Suomea johtaa joukko nulikoita ilman järkeä

MIkään kansan tai opposition antama neuvo ei ole mennyt perille, vaan asiat tehdään Kokoomuksen hallituksessa juuri päinvastoin kuin pitäisi.

Kaiken huipuksi Katainen ja Sauli Niinistö ja kumpp. ovat täysin muistamattomia heille annetuista varoituksista ja neuvoista, joista he ovat olleet piittaamattoima. Eivät edes häpeä.

http://www.youtube.com/watch?v=7FYpbCPJNy4

http://www.youtube.com/watch?v=2RrronZJJGs
9140
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Mutta kyllähän ne verkkosukat sopi hyvin sille Urpilaiselle. Kännissä voisi paremman puuttessa vetäistä...

Äänestä

Juu, "työväen-, kyky- ja paremminvointipuolueen" tekosia "suppean matikan kuutosella" tehtynä ja TULOS SEN NÄKÖISTÄKIN. Suurin valehtelija-, rosvo- ja maanpetturipuolue.
Olisi useammallekin "Breivikille" töitä.

Äänestä

Nää Bilderberg-kokouksista vuotamaan päässeet pienetkin tiedonmuruset ovat sellaisenaan karmeata luettavaa.
http://bilderberg.infosota.fi/2009/05/15/vuoden-2009-bilderberg-kokous-lissabonin-sopimus-ja-laman-syventaminen/

""[6.5.2009] Tämän vuoden pääaihe on se, millä tavalla talouslamaa syvennetään seuraavan vuoden aikana. “Joko pitkitetty, tuskallinen lama, joka tuomitsee maailman vuosikymmenien talouden pysähtymiseen, taantumaan, köyhyyteen …
Tai sitten nopea, mutta lyhyempi lama, joka tekee tietä uudelle kestävälle talouden maailmanjärjestykselle, jossa on vähemmän itsenäisyyttä, mutta enemmän tehokkuutta”, kertoo Estulin.""

Tuollaista "Uutta maailmanjärjestystä" jossa on "vähemmän itsenäisyyttä mutat enemmän tehokkuutta", sellaista tosiaan suunnitellaan noissa tapaamisissa joka vuosi.

Ja siellä ovat olleet meidän kaikki pääministerit mukaan lukien Katainen, presidentti Niinistö, SDP:n Eero Heinäluoma jne, jne, jne jne.

Olin jo ennen viime vuoden vaaleja varma, että Jyrki Katainen myy tämän meidän maan, Suomen valtion. Ajatukset asiasta ei ole muuttuneet yhtään.

Mielipiteiltään muokattu Katainen on se petturi joka painaa maamme väkisin kontalleen Euroopan pankkiirien eteen.

Äänestä

Nehän on suomalaisia porvareita.

Sama valta joka puolueen johdossa. Ei tästä enää muuta tietä ulos kuin kansanliike, joka palauttaa maamme takaisin Suomen valtioksi, irti EU:sta. Kansan pitäisi toimia yhtenäisesti, joka on onnistunut m. talvisodassa. Mutta silloin oli uhka ulkoa päin Suomelle. Nyt se uhka on omassa maassamme ja omassa kansassamme, nämä huippupoliitikot ja median ja kapitalismin korkeat edustajat, päättäjät. Pystyykö kansalaiset koskaan näkemään tätä mediasumutuksen läpi ja heräämään?

Jumala auttakoon

Äänestä

Kyllä huomaa, että valta Suomessa on tenavatähdillä, joilla ei ole elämän kokemusta nimeksikään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Suomen loppu kirjoitti:

MIkään kansan tai opposition antama neuvo ei ole mennyt perille, vaan asiat tehdään Kokoomuksen hallituksessa juuri päinvastoin kuin pitäisi.

Kaiken huipuksi Katainen ja Sauli Niinistö ja kumpp. ovat täysin muistamattomia heille annetuista varoituksista ja neuvoista, joista he ovat olleet piittaamattoima. Eivät edes häpeä.

http://www.youtube.com/watch?v=7FYpbCPJNy4

http://www.youtube.com/watch?v=2RrronZJJGs

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu