http://www.biomi.org/biologia/evoluutio/#21
Kansantajuisesti kirjoitettua tekstiä. Tämän luettuasi tiedät perusteet asiasta.
Uskova: opi täältä
9
70
Vastaukset
- älä aina valita
Olet korottanut ihmisten värkkäämän valheen Jumalaksesi. Odotellaan nyt rauhassa, minlaisia siunauksia tuo Jumalasi sinulla antaa!!
Pienenä vinkkinä sinulle, älä tule tänne valittamaan kun huonosti menee.
Sinä sait paremman mahdollisuuden, mutta hylkäsit sen! - ooooooooooooopp
"löytyy satoja huipputiedemiehiä, jotka julkisestikin sanoutuvat irti kehitysopista. mm. Anton Flew(ateisti), kuuluisa tiedemies on sanoutunut irti kehitysopista. Perusteena oli se mitä on löydetty geenitutkimuksen kautta, vakuutti hänet, että kehitysoppi ei pidä paikkaansa"
- Mirka...
Jumalaan uskovia tutkijoita on maailmanlaajuisesti alle 1% kaikista tutkijoista.
- sjtte sjetlena
Kuuluisa ateistitiedemies kertoo, että sinne on mentävä minne todisteet osoittavat.
http://www.existence-of-god.com/flew-abandons-atheism.html
"For Flew, it is the argument from design that shows that the existence of God is probable. He has been impressed by recent scientific developments that suggest that the universe is the product of intelligent design. “It now seems to me that the findings of more than fifty years of DNA research have provided materials for a new and enormously powerful argument to design,” explains Flew.........
What has happened, is seems, is what he says has happened: he has gone where the evidence leads."
"Antony Flew (11. helmikuuta 1923 – 8. huhtikuuta 2010) oli brittiläinen filosofi.
Antony Flew tunnetaan etenkin muotoilustaan periaatteelle, että ateismi on alkuoletus, josta tulee luopua vain riittävän hyvien perusteiden vuoksi (Flew 1966). Jos teisti eli jumalauskoinen ei pysty tarjoamaan tällaisia perusteita, ateismi pitää pintansa ainoana järkevänä lähtökohtaoletuksena. Ateismi on siis ”syytön, ellei toisin todisteta”. 2000-luvun alussa Flew ilmoitti hylänneensä ateismin.[1] Flew hylkäsi ateismin suunnitteluargumenttien perusteella, ja hän on tällä hetkellä deisti.[2]" wikip.- 19
Edellä oleva ei tarkoita sitä, että Flew uskoi mihinkään tunnettuun jumalaan missään nykyisessä tai aiemmissa uskonnoissa. Ennemminkin voi sanoa, että Flew loi oman jumalansa, joka on osittain samantapainen kuin Aristoteleen jumala.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Metafysiikka_(Aristoteles) - hjtr5hj
19 kirjoitti:
Edellä oleva ei tarkoita sitä, että Flew uskoi mihinkään tunnettuun jumalaan missään nykyisessä tai aiemmissa uskonnoissa. Ennemminkin voi sanoa, että Flew loi oman jumalansa, joka on osittain samantapainen kuin Aristoteleen jumala.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Metafysiikka_(Aristoteles)Ei hän "luonut" mitään omaa jumalaansa, vaan sanoi todisteitten valossa uskovansa Jumalan olemassaoloon.
http://www.allaboutphilosophy.org/antony-flew.htm
"Antony Flew is an honest thinker who ultimately acknowledged the existence of God."
- YAK-42
Evoluutio-oppi on yksi tylsimmistä kehitelmistä, joihin olen koskaan tutustunut. Henkimaailman hommat ovat paitsi totta, myös paljon mielenkiintoisempia kuin evoluutioteoria.
Oletko todella tutustunut? Henkimaailman hommat voivat olla kyllä mielenkiintoisempia, jää tilaa mielikuvitukselle.
- näin o !
Ja eihän C.Darwinkaan, ollut varma siitä oliko oikeassa, jos hän ei olisi katkeroitunut Jumalalle lapsensa kuolemasta, tarina olisi aivan toinen.
Katkeruus on kurja kaveri.
Ap, OPI TÄÄLTÄ !
Ensimmäinen Mooseksen kirja 1 luku
1 Alussa Jumala loi taivaan ja maan. 2 Maa oli autio ja tyhjä, pimeys peitti syvyydet, ja Jumalan henki liikkui vetten yllä. 3 Jumala sanoi: "Tulkoon valo!"
Minä uskon RAAMATTUUN ! Enkä mihinkään huuhaa oppiin !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell2836406Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss653459- 2003011
Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa242567- 741862
- 1461602
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a1991582Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1631491Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?1121438- 881353