Hei jääkiekkotietäjät, kertokaa mulle !!

Essu

Ollaan pää kipeänä mietitty ja netistäkin yritetty hakea: mikä turnaus se olikaan jossa tuli Suomen pussiin erikoinen maali, meni muistaakseni niin että kiekko liukui ränniä pitkin mutta yhtäkkiä sitten muuttikin suuntaa maalin eteen ja suoraan vastustajalle joka pisti kiekon maaliin.

On siitä aikaakin jonkin verran vierähtänyt mutta kuka muistais. Ei mitään muistikuvaa ole edes ketä vastaan se peli oli. Löytyisköhän youtubesta, ehkä jos olis vähän vinkkiä millä hakea.

2

169

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • taivas varjele

      97 kotikisoissa tsekkiä vastaan jos en ihan väärin muista?

    • HAK97

      1997 Tsekkejä vastaan se oli. Curre sanoi että kiekko kimmahti keskelle kenttää kaukalon laidasta törröttävästä naulasta. TV näytti miten kravattimiehet kävi ottelun jälkeen katsomassa kyseistä kaukalon kohtaa.

      En ole koskaan nähnyt vastaavaa pomppua. Ilmeisesti silloin Hartwall areenan kaukaloelementtien liitoskohdissa oli sen verran isot raot että pomppu oli mahdollinen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      168
      1112
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      44
      747
    3. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      27
      713
    4. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      137
      708
    5. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      44
      669
    6. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      67
      635
    7. Herkkyydestä

      Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l
      Sinkut
      201
      595
    8. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      164
      592
    9. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      36
      590
    10. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      52
      580
    Aihe