Turhaakin turhempi maksu tv -kohu

hyvä hinta

On se 39,90 € /3kk kuitenkin aika pieni hinta siitä jääkiekkopaketista minkä sillä saa. Ja kun ottaa huomioon, että lisäksi saa kaksi leffakanavaa ja yhden muuta urheilua esittävän kanavan, niin aivan turhaan kohkattiin tästäkin. Ne, jotka väittävät että eivät ostaneet pakettia korkean hinnan takia, ovat niitä jotka jättävät sen vain periaatteesta ostamatta, vaikka se olisi vieläkin halvempi.

5

139

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ilmaisetkaikkinäin

      Canal oisi voinut tilata kisojen ajaksi, kun laki sanoo että palautusoikeus on se 2 viikkoa, sitten vaan ilmoittaa, että ei toiminut, joten palautan, antakaa rahani takaisin..

    • VanCover

      Plus avausmaksu plus ties mitä. Halvemmaksi tulee jos sisällytämme kisamaksun tv-lupaan niin ei tule hintaan kermankuorijalisää.

      • Jepulissss

        Et sä yleltä saa kun puolet peleistä ja nekin yöuusintoina. Canalhoiti homman hienosti kisojen aikana.


      • -
        Jepulissss kirjoitti:

        Et sä yleltä saa kun puolet peleistä ja nekin yöuusintoina. Canalhoiti homman hienosti kisojen aikana.

        Joo. MM-jääkiekolla ei saa olla paluuta YLE:lle.

        On väärin, jos rahamiehiä lihotetaan köyhän kansan selkänahasta.


      • whellow
        Jepulissss kirjoitti:

        Et sä yleltä saa kun puolet peleistä ja nekin yöuusintoina. Canalhoiti homman hienosti kisojen aikana.

        elä jauha paskaa maikkaripelle


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      20
      1574
    2. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1147
    3. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      50
      1120
    4. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1097
    5. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      1019
    6. Martina ja jalkapalloilija2

      Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      950
    7. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      942
    8. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      89
      877
    9. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      114
      868
    10. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      867
    Aihe