Miksi Marilyn on aina tyhjä?

Vielä kymmenen vuotta sitten salit olivat usein täysiä. Mutta nytten vaikka asukkaita on tullut lisää. Jopa ensi illoissa käy vain vähän reilu kymmenen henkeä! Mikä niitä asiakkaita karkoittaa? Helluntailaisuus? Asiakaspalvelu? Hinta? Laatu?

Itse suosittelisin ehkä uutta näkyvämpää kylttiä(Valaistu kyltti ringin varteen että uusillekkin asiakkaille tulisi selville) ja sarjalippujen myyntiä. Varmaan jos tiputtais lipun hinnan 5 euroon asiakasmäärät ainakin kaksinkertaistuisi
10252
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

En ole missään muualla kokenut niin huonoa äänentoistoa kuin Marilynissä. Siellä pitäisi olla kuulemma kaikki hienoudet mutta silti äänet on todella ala-arvoiset siitä riippumatta missä istuu. Penkit on kivikautiset ja jalkatila olematon. Ei sinne oikein mieli tee mennä. Kakkossali jotenkin menettelee mutta ykkönen kurjin.

Uuteen Lakeuden Ankkuriin (jonne Ikeakin tulossa) tulee ilmeisesti Finnkinon monisaliteatteri. Ehkä joku sellaisen viiden salin.

Äänestä

Toivottavasti sinne tulee Finkino.
Marilynin penkin on huonot, äänentoisto on surkea siihen kun vaikuttaa niin paljon missä istuu. Penkkejä ei ole numeroitus eikä niitä saa varata netistä, mikä on käsittämätöntä nykyaikana. Lippujen hinnat on laatuun nähden ihan liian korkeat.

Kaikenkaikkiaan Marilyn on jämähtänyt jonnekin 80-90 luvun taitteeseen eikä parannusta ole tulossa. Olisivat pitäneet uimahallina sen, siihen se sopisi paremmin.

Finkino sen sijaan kiinnostaa, se on sentäs nykyaikainen ja siellä palvelu toimii, kuten myös ääni ja kuva.

Äänestä

Marilyn on klassikko.

Äänestä

Ei kai ihmiset muutenkaan enää leffateatterissa käy. Uudet leffat imuroidaan netistä ilmatteeksi jo paljon ennen kuin ne edes tulee Suomeen.

Äänestä

Tossa kuukausi sitten kävin erään elokuvan ensi-illan katsomassa. Ja oli niin hiljaista että takapenkiellä pystyi masturboimaan

Äänestä

Mukava kuulla. Itse pidän siitä, että ei ole paljoa ihmisiä pienessä tilassa. Saa rauhassa katsella. Tässähän voisi jopa aktivoitua ja käydä katsomassa! En tosin tiedä edes missä tälläinen Marilyn on.

Äänestä

Minä taas olen tänä vuonna käynyt enemmän jo enemmän leffassa kuin aikaisempina parina vuotena yhteensä. Jotenkin alkoi puuduttamaan leffojen vuokraus kotiin, jota tullut aktiivisesti harrastettua lähes joka viikonloppu jo pidemmän aikaa. Oli ja on ihan mukavaa käydä leffassa pitkästä aikaa.

Kävinpä tuossa yksinäni helatorstaina klo kuuden näytöksessä. Lisäkseni leffaan oli eksynyt vain kourallinen ihmisiä, mutta kyllä meistäkin naurua irtosi :)

Se mitä itse en enää jaksa, on 3D-näytökset. Olivat ihan jees jonkinaikaa, mutta jos voin valita, menen mieluummin tavalliseen näytökseen.

Äänestä

Ei oo hyvä jos Finnkino tunkee sjoellekin eli mieluummin tukisin pienempiä teattereita kuin noita isoja ketjuja kuten Finnkinoa.

Toivottavasti marilyn pysyy vielä, jossakin välissä meni huonommin mutta nyt vissiin menee ihan ok?

Äänestä

Finnkinoa kehiin niin johan saadaan tänne tuppukyläänki kunnon teatteri.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


poismuuttanut132321 kirjoitti:

Vielä kymmenen vuotta sitten salit olivat usein täysiä. Mutta nytten vaikka asukkaita on tullut lisää. Jopa ensi illoissa käy vain vähän reilu kymmenen henkeä! Mikä niitä asiakkaita karkoittaa? Helluntailaisuus? Asiakaspalvelu? Hinta? Laatu?

Itse suosittelisin ehkä uutta näkyvämpää kylttiä(Valaistu kyltti ringin varteen että uusillekkin asiakkaille tulisi selville) ja sarjalippujen myyntiä. Varmaan jos tiputtais lipun hinnan 5 euroon asiakasmäärät ainakin kaksinkertaistuisi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu