweduohjelman todellinen tarkoitus on Finnish Defence -Leaguen mustamaalaaminen. PS ja "islamofobia" ovat vain otsikoina, kun päämäärä on saada kansan suuret rivit luulemaan että Finnish Defence League olisi jotenkin outo tai vaarallinen ryhmä.
Toimittaja toitottaa että "mitään islamisointia ei tapahdu". Katsotaan sitten vaikkapa Berliiniä, jossa viimeisen 5 vuoden aikana on syntynyt sharia-alue lähiöön, ja poliisit eivät uskalla enää mennä sinne.
Nyt muslimit vaativat fatwaa että murhataan se joka tappoi muslimin kun kymmenen muslimia hyökkäsivät hänen kimppuunsa aiheetta:
http://www.jihadwatch.org/2012/03/neukolln-berlin-muslims-want-revenge-on-german-who-killed-muslim-in-self-defence----this-is-a-separa.html
Englannissa mm. Lontoo on helisemässä kun yhä uusia alueita häiritsee jokapäiväinen valkoihoisten vakava häiriköinti islamilaisten toimesta:
http://www.gatestoneinstitute.org/2652/double-standards-under-british-law
"Onko hyvä että väkivaltarikoksesta tuomittu päästetäänkin vapaaksi koska "pitää ymmärtää tuomitun uskontoa"."
Mihin ne kritisoijat katosivat? Loppui kai ammukset totuuden edessä?
Islamin tavoin monikulturismi on epäjohdonmukainen ja tunnepohjainen ideologia, jonka sisäiset ristiriitaisuudet eivät ole sen kannattajien päällimmäisenä huolenaiheena.
Erityisesti ajatus ihmisten välisestä tasa-arvosta on jotain, mihin monikulturistit mielellään tunteellisesti vetoavat mutta mitä he itse soveltavat hyvin valikoivalla ja omia tarkoitusperiä palvelevalla tavalla.
Monikulturismin eräänä peruslähtökohtana on ajatus, jonka mukaan kaikki ihmiset ovat synnynnäisesti perustavanlaatuisella tavalla yhtäläisiä ja tasa-arvoisia, kuten YK:n yleismaailmallisen ihmisoikeuksien julistuksen ensimmäisessä artiklassa sanotaan: “Kaikki ihmiset syntyvät vapaina ja tasavertaisina arvoltaan ja oikeuksiltaan. Heille on annettu järki ja omatunto, ja heidän on toimittava toisiaan kohtaan veljeyden hengessä.”
Ihmisten välistä tasavertaisuutta on mahdollista perustella eri tavoin. Monille auktoriteettiuskoisille riittävä perustelu on se, että asia on todettu em. YK:n ihmisoikeuksien julistuksessa vuonna 1948.
Tasavertaisuus tässä mielessä on kuitenkin kaikkea muuta kuin vankalla pohjalla. Odotettavissa on, että YK kumoaa julistuksensa ja korvaa sen shari’aan perustuvalla Kairon ihmisoikeusjulistuksella (1990), joka ei tunnusta ihmisten, sukupuolten ja uskontojen tasavertaisuutta, vaan julistaa islamin ylivertaisuutta ja edellyttää kaikkien alistumista shari’an alaisuuteen.
Ensi askeleet tähän suuntaan on jo otettu, kun YK:n ihmisoikeusneuvosto päätti Pakistanin ehdotuksesta 26.3.2009 rajoittaa sananvapautta julistamalla “uskonnon”, ts. islamin, kritisoimisen ihmisoikeusrikkomukseksi.
Mitä tulee islamin käsitykseen ihmisarvosta, sitä voi havainnollistaa esimerkillä Saudi-Arabian lainsäädännöstä.
Shari’a määrää taposta rangaistukseksi verikoston, mutta omaisten suostumuksella rikos on mahdollistaa sovittaa myös verirahalla, joka määräytyy uskonnon ja sukupuolen mukaan seuraavasti: muslimimies 100 000 riyalia (n. 20 320 €), musliminainen 50 000 riyalia, kristitty mies 50 000 riyalia, kristitty nainen 25 000 riyalia, hindumies 6 666 riyalia, hindunainen 3 333 riyalia.
http://monikulturismi.wordpress.com/