Toivottavasti tulee useampi peli pelikieltoa

rauli3

salmelalle..esitti jätkä niin idioottimaisen taklauksen että huh huh..mitä mahtaa herralla liikkua päässä

5

95

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Foppa o king

      On täys pelle koko poika,loppukisat sivuun tollasel idiootil!

    • sählis--

      Sillä tais palaa sulake päästä totaalisesti. kun ei oma peli kulkenu.
      Näki vaan mustaa vastapuolen pelaajissa.
      joskus on ollu sama tunne itellä jossain sählypelissä. että tekis mieli hakata joku vihollispelaaja tuusan nuuskaksi..

    • Terv. eunukit

      Sählynpelaajille ja muille neideille tiedoksi: jos suomi olisi johtanut 5 – 0, niin joku tai useampi jenkki olisi tehnyt salmelat. Pohjoisamerikkalaiseen perustyyliin kuuluu, että haastetaan kunnolla riitaa ja sikaillaan kun oma peli ei kulje.

      Jos nyt Salmelalta meni vähän yli, niin mitä sitten. Taidatte olla niitä jotka viime keväänä paheksuivat leijonien juhlia ja nyt paheksutte kun peli ei kulje.
      Osaatteko juhlia tai kannustaa, veikkaan että ette.

      • cxvcxfdsfdsfs

        Välillä voisi ottaa ne sinivalkoiset lasit päästään ja katsoa tilannetta objektiivisesti. Toisen tahallinen vahingoittaminen on vasten pelin sääntöjä enkä tuollaisia temppuja kannata, vaikka se temppu tehtäisiin oman joukkueen pelaajan toimesta.

        Sinä ilmeisesti olet niitä ihmisiä, jotka ovat myös ylpeitä voitosta, vaikka se olisi saavutettu epäoikeudenmukaisesti sääntöjä rikkomalla? Itse olen sen verran rehellinen itselleni, että iloitsen vain ansaitusta voitosta.


      • frghth

        salmelan kaltainen ääliö pitäisi sulkea koko kisoista.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sä et pääse yli, mä en pääse yli

      Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V
      Ikävä
      128
      1478
    2. Hirvittävä onnettomuus.

      Voimia ja lohdutusta suuressa surussanne🙏🙏.
      Rovaniemi
      37
      1401
    3. Missä väleissä ollaan

      Jatkossa? Vai ollaanko missään? Koetko ikäväksi näkemisen)
      Ikävä
      67
      1215
    4. Hei sinä nainen

      Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa
      Ikävä
      54
      1139
    5. Riittääkö vielä

      Pelkät kuvat? 😉
      Ikävä
      69
      994
    6. Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?

      Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi
      Maailman menoa
      254
      944
    7. Kelan perkeleellinen käytäntö

      Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei
      Maailman menoa
      193
      934
    8. Mitä toivot

      Välienne olevan?
      Ikävä
      73
      911
    9. Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää
      Suomalaiset julkkikset
      15
      823
    10. Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta

      Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps
      Maailman menoa
      106
      818
    Aihe