Onko homous tai lesbous evoluution mukaista, vai onko se jopa rappeutumista?
Vai onko se evoluution mukaista kehitystä?
Kertokapa evoluutiota kannattavat
20
105
Vastaukset
Homoutta esiintyy läpi koko eläinkunnan, mutta se ei ole populaation säilymisen kannalta niin vahingollinen, että se olisi vuosimiljoonien aikana karsiutunut.
Mikä on kreationistien versio?- 14
Se on luonnon ehkäisykeino liian monta lasta hankkiville äideille. Tällä tavalla yhteisön perimä ei muodostu liian tasalaatuiseksi. Evoluution aikaan saamaa ilman muuta.
- pinguvingu
Tuo on täyttä soopaa. Evoluutio on pahasti myöhässä. Meitä on yli 7 mrd ja telluksen kantokyky ei riitä tuottamaan kaikille ravintoa. pitäisi tulla joku luonnonkatastrofi, mieluiten isompi meteorin törmäys tms., että selvitään. Suomessahan on sopiva väestöntiheys (tosin viherpiipertäjät yrittää tukkia kaikki samaan kolhoosiin, so. Helsinkiin, tulevaisuudessa).
Enää en jaksa ihmetellä sitä, että tämän asian perusteet on kerrottu lukuisia kertoja, mutta silti nikkipelle haluaa asian tiimoilta jälleen henkilökohtaista palvelua.
Surkuhupaisaa.- tietoa tarvitaan
"Enää en jaksa ihmetellä sitä, että tämän asian perusteet on kerrottu lukuisia kertoja, mutta silti nikkipelle haluaa asian tiimoilta jälleen henkilökohtaista palvelua.
"Surkuhupaisaa.
No kun en ole kirjoituksia havainnut, niin lyhyesti mikä oli tulos rappeutuminen vai evolutiivinen kehitys? Kiitos, jos kerrot tietävänä.
- Solon1 (ei kirj.)
Enpä viitsi alkaa omin sanoin käymään läpi tuota möttösiiniä, vaan voit lukea mahdollisista vastauksista vaikkapa seuraavasta linkistä.
http://www.newscientist.com/article/dn13674-evolution-myths-natural-selection-cannot-explain-homosexuality.html - Rohkeutta!
Älä murehdi. Sukupuolisesta suuntautumisestasi huolimatta sinulla on ihan sama ihmisarvo kuin muillakin. Älä häpeä, vaan tule rohkeasti kaapista ulos.
- Heh !
"Homoutta esiintyy läpi koko eläinkunnan, mutta se ei ole populaation säilymisen kannalta niin vahingollinen, että se olisi vuosimiljoonien aikana karsiutunut."
Ei ehkä populaation kannalta, yksilön kannalta toki se on yhtä haitallinen kuin kuolema.
Homousgeeniä kantava yksilö ei hanki jälkeläisiä. Se on haitallisin mahdollinen ominaisuus, eikä ole mitään mahdollisuutta että se olisi evoluutiossa säilynyt. - Solon1 (ei kirj.)
Heh ! kirjoitti:
"Homoutta esiintyy läpi koko eläinkunnan, mutta se ei ole populaation säilymisen kannalta niin vahingollinen, että se olisi vuosimiljoonien aikana karsiutunut."
Ei ehkä populaation kannalta, yksilön kannalta toki se on yhtä haitallinen kuin kuolema.
Homousgeeniä kantava yksilö ei hanki jälkeläisiä. Se on haitallisin mahdollinen ominaisuus, eikä ole mitään mahdollisuutta että se olisi evoluutiossa säilynyt."Homousgeeniä kantava yksilö ei hanki jälkeläisiä. Se on haitallisin mahdollinen ominaisuus, eikä ole mitään mahdollisuutta että se olisi evoluutiossa säilynyt."
Huoh... Lueppas tuo minun linkkini sisältö ja hämmästy. Heh ! kirjoitti:
"Homoutta esiintyy läpi koko eläinkunnan, mutta se ei ole populaation säilymisen kannalta niin vahingollinen, että se olisi vuosimiljoonien aikana karsiutunut."
Ei ehkä populaation kannalta, yksilön kannalta toki se on yhtä haitallinen kuin kuolema.
Homousgeeniä kantava yksilö ei hanki jälkeläisiä. Se on haitallisin mahdollinen ominaisuus, eikä ole mitään mahdollisuutta että se olisi evoluutiossa säilynyt.Ei tule susta ylioppilasta, jos et ala hankkia tietoa noitten kummallisten luulohöpsötysten sijaan.
- ++++++++++++
Heh ! kirjoitti:
"Homoutta esiintyy läpi koko eläinkunnan, mutta se ei ole populaation säilymisen kannalta niin vahingollinen, että se olisi vuosimiljoonien aikana karsiutunut."
Ei ehkä populaation kannalta, yksilön kannalta toki se on yhtä haitallinen kuin kuolema.
Homousgeeniä kantava yksilö ei hanki jälkeläisiä. Se on haitallisin mahdollinen ominaisuus, eikä ole mitään mahdollisuutta että se olisi evoluutiossa säilynyt."Ei ehkä populaation kannalta, yksilön kannalta toki se on yhtä haitallinen kuin kuolema."
Se, että joku on homo ei tarkoita sitä, että tämän samalla impotenssi.
"Homousgeeniä kantava yksilö ei hanki jälkeläisiä."
Monet ovat hankkineet ja heidän homous on henkilön elossapysymisen kannalta pysynyt salassa, koska tällä planeetalla on ainakin kaksi merkittävää kuolemankulttia joiden opit eivät hyväksy homoja. - Heh !
++++++++++++ kirjoitti:
"Ei ehkä populaation kannalta, yksilön kannalta toki se on yhtä haitallinen kuin kuolema."
Se, että joku on homo ei tarkoita sitä, että tämän samalla impotenssi.
"Homousgeeniä kantava yksilö ei hanki jälkeläisiä."
Monet ovat hankkineet ja heidän homous on henkilön elossapysymisen kannalta pysynyt salassa, koska tällä planeetalla on ainakin kaksi merkittävää kuolemankulttia joiden opit eivät hyväksy homoja."Monet ovat hankkineet ja heidän homous on henkilön elossapysymisen kannalta pysynyt salassa, koska tällä planeetalla on ainakin kaksi merkittävää kuolemankulttia joiden opit eivät hyväksy homoja."
Luulisi, että homot kuitenkin hankkisivat luonnostaan keskimäärin vähemmän lapsia. - Elvis elää
Heh ! kirjoitti:
"Homoutta esiintyy läpi koko eläinkunnan, mutta se ei ole populaation säilymisen kannalta niin vahingollinen, että se olisi vuosimiljoonien aikana karsiutunut."
Ei ehkä populaation kannalta, yksilön kannalta toki se on yhtä haitallinen kuin kuolema.
Homousgeeniä kantava yksilö ei hanki jälkeläisiä. Se on haitallisin mahdollinen ominaisuus, eikä ole mitään mahdollisuutta että se olisi evoluutiossa säilynyt."Homousgeeniä kantava yksilö ei hanki jälkeläisiä."
Onko väärän geenin omistaminen synti? Koskeeko sama väärää ihonväriä tai kallonmuotoa?
- 34
SamiA, herätys!
Kaikki evoluutio perustuu poikkeuksiin. Jos kaikki on samaa, ei tapahdu evoluutiota. Poikkeama "normaalista" johtaa muutokseen, joka on milloin edullinen, milloin ei. Homot ovat evoluution mukaisia yhtä paljon kuin vasenkätisyys tai sinisilmäisyys tai valkoihoisuus tai lukihäiriö.
- pinguvingu
Homous johtuu nimenomaan raskauden aikaisista ja varhaislapsuuden poikkeavista tapahtumista. Niille on vaikea tehdä mitään. Ei se mistään evoluutiosta johdu. Se johtuu äidin ja lapsen stressistä. Ja eihän raamatussa sinänsä homoutta tuomita (Paavalin roomalaiskirje), vaan se, että tietoisesti ryhtyy _irstaisiin_ suhteisiin esim. samaa sukupuolta olevien kanssa. Itse asiassa minkä tahansa sukupuolen kanssa harjoitettu irstaus ei olekaan kovin kehittävää. Ja irstauskin johtuu lapsuuden traumoista. Ei sillekään tahdo voida mitään. Eli jos nyt miehestäkin tuntuu, että pitäisi saada sitä parrua hanuriin, niin voisi muistella, että leikinkö pienenä tyttöjen vaatteissa barbeilla. Tai kysyä, oliko minulla syntyessäni napanuora kiertynyt kaulan ympäri tms.
Kertokaapa hihhulistit, miksi seksuaalisuus sen kaikissa luonnollisissa ilmenemismuodoissaan on teille niin kuuma peruna?
Johtuuko siitä, että uskonnollinen kasvuympäristönne on ollut niin rajoittunut ja ahdasmielinen, että ette ole omaa seksuaalisuuttanne saaneet vapaasti toteuttaa?
Teidän jos kenen tulisi tajuta sanomattakin, että seksuaalinen identiteetti on asia, jonka kehitykseen vaikuttaa hyvin paljon myös ympäristötekijät. Hommaa ei voi selittää yksinomaan geeneillä. Homoksi, heteroksi tai pedofiilipastoriksi ei synnytä. Niiksi kasvetaan ympäristötekijöiden ohjaamana.- pinguvingu
Lääkäri sanoo: syö ruisleipää ja hernekeittoa, niin tiedät, mitä varten peräaukko on suunniteltu.
- Jotain rotia
Kuka on evoluution kannattaja? Kannattaako hän myös painovoimaa, tiettyä valonnopeutta, vuorovesi-ilmiötä, vuodenaikoja, ja muita havaittuja ilmiöitä? Voiko jotakin ilmiötä kannattaa tai vastustaa? Ei sillä ainakaan ilmiön kannalta ole merkitystä joten miksi tuhlata voimia.
- pinguvingu
Aivan. Mietitäänpä matematiikkaa: ei ihminen ole sitä keksinyt, ihminen on ottanut sen vain "haltuun".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit866023KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3215155Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja202658Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei512605Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852831842Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1031669Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro171521- 1101511
seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1191412Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1331393