Juha Valste on julkaissut tänä vuonna oppineen ja viehättävän teoksen Ihmislajin synty, joka ottaa kantaa myös kysymykseen ihmisroduista. Valste päätyy samaan kuin useimmat geneetikot nykyään: rodun käsite on ihmisbiologiassa käynyt kestämättömäksi. Tämä perustuu siihen, että geneettinen muuntelu jo paikallisten ihmispopulaatioiden ja ns. rotujen sisällä on valtavasti paljon suurempaa kuin aikaisemmin eri rotuina pidettyjen ryhmien välillä.
Olisi suotavaa, että tämän teoksen lukisivat erityisesti ne "maahanmuuttokriitikot" jotka suureen ääneen vaativat muilta luotettavia lähteitä ja tutkittua tietoa, vaikka itse ovat pihalla ihan peruskysymyksistäkin. Huuhaan tilalle soisi tulevan täälläkin tietoa ja asiallista argumentointia.
Olisi suotavaa, että tämän teoksen lukisivat erityisesti ne "maahanmuuttokriitikot" jotka suureen ääneen vaativat muilta luotettavia lähteitä ja tutkittua tietoa, vaikka itse ovat pihalla ihan peruskysymyksistäkin. Huuhaan tilalle soisi tulevan täälläkin tietoa ja asiallista argumentointia.
Vastaukset 500
Vanhimmat
mitään rasisteja olekaan, vaan ne ylistämäsi mamut.
Tutkimukset osoittavat, että maahanmuuttajat ovat rasistisempia kuin suomalaiset.
Mistähän tutkimuksista sinäkin höperehdit? Ja jos maahanmuuttokriittisillä tarkoitetaan Halla-ahoa, Hirvisaarta ja muita Suomen Sisun porukoita, niin kyllä he ihan pesunkestäviä rasisteja ovat. Toki täällä on joitakin Sisun uskollisia ihailijoita, jotka kovin yrittävät valkopestä patamustia fasisteja.
Ei rasisteja olekaan?
Mamut rasistisimpia?
Oli miten oli - pääasia, että olet rasismia vastaan.
Juupas eipäs. Että mikä teinien temmellyskenttä koko palsta. Ja virhe oli sekin, että kakskymppiselle minätiedänkaiken-tyypille on suomi24 palvelu luovuttanut ylläpitäjän oikeudet. Mitäpäs jos sinäkin kävisit välillä haukkaamassa vähän happea? Ai niin mutta eihän cityliberaalipellet mene ulos...
edelleenkään.
Mitä sinä tarkoitat rasismilla, kerroppas mitä se tarkoittaa sinun pääkoppasi sisällä tapahtuvassa todellisuudessa? Onko se sitä, että hei äiti tuo oli eri mieltä kanssani? Oletpa surkea väittelemään.
Nykyään tuntuu, että tuota termiä koetetaan soveltaa sitten kaikkeen. On ikärasismia, on sitäsuntätärasismia.
Ei sortoa ole se, että joku ajattelee toisella tavalla kuin sinä ajattelet. Oletko huomannut, että et itse kykene suvaitsemaan omasta kannastasi poikkeavia näkemyksiä?
Ei Halla-aho usko rotuihin, hän on kristitty ja uskoo kreationismiin. Eikä hän usko kenenkään ihmisen ylemmyyteen tai sortoon.
Eugeniikkaa on jo pelkästään usko rotuun. Evoluutioteoria uskoo rotuihin. Käsittääkseni sinä uskot rotuihin, sinä olet rasisti.
Me korostamme kansallista ja kielellistä identiteettiämme, jotka ovat korvaamattomia rikkauksia. Maassa sovelletaan yhtä lakia ja yksiä tapoja, ei sataa sitäsuntätäsharialakia kulttuurista riippumatta. Samat pelisäännöt kaikille. Yhteiskunnassa on monen moista yksilöä, joilla jokaisella on oma näkemys siitä, kuinka asiat tulisi järjestää. Siksi samat pelisäännöt pätevät jokaiselle samalla tavalla.
Kun puhutaan monikulttuurista, ei edes selitetä mitä sillä tarkoitetaan, vaan se automaattisesti mielletään jostain kumman syystä muihin ihmisiin tai ihonväreihin, sillä yleiset ahtaat mielikuvat reagoivat emotionaalisesti, eivät rationaalisesti.
Kun puhutaan kulttuurista, ei puhuta ihmisistä, vaan opinjärjestelmästä arvoista ja tavoista. Kun puhutaan kulttuurista, ei myöskään puhuta kulttuurien ylemmyydestä. Me korostamme meidän kulttuuriamme, emme sortoa. Olemme siis nativisteja.
Mutta, yleiseen ahtaaseen ilmapiiriin ei mahdu avointa keskustelua, sillä vähemmistö määrää mitä saa puhua ja mitä ei. Siksi poliittinen korrektius onkin demokratian eli enemmistön diktatuurin vastakohta - vähemmistön diktatuuri. (Kts poliittinen korrektius)
Mätiedänkaiken-Humanistilta ei ole sen järkevämpiä kommentteja nähty, tiedoksi sulle.
on viimeksi tässä tämän ketjun aloituksessa kertonut että hän ei usko rotuihin. Tai eihän se mikään uskonasia ole.
Vai on se Halla-aho kreationistikin. Sehän on vielä kahjompi kuin luulinkaan. Yleensä myös humanisteilla kun on jonkin verran luonnontieteistäkin tietoa.
Idealismi ja sen pyrkimys täydelliseen utopiayhteiskuntaan ei ole tuonut mitään muuta kuin kuolemaa ja tuhoa. Se ei selitä mitään, se tarjoaa vain absoluuttisia totuuksia ja syytettävän syyllisen.
Kaikki istit ja nistit ja mitkäliemaailmanpelastajat aatteineen ovat murhanneet viime vuosisadalla 80 miljoonia viatonta ihmishenkiä... minkä vuoksi? Aatteet mun vaatteet. Ei niin, että heitän tässä nyt jotain korttia, vaan niin, että saatte näyttämään itsenne hemmetin tyhmiltä ja turhamaisilta kaikkine humanistihöpötyksine ja hapatuksine. Järki käteen.
Halla-aholla sentään järki kulkee päässä, hän vihaa idealismia, kuten hän taannoin kirjoitti blogissaan.
Halla-aho on kulttuurikonservatiivi, ei mikään ismeissä rypevä Helsingin kerrostalon peräkammarissa kököttävä utopiahörhelö. Älä etsi aatteista turvaa, niistä ei ole ihmiselle mitään hyötyä.
Kaduntallaaja
Mooverin ja humanistin pitäs muuttaa vaikka Egyptiin tai Saudi-Arabiaan saarnaamaan monikulttuurin ihanuudesta. Siellähän sitä kaivattaisiin. Siinä vaan kävis niin, että ensin niille hetken naurettais ja sitten ripustettais lähimmän sähkötolpan nokkaan.
Siellä sentään vielä tajutaan, että maassa ollaan maan tavalla. Täällä länsimaissa on käsitteet ja kaikki muukin aivan sekaisin. Kiitos näiden velliperseiden, jotka unelmoivat "monikulttuurisesta" maailmasta. Rikkaaksi maailman tekee juuri se, että on niitä erilaisia kulttureja, eikä mitään kulttuurien sekasikiöitä.
Tämä pitäs vaan saada tajuamaan nääkin sekopäiset nössöt. EI ole mitään monikulttuuria, on vain kulttuuria!
sulla jutut. Ihanko itse keksit?
opeta isääs naimaan. Halla-aho nimenomaan on kerrostalon peräkammarissa kököttävä utopiahörhelö.
En kun löysin ne Jussin valkoisesta hanurista!
haiskahtivatkin
Muuttasit pois kavereinesi täältä Suomesta kun täällä on kerta niin rasistista. Ei tommosia isänmaanpettureita täällä kaivata. Ennen vanhaan tommoset kaltaistesi kirjotukset olis vieny tyrmään maanpetturuudesta. Eikä se ole mitään natsismia, vaan tervettä itsesuojelua valtion taholta.
Ajat on tietenkin hieman muuttuneet, mutta ei täällä silti kaivata mitään kulttuurien sekasikiöitä. Mulle riittää ainakin aivan hyvin pizza ja kebab. Siinä on ihan riittävästi sitä "monikulttuuria".
Mutta rajathan on auki ja pois vaan vaikka jonnekin Iraniin nauttimaan siitä meiningistä!
on sen verran vakava syyte, että se kaipaisi jo jonkinlaisia perustelujakin. Teissä niin sanotuissa maahanmuuttokriitikoissa on se vika, että teidän käytössänne kaikki sanat kärsivät inflaation: mitä jyrkimpiä kommentteja heitellään tuosta vain, kunnes mikään sana ei tarkoita enää yhtään mitään. Ja sitten itkette, miksi kukaan ei ota teitä vakavasti.
on mamuja ylistänyt? Sehän vain suhtautuu ihmisiin tasapuolisesti.
Sanoinkin, että "ennen vanhaan" ja joissakin maissa vielä tänäkin päivänä voi joutua vankilaan jos alkaa puolustella vierasta uskontoa tai jotain muuta vierasta asiaa.
Eikä mullakaan ole mitään sitä vastaan, että ihmiset tulee Suomeen ja elävät täällä Suomen tavalla. Mitään loisijoita, rikollisia ja kerjäläisiä ei tule Suomeen ottaa.
Mitään monikulttuuria ei ole edelleenkään olemassa. Varsinkin eräät maahanmuuttajat pitäytyvät tiukasti omassa kulttuurissaan ja uskonnossaan. Ja ei siinäkään mitään, jos se ei ole ristiriidassa Suomen tapojen kanssa. Mitään minareetteja ei tänne tartte koskaan tulla.
Enkä jaksa jauhaa täällä netissä koska mulla on muutakin elämää. Kunhan joskus satun tänne jotain kirjoittamaan.
uskonnonvapaus eivät ole ollenkaan vieraita asioita, rasismi sen sijaan on. Niitä puolustelevalle saattaa rapsahtaa sakot, niin kuin parille persupösilölle onkin jo käynyt, ja sehän oli ihan oikein. Onneksi elämme oikeusvaltiossa.
Jos väitteesi pitäisi paikkansa, niin miksi Halla-ahon, Hirvisaaren ja muiden sisulaisten kannattajien joukossa on useita maahanmuuttajia?
Miksi Sisun sveitsiläinen veljespuolue on suosituin maahanmuuttajien keskuudessa?
http://www.swissinfo.ch/eng/politics/internal_affairs/Why_foreigners_move_to_the_political_right.html?cid=8587544
ole rasisteja puolustelleet, päin vastoin, pari niistä on saanut sakot, kun on erehtynyt arvostelemaan rasistisia mamuja.
vitsikäs. Olen varmaan liian tosikko kun en naura jutullesi.
Mistähän sinäkin kommentissani ärsyynnyit...
Sanoin vain, että pääasia on, että ollaan rasimia vastaan.
Oletko sitten eri mieltä - koska sitä käsitystä kommentistasi en saanut?
järki kulkee päässä, mutta kummassa päässä, on jo vaikeampi kysymys.
Nyt taidat mustamaalata Suomen Sisua. Siellä on myös ihan kunnollista porukkaa.
Ei hallis ole kristitty vaan ateisti. Sen tietää Wikipediakin: http://fi.wikipedia.org/wiki/Jussi_Halla-Aho
entä sitten?
missä ne piileskelevät? eivät ainakaan eduskunnassa.
Kyllä Suomi on todella rasistinen maa. Meillä vain totuuden ilmaiseminen on kielletty, niinkuin diktatuureissa on tapana. meillä vallitsee ja hallitsee feministinen virkadiktatuuri, joka harjoitta erittäin raakaa rasismia ja syrjintää,
Tämän rasismin ja syrjinnän pahimmat uhrit ova tavalliset suomalaiset miehet. Se on todistettavissa jokaisessa sosiaalitoimistossa ja terveyskeskusessa, joissa viimemainituista on tullut laillisia suomalaismiesten tappokeskuksia. Omalta kohdaltani voisin tuoda esiin lukuisia esimerkkejä, mutta meidän feministien hallinnassa oleva poliisilaitoskaan ei tutki näitä tapauksia, jos uhrina on suomalaismies. Olen tehnyt useamman tutkimuspyynnön monella paikkakunnalla, mutta yhtäkään ei ole otettu edes tutkittavaksi, korkeintaan on otettu tutkimuspyyntö vastaan ja sitten ilmoitettu, ettei anna aihetta enempään. Mustanahkaiset muslimit saavat kyllä mellastaa ja raiskata olemattomin rangaistuksin, mutta, jos on suomalaisen oikeuksista kysymys, niin koko feministinen yhteiskunta, media ja tämäkin foorumi taistelee totuutta vastaan ja toimii rasistisesti suomalaisia vastaan!
salaliitto tämä isojen mustien ja pienien vihreitten miesten ja feministien muodostama porukka joka vie valkoisilta heteromiehiltä makkaratkin suusta. Ja demlakin siinä salaliitossa vissiin hyörii. Ja persuja vainotaan juu.
korkein oikeuskaan. Kyllä nyt prinsessaa harmittaa... pitäisikö valittaa Euroopan ihmisoikeistuomioistuimeen? On se nyt kumma ku ei saa sanoa mitä sydän antaa ja sylki suuhun tuo.
kun ABB lahtasi kymmeniä viattomia nuoria Norjassa, olisi Halla-aholla ollut tuhannen taalan paikka osoittaa poliittista johtajuutta ja sanoa selvällä suomen kielellä, että mitään tällaista hän ei ainakaan milloinkaan tahtonut, toivonut eikä tarkoittanut. Sen sijaan hän väisti luoteja joita ei edes ammuttu häntä kohti vinkumalla että huono maahanmuutto on huonoa maahanmuuttoa ja monikulttuurisuus hanurista ihan Breivikin teosta huolimatta ja riippumatta. Ilmankos häntä nykyään pidetäänkin moraalittomana nyhverönä.
...oli yksittäinen hullu, jonka teko ei mitenkään ollut Halla-ahon vika. Hän totesi vain sen, mitä jokainen järjissään oleva ihminen ajattelee. Sen sijaan sairaat vasurihörhöt yrittivät raiskata Norjan tragedian uhrit, käyttää heitä hyväkseen oman polittisen agendansa ajamiseen ja kriitikoidensa leimaamiseen. Ilmankos teikäläisiä pidetään (edelleen) moraalittomina, henkisesti sairaina paskiaisina, ihmiskunnan pohjasakkana.
tunteita ja tuoksuja kerrakseen... olisipa ollut tolkkuakin edes nimeksi, niin voisi jotain kommentoidakin. Nyt lienee viisainta jättää silleen.
...arvata saattoi, harhainen humanats1 ei kykene esittämään minkäänlaista vasta-argumentaatiota.
sinäkään kyennyt
...tutkimuksesta on puhuttu usein täällä, mutta ethän sinä harhainen hörhö mistään mitään tajua.
Linkitetään se nyt silti vielä uudestaan:
http://www.poliisiammattikorkeakoulu.fi/poliisi/poliisioppilaitos/home.nsf/files/Raportteja88_web/$file/Raportteja88_web.pdf
- Rasistisista rikoksista epäillyistä 25% on tutkimuksen mukaan syntyperältään muualta kuin Suomesta.
- Rasististen rikosten määrä Suomen kansalaisilta on vähentynyt 83% -> 80% (Esim. romanin ja vaikkapa Suomessa syntyneen somalitaustaisen rasistinen rikos luetaan suomalaisten lukuihin.)
- Muualta kuin Suomesta kotoisin olevat syyllistyvät rasistisiin rikoksiin viisi kertaa todennäköisemmin kuin suomalaiset.
- Kristittyjä kohtaan tehdyt rikokset olivat nousseet huimasti kun taas islamin uskoisia vastaan vähentynyt.
- Suhteellisesti ottaen rasistisimpia kansallisuuksia Suomessa olivat v. 2009: somalialaiset, virolaiset, irakilaiset ja venäläiset.
...siis taaskaan tajunnut lukemastasi yhtikäs mitään.
huomasin että yritit vaihtaa puheenaihetta ja puolustella tohtori Nyhveröä
...pysyin aiheessa ja kumosin jälleen harhaiset syytöksesi, mikä ärsyttää sinua suunnattomasti.
niin varmaan
...siksi et taaskaan kykene muuhun kuin parin sanan trollauksiin.
taaskaan ansaitse enempää
...sinä et taaskaan kykene harhaisuutesi takia enempään.
Viime kesänä, kun ABB lahtasi kymmeniä viattomia nuoria Norjassa, olisi Halla-aholla ollut tuhannen taalan paikka osoittaa poliittista johtajuutta ja sanoa selvällä suomen kielellä, että mitään tällaista hän ei ainakaan milloinkaan tahtonut, toivonut eikä tarkoittanut. Sen sijaan hän väisti luoteja joita ei edes ammuttu häntä kohti vinkumalla että huono maahanmuutto on huonoa maahanmuuttoa ja monikulttuurisuus hanurista ihan Breivikin teosta huolimatta ja riippumatta. Ilmankos häntä nykyään pidetäänkin moraalittomana nyhverönä
...oli yksittäinen hullu, jonka teko ei mitenkään ollut Halla-ahon vika. Halla-aho totesi vain ääneen sen, mitä jokainen järjissään oleva ihminen ajattelee. Sen sijaan sairaat vasurihörhöt yrittivät raiskata Norjan tragedian uhrit, käyttää heitä hyväkseen oman polittisen agendansa ajamiseen ja kriitikoidensa leimaamiseen. Eipä ihme, että teikäläisiä pidetään (edelleen) moraalittomina, henkisesti sairaina paskiaisina, ihmiskunnan pohjasakkana.
miksi Halla-aho ei tuominnut Breivikin tekoa?
Miksi vielä Halla-Ahonkin olisi pitänyt tuomita se? Miksi nimenomaan hänen? :) Älä nyt väitä, että "siksi, ettei vaan koko Suomen kauhistunut kansa luulisi Halla-Ahon hihkuvan riemusta". Eli ABB... vastasi jo etukäteen tuohon kysymykseen.
laitoitpa hyvän nimerkin itsellesi! Tekopyhyyshän on toinen nimesi. Miksi nimenomaan minun pitäisi joka käänteessä olla tuomitsemassa pedofiliaa? Eikö kerta riittänyt?
Eihän Halla-aho suorastaan riemusta hihkunut, mutta kyllä hänen lausuntonsa vastenmielisen niljakas oli. Ei siitä mihinkään pääse.
On myös asioiden yksinkertaistamista väittää, että ABB oli vain yksittäinen hullu. Toivon tietenkin, että mitään vastaavanlaista ei enää tapahdu, mutta ihminen on kyllä semmoinen apina että kun yksi hullu menee toteuttamaan pimeitä rodunsuojelufantasioitaan, tulee pian toinen tonttu perästä.
...tämähän osoittaa taas kerran, että sinä olet surkea valehtelija.
...puki lausunnossaan vain sanoiksi sen, minkä jokainen järjissään oleva tajuaa. Eivät ne maahanmuuton ongelmat, kuten raiskaus- ja ryöstöepidemiat, kadonneet mihinkään Breivikin takia.
Tosiasia on, että ABB oli vain yksittäinen hullu, vaikka kaltaisesi mielenvikaiset hyysärihörhöt näkevätkin pikku-breivikejä joka puolella. Yksikään hallitus/organisaatio ei maksanut Breivikin iskua tahi edes tukenut sitä. Ei ole olemassa mitään maailmanlaajuista breivikiläistä liikettä.
Itse asiassa asiantuntijat, kuten professori Daniel Pipes, eivät usko, että Breivikin iskujen kaltainen teko toistuisi.
surkea valehtelija, sillä puhun aina totta.
Yksinkertaista: Humanismin, suvaitsevaisuuden ja RASISMIN kanssa yritetään rakentaa vinoutuneen Suomeen ja monen muun EImuslimi valtion.
hompanssien houreilta.
Katsos EIsun tarvitse kun keksiä parmmat JUTUT.
kuka on Elsu?
Niinpä jossain piireissä näitä "apinoita" on tuhansia ja taas tuhansia,
eli yksinkertaisesti: terroristaja, sinä varmaan tiedät keitä minä
tarkoitan tässä vihje : pommivyö.
Nykyään termi "rasismi" on vc paperin (käytetyn) arvoinen, inflaatio
riivaa jo sitä termiä.
Sinä se olet.
Yksi sekava ABB ei koko Eurooppaa tai saati mailmaa kaada. Kun taas eräät muut...
Moni maahanmuuttaja on ihan varmasti huolestunut turvallisen Suomen
tulevaisuudesta, eli voi olla että heillä on huonoja kokemuksia
mm. slummeista. Eli Halla-ako ja Suomen-sisu on paras tae että Suomi
ei huku turvattomuuteen. Lontoon, Ranskan, Espanian....on hyvä
esimerkki tuvattomuudesta tyyliin rähinöitä ja terroristi-iskuja.
ja kourallinen rauhoittavia, jotta tajuaisit lopettavan tuon trollaamisen heti alkuunsa.
Eivät trollit minun mielenrauhaani ennenkään ole vieneet.
ne kun on sinun elämäsi tarkoitus.
Ei, et sinä ole elämäni tarkoitus.
halua olla hullun elämän tarkoitus.
Mikä loukkaus. Ja mitä keskustelun tasoa. Ei teistä lapset ole dialogiin, tätä se on kun teinit kasvaa internetin ääressä.
tarkoitus taitavat olla joutavat kuvakaappaukset
Miten joku voi antaa noinkin typerän kommentin omaan aloitukseena?
kommentista mahdat puhua?
kun ei kysyä saa. Taas persu pakenee paikalta niskojaan nakellen ja tuhisee: "te elitistit ette nyt vaan ymmärrä, lehmä on hauki ja sitä ei tarvi persutella ei kun perustella".
Itseasiassa kyseessä on se, että "vanhempi" polvi on huomannut, että perhana netissähän on anonyymius ja voi laukoa mitä haluaa. Teinit jotka ovat kasvaneet netissä ovat tämän sisäistäneet ja heille se on normipäivä...Ei mitään ihmeellistä :P
Tosin Mover nyt on tapauksena ihan erillainen. Hän on saanut admin oikeudet muropaketista ja käyttää niitä härskisti...Mutta ei kaikkea voi saada...Ellet ole maahanmuuttaja. :)
esim. sinä et varmaan ihan oikeasti teini ole, olet vain henkisesti hyvin säilynyt
varmaan missä menee raja kunnianloukkauksesta ja missä se muuttuu törkeäksi-kunnianloukkaukseksi?
http://i1143.photobucket.com/albums/n637/Adof_Hitler/Tosiasiateivttuerasismia-humanist1-Mies46Varsinais-Suomi-22520121654.jpg
http://i1143.photobucket.com/albums/n637/Adof_Hitler/Humanist1.jpg
varmaan humanistin ja sinun välillä, ja sinä olet sillä rajan huonommalla puolella
juorusit Halla-aholle? Eihän se vähään aikaan ole ehtinyt käräjiä käymäänkään.
Adolf Hitlerin kunniaa voi loukata, sillä Hitler oli kunniaton paskiainen
...sellainen kuin humanats1.
kai missä menee kunnianloukkauksen ja törkeän kunnianloukkauksen raja?
...et taida tietää, sillä syyllistyt moisiin rikoksiin jatkuvasti.
kunniaa olen loukannut?
Joo, tiedän kyllä. Anna palaa. Se parhaiten nauraa joka viimeksi nauraa.
Katsos "humanisti",kun on ihan elävässä elämässä asunut pitkään tämän muslimiporukan asuttamissa ghettolähiöissä Tukholmassa - niin kyllä tuli hyvin nähtyä se kuinka rasistisesti varsinkin juuri muslimit suhtautuivat valkoisiin.
Kyllä se heidän käytöksensä ja huutelunsa kantaväestöä kohtaan,on ihan puhdasta rasismia.
Mutta teille "humanisteille" vain se valkoinen mies voi olla rasisti,ja tottakai teidän mielestänne tämä Halla-aho on suuri rasisti - ettehän te osaa muusta höpöttääkkään kuin Halla-ahosta.
Jos sinäkin "humanisti" hankkisit sen elämän,muuttaisit vaikka Tukholman mamulähiöihin asumaan - kyllä muslimit siellä sinut hakkaavat ja saattavat jopa raiskata,he nimittäin raiskaavat myös miehiä(no ehkä sinä olet nainen).
Opel ei ole auto eikä humanisti ole ihminen.
taisi törkeä kunnianloukkauksen raja ylittyä... humanisti ei ole sitä edes hiponut, hänhän vain on sanonut Halla-ahosta ja hänen hännystelijöistään totuuden, joka enää ei ole salaisuus suurelle yleisöllekään: onnettomia nyhveröitä, jotka luulevat vähän liikaa itsestään.
...pedofiili- ja rasismimyönteinen trollihan on höpötellyt lähinnä omista vainoharhoistaan, joka on tehnyt hänestä lähinnä koomisen hahmon.
pedofiili ja rasismimyönteisyys on oma harhasi, ja sen toistelu senkin jälkeen kun väitteesi ammuttiin kerralla alas, on tehnyt sinusta lähinnä koomisen hahmon.
...rasismi- ja pedofiilimyönteisyytesi on jo usein todeksi osoitettu fakta.
P.S. Yritä joskus keksiä omiakin vastauksia.
syyttää aiheesta.
...ethän sinä tuollaisena häiriintyneenä hörhönä näe pedofilian ja rasismin hyväksymisessä mitään pahaa.
vastustan rasismia ja pedofiliaa, mitä sinä häiriintyneenä hörhönä et ymmärrä.
...häiriintynyt hörhö olet kirjoittanut rasistisia kommentteja venäläisistä ja virolaisista sekä puolustellut muslimien rasismia ja pedofiliaa.
... häiriintynyt hörhö katsoisit tätäkin ketjua vähän alempaa ennnen kuin ihan pelleksi heittäydyt.
Halla-aha ja me tiedämme että te yritätte rakentaa Suomeen mahdottoman
tulevaisuuden humanismin siivillä. PÖH.
Tämä on juuri tätä nykypäivän hulluutta kun pedofiiiliaa ja rasismia
sotketaan yhteen. Onko järkeä vai EI.
Humanisti taitaa olla rasisti, kun uskoo rotuihin?
lukisit ketjun aloituksen ja miettisit vielä kerran. Palataan asiaan kun olet vähän kasvanut.
Onnea Musta Pekka on sinun !
lukisit aloituksen uudelleen. Palataan asiaan kun olet vähän kasvanut!
Ihan sama, loisivat huijarit ja rikolliset ja muu suomalaisten rahalla lorviva roskaväki pitää potkia sinne mistä tulivatkin.
ole kuin hallanpanemien höpisijöitten pimeissä vinteissä
tuolla palstalla:
http://keskustelu.suomi24.fi/debate/6040
Takaan, että löydät sieltä hengenheimolaisiasi.
Miten sitten kuvailisit esim. somaleja, joiden työttömyys on vuosi toisensa jälkeen 50% huonommalla puolella ja jotka syyllistyvät useita kertoja enemmän rikoksiin kuin suomalaiset ja muut maahanmuuttajat?
heitä hallanpanemien höpöttäjien sepitteiksi
mielikuvituskaverisi ovatkin somaleja.
minulla ei ole mitään mielikuvituskavereita, hallanpanemilla höpöttäjillä tarkoitan halla-ahoa ja hänen vinksahtaneita aatetovereitaan, jotka eivät ole kavereitani
Halla-ahon ja hänen toveriensa työttömyys ei olekaan vuosi toisensa jälkeen 50% huonommalla puolella, eivätkä he syyllisty kymmeniä tai jopa satoja kertoja enemmän rikoksiin kuin suomalaiset ja kunnolliset maahanmuuttajat. Itse asiassa useat hyvät maahanmuuttajat jakavat heidän ajatusmaailmansa.
kansanedustajista 50 prosenttia on rikoksesta sakkotuomion saaneita, eli kyllä heitä voi hyvin perustein pitää pahempina kuin somaleita. Lisäksi 100 % sisulaisista kansanedustajista elää meidän verovaroilla arkadianmäen suojatyöpaikassaan.
Taivas mikä moku-moku !
Siis sinunko mielestäsi somalit eivät lorvi Suomessa?
Synnyttää lapsia ja lapset synnyttää lapsia ja niiden lapset lapsia joita myydään ja ostetaan eniten tarjoavalle kuin karjaa Ja Somaliasta saadaan maksua vastaan lisää tekolapsiksi ” meillä kun on tapana ruokkia sodassa kaatuneiden lapset muiden rahoilla” Suomeen elätettäväksi
Kenelläkään niistä ei ole aikomustakaan tehdä ikinä muuta kuin lapsia, joiden lapsen lapset tappaa meidän lapsen lapset.
Mikä ihmeen pakkomielle mokuttajilla on tuhota suomalaisuus ja tappaa suomalaiset ja islamistaa Suomi?
Mikä herranjumalan sokeus teillä mokuttajilla on islamista?
Kun maailmalla voitte ihan selvästi nähdä mitä islam on - niin miten sokea pitää olla että se kamaluus pitää saada Suomeen?
Eikö Suomessa ollut riittävästi tappamista ja rikollisuutta ilman islamia?
heistä tekevät kylläkin tuottavaa työtä. Lisäksi ne kaksi sakkotuomiota on tullut heidän mielipiteistään.
Mutta toki kaikki sen tiesi, että vainoharhainen humanats1 pitää mielipide"rikollisuutta" pahempana kuin ryöstöjä ja raiskauksia.
millä tavalla tuottavaa työtä muinaisen kirkkoslaavin tutkiminen on, on jo vaikeampi kysymys
hörhönist1n vainoharhainen sivupersoona olisi mihinkään perehtynyt.
puhut, mutta eihän se mikään salaisuuus ole, että halla-aho on muinaisen kirkkoslaavin tutkija. Ehkä sen yliopistoura ei sitten ole edennyt ihan niin kuin se olisi toivonut ja niinpä se on ruvennut purkamaan pahaa oloaan maahanmuuttajien haukkumiseen ja löytänyt yllättäen siitä leipätyönsä Sehän ratsasti ennakkoluuloisten aasien äänillä Arkadianmäelle saakkka niin kuin kolme muutakin hallanpanemaa höpöttäjää.
oli ihan opettajana yliopistossa. Toki kaikki ymmärtävät, että säälittävä ja syrjäytynyt hörhönist1 on kateellinen Hallikselle siitä, että se on opiskellut ja menestynyt elämässä, kun taas hörhönist1 itse elää vainoharhojen täyttämässä maailmassa, jossa valheet muuttuvat todeksi, rasismi on suvaitsevaisuutta ja sota on rauhaa.
se on siis pudonnut sieltä jo pois? sitä en tiennytkään
se on ollut kansanedustajana viime keväästä.
että se on kansanedustaja, mutta sitä en tiennyt, että se ei enää ole yliopistolla
täällä Halla-ahoa kuin mikäkin asiantuntija, muttet teidä hänestä edes perusjuttuja, jotka suurinpiirtein jokainen tietää. xD
hänen kirjoituksiaan kuin ihminen joka on niitä lukenut. Milloin se lensi yliopistolta ja miksi?
minä sen tietäisin?
Kenties se selviää hänen kirjoituksistaan?
kaikkia ole jaksanut lukea. Luulin että sinä olet lukenut enemmän.
Hallista lueskelen.
mielipide ole, vaan totuus.
– Osa muslimeista on toki työttöminä, kuten on osa suomalaisistakin. En ole silti kertaakaan törmännyt sellaisiin ihmisiin, jotka väittäisivät olevansa mielellään työttömänä. En usko kenenkään haluavan vapaaehtoisesti niin elää, Husein Muhammed sanoi 14.2. Helsingin uutisissa.
– Niille jotka näin väittävät, suosittelisin tarjoamaan työtä muslimeille ja muille maahanmuuttajille, jotta he voivat itse katsoa, suostuvatko he ottamaan työtä vastaan, Husein sanoi..
siihen on syytäkään.
tehtiin jokunen vuosi sitten tuollainen Huseinin ehdottama tutkimus. DR ja sanomalehti Politiken ryhtyivät yhdessä testaamaan pitävätkö maahanmuuttajien väitteet työnantajien rasismista paikkaansa. Media lähetti viisi nuorta toisen polven maahanmuuttajaa etsimään töitä toisille maahanmuuttajanuorille. Testin nimenä oli 'Kuinka vaikeaa se voi olla?'. Alla käännös osasta B.T.-lehden artikkelia:
"Eilen aamulla kaksi "työnetsintäagenttia" julisti yksimielisesti että vakavin ja ongelmallisin este maahanmuuttajien työllistymiselle ovat maahanmuuttajien omat asenteet. Useimpien mielestä on paljon vaikeampaa saada työtä kuin mitä se on todellisuudessa. Kyseiset kaksi työnetsintäagenttia löysivät paljon työpaikkoja - ongelmana on saada työttömät nuoret hakemaan niitä.
29-vuotias huiviin pukeutuva Anissa Aharez on itse syvästi yllättynyt. Hän oli uskonut että useimmat tanskalaiset yritykset olisivat haluttomampia palkkaamaan naisia jotka vaativat saada pitää huivia tai erottelisivat heitä nimen, ihonvärin tai vaatetuksen perusteella. Mutta hän huomasi että ehdottomasti useimmat yritykset ovat tavattoman suvaitsevia. Se mikä toimii esteenä, ovat maahanmuuttajien asenteet.
20-vuotiaalla, palestiinalaisen taustan omaavalla Rola El-Dirawilla on erityistä kokemusta maanmiehistään ja -naisistaan Århusissa. Siellä 80% naisista on työmarkkinoiden ulkopuolella. Rola El-Dirawi on löytänyt paljon työpaikkoja. Mutta hän ei ole saanut ainoatakaan maanmiehistään ottamaan vastaan tarjousta. He eivät halua. Joko he haluavat itse olla kotona - tai heidän aviomiehensä on kieltänyt heitä ottamasta vastaan työtä.
Nuoret työnetsintäagentit ovat yksimielisiä siitä että tärkein mitä voidaan tehdä tämän onnettoman tilanteen muuttamiseksi on uhata ottaa työttömyyskorvaukset pois palestiinalaisperheiltä."
Tanskassa asuviin maahanmuuttajanaisiin, ei välttämättä päde Suomessa asuviin maahanmuttajamiehiin. Kannattaa kokeilla.
"en usko kenenkään haluavan vapaaehtoisesti niin elää..??"
ei mielipide, vaan totuus???
kyllä tuo oli juurikin mielipide, ja kun se tulee puolijauhoiselta äh-dullahilta sillä ei ole paljoakaan tekemistä totuuden kanssa.
mistä johtuu somaleiden surkea koulumenestys ja vielä surkeampi työllistyminen? mistä johtuu poikkeuksellisen suuri yliedustus rikoksissa???
Juristi nyt tuskin voi ihan puolijauhoinen olla.
mikä pätee kaikkialla muulla, ei päde Suomessa? Suomi jotenkin poikkeaa kaikista muista maista?
Älä hörhöile, hörhönist1.
poikkeaa naisista vai mitä?
..mutta tuossa testissä olivat mukana myös miehet.
olet palkannut töihin?
hörhis taas höröttää?
vastata yksinkertaiseen kysymykseen?
Onpahan tuo Halla-aho suorittanut korkeimman oppiarvon, mitä akateemisessa mailmassa voi suorittaa, eli on väitellyt tohtori. Moniko tämän palstan kirjoittaja ylettyy samaan suoritukseen,
Minäkin yritin, mutta jäin puoleen väliin. Ei kantti eikä äly riittänyt! Jotkut ovat rehellisiä ja minä luulun niihin J Halla-ahon ja muitten perussuomalaisten(en puolueen jäsen)tavoin . Siksi äänestinkin heitä ja äänestän vastakin.
Suomeen on palautettava oikeudenmukaisuus, rehellisyys ja oman kansan kunnioittaminen!
Aivoton suomalaisfeministinen punavihreä virkakoneistomme ei suostu uskomaan tosiasioita, kun se suuri musta m*n* maistuu niin makealta siellä vstaanottokeskuksen makuuhuoneissa. Käykää katsomassa, jos ette usko!
Faktat ovat faktoja, mutta totuushan on kielletty feministidiktatuurissamme!
mutta totuushan on että asiakkaaseen ei saa sekaantua!
miten ja miksi tohtori niin pahasti kilahti, on mielenkiintoisempi kysymys
Tähän ei varmaan ole mitään järkevää vastausta. Vai onkohan, ettei tule
leimatuuksi.....
omasta mielestäsi hyvinkin vitsikäs. Mutta onhan siinä totta toinen puoli, nimittäin vastapuoli: Breivikiä epäiltiin ainakin aluksi skitsofreenikoksi. Mutta skitsofreenikot ovat kai yleensä harmittomia hulluja, eräänlaisia liioiteltuja ihmisiä. Breivik on sielullisesti pikemminkin ihmisen torso, inhimillisesti vajaa, puutteelllinen.
Vielä kun maahanmuuttajat, erityisesti rasistisimpien kansalaisuuksien somalien ja irakilaisten edustajat, tajuaisivat tämän. He kun syyllistyvät rasistisiin rikoksiin viisi kertaa todennäköisemmin kuin suomalaiset.
somalit eivät ole ottaneet kantaa Breivikin mielenterveyteen... tuskin nekään sitä silti järkimiehenä pitävät.
Mitähän se Olli muuten mököttää? Se kun on suuttunut ylelle ja a-studiolle jotka on sen mielestä persuvastaisia propagandisteja.
Tuleeko kellään mieleen yhtään Suomen Sisun jäsentä joka ei olisi oikea prinsessa? Ei mullakaan.
olla rasististen rikosten kohteina viisi kertaa useammin kuin muut. Ja ehkä irakilaisetkin.
mitä ne semmoset rasistiset rikokset on?
humanats1n sivupersoona oikein höpöttää?
ja irakilaiset ovat rasistisimpia kansallisuuksia Suomessa. Lisäksi he syyllistyvät poikkeuksellisen paljon muihinkin rikoksiin, erityisesti seksuaalirikoksiin ja ryöstöihin.
jokainen palstaa lukeva somali ja irakilainen menee nyt itseensä jos aihetta on.
jäi sinulle epäselväksi?
jonka motiivi on rasistinen. Kikkarapäälle kuonoon, kuten James Hirvisaari kirjoitti.
onko joku vetänyt neegeriä kuonoon? Ja ihan sen takia vaan kun on ollut neegeri?
tapahtuu, ikävä kyllä.
irakilaiset ei tykkää n eegereistä.
sellaisia ääliöitä irakilaistenkin joukosta löytyy. Mutta ei pidä yleistää.
aloituksessa kerrottiin, että rodun käsite on ihmisbiologiassa käynyt kestämättömäksi. Tämä perustuu siihen, että geneettinen muuntelu jo paikallisten ihmispopulaatioiden ja ns. rotujen sisällä on valtavasti paljon suurempaa kuin aikaisemmin eri rotuina pidettyjen ryhmien välillä.
eiväthän ne osaa lukea, vaikka ovat saaneet Suomen kunniakansalaisuuden.
kuin sinäkin, jotkut enemmänkin
geneettisen muuntelun määrällä ole merkitystä, kun lapsikin erottaa eri rodut pelkästään ulkonäön perusteella, vai oletko sinä nähnyt yksiössäsi käkkäräpäisiä ja turpeahuulisia kiinalaisia?
olisi tuosta pitänyt ymmärtää, etteivät ne kiharat hiukset ja paksut huulet rotua tee kuin sinun silmissäsi.
rotuominaisuuksiin, vaikka onhan niitä tietenkin muitakin.
Lapsentasoisena et tietenkään sitäkään tiennyt.
rodun käsite on romutettu, on myöhäistä rotupiirteitä luetella
huuhaa-husein lukee niitten puolesta. hyvällä tuntiliksalla. ei tarvi osata puhuakaan, kyllä husein neuvoo sanat, millä täysihoitopaikka loppuiäksi aukeaa... hyvällä tuntiliksalla...
ja mitä lukutaidolla väliä? ei ne tänne lukemaan ole tulleet, eikä töihin, sossun laput täyttää avustaja. hyvällä tuntiliksalla...
lieksan somalien tulkkipalvelutkin... aika hyvällä tuntiliksalla
kovat on moku-sektorilla palkat, mutta onhan valdella rahaa...
todellisuudessa olekaan romutettu, vaikka mokukiimaiset niin tahtoisivatkin.
kunhan annetaan vihernatsien hillua vapaana pari vuotta, ei ole sukupuoliakaan enää.
haluaa sanoa, että kunhan suvaitsevaisuus etenee, ei ihonvärillä ole sen enempää väliä kuin sukupuolellakaan - ja aika pitkällehän näin jo onkin. Tuskin 30 vuotta sitten kukaan olisi arvannut että Suomella on ollut nainen presidenttinä ja että yhdysvalloissa on musta presidentti. Eettinen evoluutio ehkä matelee, mutta etenee sittenkin.
eihän sillä ihonvärillä ole nytkään mitään väliä, vaan sillä, millaista roskaväkeä ne tänne tunkevat ovat. ei ne somalit kotoutuisi yhtään sen paremmin, vaikka olisivat liljanvalkoisia.
p askaa on montaa eri väriä...
on siitä tylsä että se jauhaa aina samanlaista paskaa somaleista
saa ilmeisesti jotain iloa siitä että suoltaa törkeitä valheita lähimmäisistämme päivät pitkät. Sääliksi käy.
Maahanmuuttoviraston havaintojen mukaan jopa 80–90 prosenttia perheenyhdistämisen nojalla Suomeen pääsyä hakevista somalialaisista on lukutaidottomia.
Onko tuo törkeä valhe?
on siis se paljonpuhuttu muttaneiti. Mielenkiintoista. Ilmankos sitä pidetään sekona.
vainoharhaisen hörhönist1n mielestä hän on oikeassa ja maahanmuuttovirasto väärässä.
Sellaista se teillä omassa satumaailmassanne elävillä hörhöillä
Sellaisia kuitenkin löytyy poikkeuksellisen paljon nimenomaan arabimuslimien keskuudesta.
että miksi et ole jo suljetulla osastolla.
syytä. Mutta kysin että mikä viestissäni jäi epäseväksi.
sellaisia höperöitä yleistäjiä löytyvän paljon myös suomalaisten keskuudesta. Sen sijaan en muista kenenkään väittäneen mitään niin tyhmää, että jonkin etnisen ryhmän tai kielen tai uskonnon edustajien joukosta rasisteja ei löytyisi. Kyllä me ihmiset ihan samanlaisia ollaan taustoista riippumatta. Toiset on fiksuja, toiset ei. Rasistit ei.
{{esim. väkivaltarikos jonka motiivi on rasistinen. Kikkarapäälle kuonoon, kuten James Hirvisaari kirjoitti. }}
Oliko ” Kikkarapäälle kuonoon,” kirjoitus rasistinen?
Ääh ja pööh, niin no, siis piti se lukea.
Luulinkin sen lukeneeni, mutta jos se oli rasistinen - niin sitten en sitä ilmeisesti lukenutkaan.
Kaikenlaisesta se Suomen sharia-oikeuslaitos syyllistääkin.
Ja meno senkus kiihtyy ennen kuin loppuu kokonaan.
Eli kun saatte maailman yhden sekasikiörodun niin silloinko maailmasta loppuu sodat?
Minne pannaan jumala ja allahi ?
Pannaan panemaan toisiaan, hel.vet.tiin niin silloin loppuu vasta sodat
Olisi ihan hyvä idea opettaa islamilaiset ja afrikkalaiset lopettamaan muiden rasistinen syrjiminen, niin saisimme Euroopassa kehittää omaa kulttuuriamme rauhassa.
Aloittakaa vaikka islameista ne kun surutta tappaa toisiaan ja kilpailee kummat on oikeempia shiiat vai sunnit.
Menkää sinne puhumaan tasa-arvosta veljeydestä rakkaudesta humanismista ja muiden kunnioittamisesta menkää niille opettaa http://fi.wikipedia.org/wiki/Ihmisoikeuksien_yleismaailmallinen_julistus 30 artiklaa
Puhukaa niille sodasta rauhasta ja rakkaudesta
Ja tulkaa sitten vasta opettaa meitä suomalaisia. hus hus niinkö olis jo.
{{ 29.5.2012 18:26 jos koko rodun käsite on romutettu, on myöhäistä rotupiirteitä luetella}}
Lapsenkin olisi tuosta pitänyt ymmärtää, etteivät ne romuttaneet rodun käsitettä kuin sinun kiharissa turpeissa silmissäsi.
rasisteja on suomalaisten keskuudessa vähän, hyvin vähän. Kyseessä on merkityksetön ja mitätön vähemmistö, joka kuihtunee pois muutamassa kymmenessä vuodessa monietnisyyden lisääntyessä.
Sen sijaan arabimuslimien keskuudessa rasismi rehottaa tänäkin päivänä, eikä loppua näy: http://barenakedislam.com/2012/04/24/did-you-know-that-the-worst-racists-in-the-world-are-muslims/
jokainen huomaa sekopäisiä viestejäsi lukiessaan, että syytä on.
somalit nyt vaan sattuvat olemaan se suurin ja näkyvin sontakikkare monikulttuurisessa p askatunkiossa.
ja pahanhajuisin. suurin osa heistä on kouluesimerkki roskaväestä, jollaista ei missään olosuhteissa, eikä mistään syystä tulisi maahan päästää.
joitakin kunnon somaleita on, mutta se ei ole peruste sen elättilauman hyysäykselle.
ensin vingutaan perusteluita ja linkkejä, sitten kun saavat ne nenänsä eteen alkaa ihmeellinen nyyhkytys, kun tosiasioita ei voikaan myöntää tosiasioiksi.
aivan kuten hommasta löytyvät linkit tutkimuksista ja tilastoista.
niiden mukaan esim. somalit ovat surkeinta p askaelättiporukkaa mitä maanpäältä löytyy. IHAN JOKAISESSA maassa.
tosiasiat ovat mokuttajien mielestä tarkoitushakuisesti laitettu esille.
NE OVAT SILTI TOSIASIOITA, NYFFE!!!
tosiasiat eivät tue rasismia, sillä tosiasioista puhuminen EI OLE rasismia.
ei vaikka vinkuvat vihernatsit kuinka niin nyyhkytystensä lomassa sitä hokisivat.
vaikka tyypillisen sisulaiseen tapaa james ja kaverit toki vinkuivat että läppähän se oli vitsi vitsi. Suomen Sisu on kyllä vitsikäs nimi tälle porukalle. Siitä puhe mistä puute?
miten silmät voivat olla kiharat, on jo vaikeampi kysymys
nyt vaan sattuu olemaan se suurin ja näkyvin sontakikkare hallanpanemien höpisijöitten joukossa
se jaksat kuvitella että huonot vitsisi paranevat kun niitä kertoo yhä uudelleen.
hörhönist1n sivupersoona taas aivopieruttelee.
Mahtaa yksiössäsi haista aikas pahalle... Kai sentään uskallat välillä tuulettaa, vai pelkäätkö, että hallanpanema ufohompanssi kurkistaa ikkunasta?
vainoharhaisuudessasi ym. sekopäisyydessäsi ei ole mitään hauskaa. Lähinnä olen huolestunut puolestasi.
ne bussit sun yksiössä kulkeekaan? Vieläkö ne on lastattu piereskelevillä muttaneideillä?
olisiko nyyhkivällä vihernatsilla joku tosiasiakin kirjoittaa tänne puolijauhoisten mielipiteittensä sijaan.
huom, tosiasia. ei fantasioita minusta tai halliksen hanurista.
on jo kuultu.
miten hyysärille on noin vaikeaa kirjoittaa edes jollain lailla ketjun aiheeseen liittyvää, on vielä vaikeampi kysymys.
hyysärille itselleen se kaikkein vaikein. nyyyyyhhhh....
innokas lähettelemään linkkejä, joiden luotettavuus on samaa luokkaa kuin Halla-ahon: liki olematon.
on kotoisin halliksen hanurista. Kun koville ottaa, koiraskin poikii... ainakin jos se on Oikea Prinsessa.
on viimeinen ihminen maailmassa nyyhkimään kenenkään asiattomuudesta
hörhönist1n vainoharhainen sivupersoona unelmoi lääketokkurassaan Halliksen hanurista esiin tulevista ufohompansseista. Mahtaa olla tosi märkä uni...
Aika villeiksi menevät unesi kun olet ottanut iltalääkkeesi.
Ensin unelmoit yksiössäsi kulkevista busseista ja sitten Halliksen hanurista esiin tulevista ukkeleista...
Mitä, jos huomenna pyytäisit niitä valkotakkisia höpöttäjiä vaihtamaan lääkeannostasi?
olet kovin pelokas tosiasioiden edessä.
että se ei ole vitsi, vaan vakava tosiasia.
Tosin ei ole mikään ihme, että vainoharhaisuutesi vain pahenee, kun et itse suhtaudu sairauteesi vakavasti...
sinä joka kerroit että yksiössäsi kulkee busseja... kummasti sinulta unohtuu sekä tosiasiat että oman luovan mielikuvituksesi tuotokset
on siis se ufohompanssi josta jotkut täällä kirjoittelevat kuin suurestakin keksinnöstä
sinun diagnooseihisi vakavasti, puluseni
itse höpöttelet yksiössäsi kulkevista busseista. Vainoharhoissasi sitten kuvittelet muidenkin näkevän harhoja.
vainoharhainen hörhönist1 siis kuvittelee, että iso d oli se ufohompanssi, jonka hän unelmoi tulevan ulos Halliksen hanurista..
sinä suhtautunut vakavasti edes niiden valkotakkisten höpöttäjien diagnoosiin, taisit harhoissasi kuvitella heidän olevan puluja.
oli se ufohompanssi
sinä olit, mutta sinun on vaikea myöntää tosiasioita.
vaikka avaruusapina ennemmin kuin puolijauhoinen hysse.
olikos sinulla kenties jotain sanottavaa aiheestakin?
tosiasiat tukevat somaleiden porttikieltoa ja jo maahan tunkeneitten ulos potkimista.
eikös maasta pitänyt poistua kun oman maan olot paranevat? vai koskeeko se vain lomamatkoja, terroristikoulutusta ja tyttöjen pakkoavioliittoja?
nyyhky-piiperö on kovin innokas kirjoittelemaan puolijauhoisia mielipiteitään joiden luotettavuus on samaa luokkaa kuin somalin kertomuksilla maahanmuuttoviranomaisten kuulustelussa. TÄYSIN olematon.
kuvittelet harhoissasi nähneesi iso d:n tulevan ulos Halliksen hanurista.
Jänskää!!
vain sinä höriset yksiössäsi liikkuvista busseista.
Ymmärrän toki, että sinun vaikea tajuta, että me terveet ihmiset emme moisia harhakuvia näe.
on kovin innokas kirjoittelemaan puolijauhoisia mielipiteitään joiden luotettavuus on samaa luokkaa kuin Halla-ahon kertomuksilla maahanmuuttajista. TÄYSIN olematon.
Iso d ja nimetön trolli näyttivät miten niitä argumentoituja juttuja visusti aiheessa pysyen kirjoitetaan. Nyt on jo tyhmimmällekin selvää, että heillä ei ole kanttia vaatia muilta kirjoittajilta mitään. Itse voisivat aloittaa katsomalla peiliin ja miettimällä mitä tulikaan tehtyä.
Taitaa pojat olla kateellisia humanistille.
niitä valkotakkisia höpöttjiähän on vain sinun yksiössäsi väistelemässä piereskelivillä neideillä lastattuja busseja. Niinhän sinä meille olet kertonut.
anonyyminä trollina esiintyvä hörhönist1 kuvittelee vainoharhoissaan, että muutkin haluavat kirjoitella Halliksen hanurista ja sieltä esiin tulevista ukkeleista.
hörhönist1ltä ryöpsähti paskat housuun, kun se ei kykene kumoamaan vastapuolen argumentteja.
taas näet unta siitä, että yksiössäsi liikkuu niitä busseja.
Kysy niiltä valkotakkisilta höpöttäjiltä siitä lääkkeestäsi, että onko se riittämätön vai hieman liian vahvaa...
huuhelo-nyyhkystä saisi hyvän papukaijan näin merimiehenä.
ainoa ongelma on, että syö ja paskoo liikaa...
minun kirjoitukseni ovat FAKTAA, eivät mielipiteitä. niiden erottaminen toisistaan tuntuu olevan mokukiimaisille hyysäreille TÄYSIN ylivoimainen tehtävä.
tässä hyvä esimerkki mokukiimaisen "argumentista".
ja harhaiset mielipiteesi muista kirjoittajista liittyvät ketjun tai palstan aiheeseen niinkuin millä lailla???
miten yksikään kirjoituksesi liittyy niihin?
nyyh....
ja hänen koko tuotantonsa on hyvä esimerkki vainoharhaisista "argumenteista"
liene kenellekään yllätys, ettei hörhönist1 lääketokkurassaan erota faktoihin perustuvia argumentteja omasta säälittävästä hörhöilystään.
joka antoi ymmärtää, että yksiössäsi kulkee busseja
kirjoittelee niin paljon joutavia kommentteja että niiden erottaminen toisistaan on tosiaan vaikeaa, samaa paskaa kaikki
jos joku kaltaisesi nimetön trolli joskus kirjoittaisi faktoihin perustuvan argumentin jostain
yllätys jos sinä vähä-älyinen trolli joskus tajuaisit lukemastasi jotain.
jokainen huomaa, hörhönist1n sivupersoonalta ei oikein tuo lukemisen ymmärtäminen suju.
sinä hörhöilet yksiössäsi liikkuvista busseista.
jos sinulla vähä-älyisellä trollilla olisi kanttia kutsua muita sellaisiksi
että sinulta ei oikein tuo lukemisen ymmärtäminen suju
väitit taannoin, että minun yksiössäni ei busseja kulje, ja annoit siis ymmärtää, että sinun yksiössäsi kulkee
minulla on, sillä sinä et vieläkään ymmärrä tosiasioita, vaikka faktat lähteineen on tarjottu sinulle satoja kertoja nenukkisi eteen kuin Manulle illallinen.
taas hörhönats1n aivot tilttasivat niin, että se kykenee ainoastaan copypastaamaan toisten kirjoituksia.
vaan ainoastaan sinä höpiset yksiössäsi kulkevista busseista (sekä Halliksen hanurissa majailevista ukkeleista).
Vainoharhaisuutesi takia luulet sitten, että muutkin näkevät moisia harhakuvia.
höpissyt mitään sellaista, minkä tiedät hyvin itsekin
ja TAAS yksi esimerkki hyysärin "argumentista"...
voisi joskus esittää ihan itsekin jonkin argumentin eikä vain nimitellä muita
typerä lässytyksesi ei liity millään tavalla ketjun eikä palstan aiheeseen, minkä tiedät hyvin itsekin.
vähä-älyinen nyyhky... ymmärrätkö edes mitä tosiasia tarkoittaa?
olen esittänyt niitä useita. tässä yksi: tosiasioiden valossa suurin osa somaleista on pa skaelättejä.
ihan jokaisessa maassa mihin ovat tunkeneet loisimaan.
rikollisia, ylimielisiä ja kieroja p askaelättejä.
ja hyysärin argumentit eikun paranee...
ja taas kouluesimerkki hyysärin argumenteista. eivät muuten kertaakaan liity ketjun tai palstan aiheeseen...
hörhönats1 sekoittaa itsensä taas iso d:hen.
dementia vaivata? Juuri tuossa paria viestiä ylempänä hörisit yksiössäsi kulkevista busseista, ja pari viestiä alempana hörisit Halliksen hanurissa asuvista ukkeleista.
on natsihörhö
ei kestä kun hänestä menee sanomaan pari valittua totuutta
ilmeisesti dementia vaivata, kun et muista itse aloittaneesi niistä yksiössä kulkevista busseista hourimista
ei kestä kun hänen vainoharhaisiin mielipiteisiinsä perustuvat valheelliset väitteet kumotaan kerta toisensa jälkeen.
natsi tällä palstalla olet sinä.
on, että VAIN JA AINOASTAAN sinä vainoharhainen hörhö hourailet busseista ja Halliksen hanurissa asuvista ukkeleista.
sinä xD
sillä kaikki tietävät kyllä, että sinä sanoit, ettei minun yksiössäni busseja kulje, mistä oli pääteltävissä, että sinun yksiössäsi kulkee. Onhan se naurettava ajatus, mutta sellaisiahan ne sinun jutut tuppaavat muutenkin olemaan.
on ehkä kumonnut aika monta kuppia, mutta ei yhtään humanistin argumenttia
onkohan nyyhkis hiukan erehtynyt? tämä ei ole joukkoliikennepalsta...
eikä musiikkipalstakaan...
ja taas yksi näyte mokukiimaisen argumenteista. kuinka syvälle rima pitää haudata, etteivät hyysäri-ääliöt pääse sen ali?
ei ehkä vielä tiedä mikä palsta tämä on, mutta hän tietää mikä tämä ei ole - edistystä!
humahörhön "argumentit" ovat hänen mielipiteitään. mokukiimaisen mielipiteellä ja tosiasioilla ei ole mitään tekemistä toistensa kanssa. tosiasioista saat kuvan hommasta. sieltä löytyy linkit tutkimuksiin ja tilastoihin. NE OVAT VIRALLISTA FAKTAA, ELI TOSIASIOITA.
tämä on tosiasia: pieni maahanmuuttajien joukko tekee yli puolet raiskauksista. esim oslossa LÄHES KAIKKI puskaraiskaukset.
joukkoraiskaukset ovat myös heidän "erikoisosaamistaan"
humahörhön jokellukset eivät ole argumentteja. ne ovat lapsellisen nulikan puolijauhoisia MIELIPITEITÄ.
kummasti niissä on saman verran asiaa kuin sinunkin pörinöissäsi. ehkä siksi että ne ovat saman heikkolahjaisen nyyhkijän käsialaa...
on siinä ihan oikeassa että raiskaukset ovat todellinen ongelma ja niihin pitää puuttua
pääsee aina
mitä mieltä olet siitä, että esim. rakkaat somalisi syyllistyvät kymmeniä kertoja enemmän raiskauksiin kuin suomalaiset?
"argumentit" (ts. omat vanoharhasi ja valheisiin perustuvat mielipiteesi) on kumottu jokaisen palstalaisen - ml. iso d:n - toimesta ihan jokaisessa ketjussa.
minä en olekaan tehnyt kuten sinä, ts. puolustellut muslimien rasismia (ja pedofiliaa) tahi kirjoittanut rasistisia kommentteja venäläisistä ja virolaisista.
hörhönats1 kuvittelee olevansa iso d?
lakkaa niin kauan kuin valehtelet vainoharhaisesti. Tosiasia on, että VAIN JA AINOASTAAN sinä vainoharhainen hörhö hourailet busseista ja Halliksen hanurissa asuvista ukkeleista.
Mene juttelemaan sille lääkärille tahi hoitajalle, jotta hän tsekkaa lääkeannostuksesi kuntoon.
mielelläni muustakin, mutta kun sinusta ei ole muuhun.
kyllä räksyttää humanistille jokaisessa ketjussa mutta mitään humanistin argumenttia ei hän tai kaltaisesi nimmimerkitön trolli ole milloinkaan kyennyt kumoamaan
Onko iso d tehnyt sellaista? Voi voi. Kaipa se ymmärtää edes hävetä.
on viimeinen ihminen moittimaan muita kehnosta argumentoinnista
Minulle on jäänyt epäelväksi kaksi asiaa. Kuka täällä vinkuu ja nyyhkii koko ajan ja millähän sinä todistat jonkin kansanryhmän paskaelättiporukaksi? On siinä hommaa (sic!)
Tapasin tässä pari päivää sitten 11-vuotiaana Suomeen tulleen somalimiehen. Hän oli ollut telakalla töissä ja työttömäksi jäätyään kouluttautuu rakennusmieheksi. Opintojen ohessa hän toimii tulkkina. Kerta kaikkiaan reipas kaveri, eikä varmaan ainoa laatuaan.
hyvä nyyhkis. argumentilla tarkoitetaan perusteltua mielipidettä.
sinun ja humanistin kirjoitukset ovat puolijauhoisia mielipiteitä, joiita kykenette perustelemaan vain omilla puolijauhoisilla mielipiteillänne.
näin ollen ne eivät ole argumentteja. höpö-huseinin valheetkaan eivät ole perusteluja, vaan äh-dullahin vääräuskoisille latelemia valheita.
hienoa. mielestäni tuo on aivan normaalia käytöstä. mitaliko sille somalille pitäisi antaa?
älä käsitä väärin, en aliarvosta hänen toimintaansa, mutta mitä ihmeellistä siinä on?
juuri noin normaali ihminen toimii. toivottavasti on esimerkkinä muillekin somaleille.
Kyllä minä olen nimenomaan perusteltuja mielipiteitä aina esittänyt. Ja niin näkyy Husein Muahmmedkin tekevän. Sinun väitteilläsi hänestä tai minusta ei ole katetta.
Halusin vain kertoa millaisia somalit oikeasti ovat. Jotenkin täällä annettu kuva heistä on kovin toisenlainen, etten sanoisi vääristelty.
juuri kun luulee, ettei enää hyysärin argumentit voi surkeammaksi mennä, nyyhkis pistää vieläkin paremmaksi...
olet vain perustellut omia mielipiteitäsi toisen hyysärin mielipiteillä, ja toisin päin.
eli et ole esittänyt ainoatakaan kestävää perustelua. se, että höpö-husein kaunistelee tiettyjen maahanmuuttajaryhmien tilannetta, johtuu suoraan uskonnostaan ja työstään.
mikä on SINUN motiivisi?
esittää Husein Muhammedista ja humanistista niin varmoja mielipiteitä, että hänen täytyy jonain päivänä esittää niille myös kestäviä perusteluja. Toistaiseksi on kuultu vain "muslimit valehtelee aina" -tasoista argumentointia.
muka tavannut yhden työtätekevän somalin ei poista keskuudestamme niitä 90 prosenttia, jotka mieluummin hengailevat itiksessä, kuin tekisivät jotain elatuksensa eteen.
kuka se nyyhkis on?
mielikuvitussomalisi ei poista sitä tosiasiaa, että somalien työttömyys on vuosi toisensa jälkeen 50 % huonommalla puolella.
et ole esittänyt muuta kuin omiin vainoharhoihisi ja mielipiteisiisi perustuvia valheita, jotka on kumottu kerta toisensa jälkeen. Sama pätee Huseiniin.
siis ole odotettavissa, että hörhis oppisi ymmärtämään lukemaan jotain lähitulevaisuudessa.
"argumenttisi", ts. omiin vainoharhoihiisi ja vääristyneisiin mielipiteisiisi perustuvat valheet, on kumottu aina, jokaisessa ketjussa.
taas kuvittelet olevasi iso d.
Älä huoli, kyllä se lekuri antaa taas piikin, kun tulee kierrokselle.
jos lopettaisit vainoharhaisen höröttämisen busseista ja Halliksen hanurissa asuvista ukkeleista, voisimme keskustella muustakin.
on tuulesta temmattu luku. Sen verran sinunkin pitäisi maailman menosta tietää.
ei kai!?
Onko somaleista puolet töissä?
Miten ne kerkee lisääntymään ja raiskaamaan suomineitoja?
8 tuntia leikki töitä ja 8 tuntia raiskaa / lisääntyy. Kyllä ne muutamat työläis-somalitkin ehtii
Jo pelkästään somaleista yli puolet (mutu80%) on ei työ-ikäisiä ja –kykyisiä tai synnytyskoneina kotosalla.
Joten niistä 20% jotka edes yrittää työtä hakea (khattin ostoa ja myyntiä) on ilmeisesti puhe, jolloin siitä tulee n 10% hakee edes töitä. Ja joista 2-4% on töissä. Mutta kun puhuvat työttömyysluvuista (50%) niin siihen lasketaan vain työnhakijat, lapsethan eikä äidit mummot vaarit edes hae töitä.
Ja miettikää kun isi ajaa bussia sinistä ja sillä on kolme vaimoa ja 25 lasta niin mikä on suomalaisten veronmaksajien elätettävien määrä? Nämä somalit juurikin on hirvittävä takkaa suomalaisille. Jos isi maksa veroja tonnin vuodessa, niin ko isin lasten saamat lapsilisät ym äitiysrahat ja oloneuvosrahat on helposti monta kymmentä tonnia kuukaudessa.
Kaikki niiden elämä maksetaan veroistamme. Jokainen matto ja kuppi on sosiaalitukea. Just yks päivä näin kun olivat ruokaostoksilla fattan lapulla. Ja jotain sähläsi siinä kun näemmä eivät saaneetkaan määrätöntä määrää jotain tavaraa niin meni kassatapahtumat uusiksi kun niiden olisi pitänyt itse maksaa ne joita ei ole lapulla, niin eivät sitten tarvineetkaan :/ heheh
Ja kyllä toi humansit1 on sairas ajatuksiltaan, ei tee mieli jutella sen kaa niin vastaan sinulle, muistatko kun 90 luv alussa amerikkalaiset meni Somaliaan auttamaan niitä rauhaan niin TV1 20.30 uutisissa näytettiin kun somalialiset veti auton perässä narussa jenkkisotilaita, jotka olivat jääneet vangeiksi.
Jos yksi niistä tekee töitä niin ei todellakaan muuta minun kuvaani niistä brutaaleina olioina. Ja on aika naurettavaa väittää että täällä annettu kuva somaleista olisi vääristelty.
Toi humanist1ym Mover ja hyyskät sitä kuvaa vääristelee, esim yksi tekee töitä niin sekö kertoisi meille millaisia somalit oikeasti ovat. heheh Siinä TV-kuvassa niitä oli monta sataa kun nautti katsella niitä jeeppejä jotka veti niitä sotilaita.
Minä en olisi ikinä uskonut että Suomi ottaa tuosta maasta ketään tänne.
2. asia se että niiden käytös 90 luvun alusta asti oli karmaiseva, kaikki mikä oli, oli tietenkin heitä varten.
Ne tekee ja ottaa mitä tahtoo jne …. Kaikki on just heitä varten Otti minun pesutupavuoronikin ja monen muunkin.
Totuus somaleista on paljon kamalampaa ettei sitä täällä voi edes kertoa. Kun afrit menee ostoksille ne ei jonota vaan ryysää kaikkien ohi. No tätä vois kertoa määrättömästi mutta turhaa kun nämä poistetaan kuitenkin.
Kerran menin sivulle katsoo sitä toimintaa niin eipä tarvinnut kuin ottaa paikkaa ja seisoa sekunti niin sieltä ryysi kolme kaapua ja kaikkein ohi ottamaan mitä tahtoi, Lähdin pois. Kyse oli siitä itiksen bulevardilla olevan sisä-torin myyntitapahtumista, kun ihmisiä oli kolmessa kerroksessa jonottamassa vuoroaan niin somalit ryysää kaikkine ohi eikä tietoakaan jonottamisesta. Muistatteko sen siinä kello ja kultaliikkeen edessä. Kun venasin sinä omaa vuoroani niin somalait aina tuli änkee että päästä ohi, kerran sitten karjaisin että vitdu ku mä odotan vuoroani niin nää tulee ajaa mua sivuun. Ne on niin eläimellisiä, että hyi olkoon. Siitä sitten hermostuin ja kerran päätin kastoa sivusta sitä toimintaa…
jaksa lukea, sori vaan
vainoharhaisen höröttämisen busseista ja Halliksen hanurissa asuvista ukkeleista, voisimme keskustella muustakin.
on joutava trolli, kuten sinäkin. Humanistia eivät sellaiseksi kuvittele kuin te.
Miksi naisemme luottavat ja jopa sallivat rodunjalostuksen vaikutukset kennelharrastuksissaan koirien ja puutarhaharrastuksissaan kukkien kanssa, mutta väittävät, etteivät geneettiset ominaisuudet ole muka periytyviä ihmisten keskuudessa. MIksiköhän maailman nopeimmat pikjuoksijat ovat mustia?!
Kyllä minä ainakin 65v elämänkukemuksellani väitän, että ihmisillä periytyvät muutkin taipumukset kuin ihonväri. Itsekin olen muutaman sukupolven takaa italiaano ja ihan tosivarmasti minussa näkyy ne geenit vieläkin sekä ulkoisesti että luonteenpiirteissän Kuka väittää vastaan?
No tietty vasemmistyofeministinen muslimihyyssäri, joka näkee seksuaalisia päiväunia mustasrta isosta mu**sta, väittää, ettei se pidä somalien ym muslimien kohdalla paikkaansa! Kuitenkin hän nimenomaa metsästää kapakoissamme yhtä mustien rotuominaisuutta.
Jos ette usko, niin menkääpä iltaisin katsomaan SAKlaisten ammattiliittojen talon takana pitkänsillan pielessä olevan laivaravintolan menoa, missä jokaisen mustan miehen käsi on suomalaisnaisen jalkovälissä ja jokainen musta mies lähtee suomalaisnaisen kanssa jatkoille suomalaismiesten lähtiessä yksin!
Unohditko suomalaiset naiset?! He ovat Suomen kaikkein rasistisin ryhmä, mutta rasismista lukua pitävät vasemmistofeministiset piirit eivät lue naistemme omiin miehiinsä kohdistuvaa syrjintää rasismina, vaikka se on hyvin räikeänä ilmiönä nähtävissä jokaisessa sosiaalitoimistossa ja terveyskeskuksessa.
Tämä jatkuu tasan niin kauan, kunnes Suomessa syttyy sisällissota, missä kaikki feministimokuttajat tapetaan! Onko se sitten hyvä tilanne? Eikö olisi viisaampaa käyttää järkeä aikaisemmin!
ÄLKÄÄ missään nimessä äänestäkö NAISTA enää missään vaaleissa ja tilanteessa!
Sama juttu on niitten romanikerjäläisten kanssa. Kun se lehtikuvissakin istunut muummo hyökkäsi takaapäin kimppuuni poliisin silmien alla, niin poliisi totesi vaan, ettei hän voi puuttua rikoksiin, jos tekija on somali tai romani, koska muutoin hän saa koko Suomen virka-akkakaartin rasistisyytökset kontolleen!
Eli siinäkin selvisi ketkä koko ongelman takana ovat.
Äänestäkää vaan naisia, niin koko Suomen valtio ja kansa katoaa olemasta hetkessä!
EIVÄT SOMALIT JA IRAKILAISET LUE NÄITÄ VAIKKA KUINKA TAHTOISIT, SILLÄ HE EIVÄT OSAA LUKEA JA VIELÄ VÄHEMMÄN SUOMEA!
MInä muutin ulkomaille jo ajat sitten maahan missä ei ole yhtään mustaa muslimia tai muutakaan mamuelättiä, ja siksi vero% kaikilla on vain 21 Se maa on lähellä, missä asuinkulut ovat alle 1/3 suomen asuinkuluista ja autot saa ostaa verottomana ilman mitään vuosimaksuja. 1-3t laivalla, passi mukana ja elämislupahakemuas sisään, niin suomalaisille täällä on tilaa. Maa on Viro!
Sairastumisen takia jouduin taloudelliseen hätätilanteeseen! Kävin pitkän jonotuksen jälkeen sosiaalitoimistossa, missä sain vain vihaisennyrpeitä ilmeitä! Kun ihmettelin: "Miksi naapurin somalimies saa kaikki asumiskulunsa ilmaiseksi ja kaikki hänen laskunsa maksaa sosiaalitoimisto, minkä lisäksi hänelle annetaan verotonta "taskurahaa" yli 1600€/kk, eikä minulle haluta antaa mitään, edes sitä lääkkeisiini tarvitsemaa 50€!"
Sosiaalityöntekijä tarttui puhelimeen ja sanoi, että soittaa poliisille, joka tulee pidättämään minut ja vie 2 vuodeksi vankeuteen vihapuheesta!
Sille tasolle olemme päässeet! Se varmisti, etten eläessäni äänestä koskaan muuta, kuin peruSSuomalaista MIESTÄ!
Suomesta on tullut MÄTÄfeministien hirmuvalta!
Kun menin terveyskeskukseen, minulle annettiin aika 5 viikon päähän. Kun menin annettuna aikana paikalle ja olin odottanut 5 tuntia, astui ovesta naapurin somalipariskunta. vastaanottoapulainen suorastaan syöksyi kohteliaasti nuoleskellen heitä vastaan, johdatti välittömästi ohi n 30 jonottavan suomalaispotilaan sivuhuoneeseen, mihin haettiin heti lääkäri. Muut jatkoivat jonottamistaa, minä vielä 2 tuntia.
Siinä on suomalaisen ja mustan mamun ero!
Suomalaismies odottaa 5 viikkoa 7 tuntia ja somalimies 7 sekuntia! Siinä esimerkki suomalaisnaisten harjoittamasta rasismista, minkä uhri on suomalainen mies, vai oliko tämä sitä Halla-ahon tarkoittamaa positiivista syrjintää.
Oli mitä oli, mutta tällainen toiminta tulee vielä jossain vaiheessa sytyttämään sisällissodan. Silloin somalien sota on tuotu konkreettisesti Suomeen, mutta syylliset siihen eivät ole somalit vaa yksin ja ainoastaan suomalaisnaiset!
pitää sellaisena kaikki paitsi sinä itse ja Mover. Tosin silläkin alkaa jo olla kovin tukalat paikat yrittäessään selittää pahimpia aivopierujasi parhain päin.
nukkumaan ettei tarvisi aamuyöstä tehdä itseään pelleksi :D
naista niin mummo hyökkää kimppuusi takaapäin? Just joo. Taidanpa äänestää toistekin.
jäät yksin ei ehkä sittenkään johdu siitä että sinulla on pieni ja valkoinen
siis pohjimmiltaan on kysymys. Siitä huolimatta pelkäätte myös homoja ja ulkomaalaisia. Ja vammaisiakin taidatte vihata.
ÄLKÄÄ missään nimessä äänestäkö Suomen Sisua enää missään vaaleissa ja tilanteessa!
somalit ja irakilaiset lukevat suomea ihan sujuvasti, he tuskin käyvät tällä palstalla, koska tämä on enimmäkseen täynnä vastenmielistä ulkomaalaisvihamielistä roskaa. On parempi ettei tiedä kaikkea paskaa mitä selän takana puhutaan.
omiin vainoharhoihiisi ja vääristyneisiin mielipiteisiisi perustuvat valheet, on kumottu aina, jokaisessa ketjussa.
kirjoitti näin: "rikostilastoissa 'kunnostautuneet' kansalaisuudet ovat virolaiset ja venäläiset. Mutta oli miten oli, on rasismia syyttää tallinnalaista Aivaria siitä mitä tarttolainen Tiit teki."
Vaikea tuota kommenttia on rasistiseksi tulkita. Ehkä jotkut hieman ylireagoivat poliittisessa korrektiudessaan? Kyllä asioista pitäisi voida puhua avoimesti, ei kaikki maahanmuuttokritiikki ole vihapuhetta, vaikka Halla-ahon hölötys onkin.
aivosi tilttasivat niin, ettet muuhun kykene kuin copypastaamiseen.
Tosiasia on, että siinä missä esim. minun mielipiteeni perustuvat faktoihin, jotka tuon aina lähteineen esille, sinun mielipiteesi perustuvat vain valheisiin ja vainoharhoihin, joita et ikinä kykene rationaalisesti puolustamaan. Siksi keskitytkin tällaiseen trollaamiseen ym. keskustelun häiritsemiseen.
sivupersoonistasi.
harhainen hörhö kirjoitit näin:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/10094420
............. kirjoitti: "Jokainen täysjärkinen ihminen tajuaa, ettei Suomeen tule ottaa vastaan henkilöitä, joilla on muita motiiveja kuin työnteko ja sopeutuminen."
Sinä vastasit: "jokainen täysjärkinen tajuaa, ettei sellaisia henkilöitä tule kuin Venäjältä ja Virosta."
Tämä on rasistista yleistämistä, josta voidaan langettaa tuomio kiihottamisesta kansanryhmää vastaan.
lääkityksesi olisi kohdallaan, sinulla ei olisi moisia harhoja.
olet lukenut aloituksen, huomaat kyllä, että se ei perustu muuhun kuin faktoihin, ja lähdekin on tuotu esiin... mitä tai kenelle siis piipität?
...eli harhaiselle rasistihörhölle, joka on valehdellut mm. somalien ja afgaanien rikollisuudesta sekä islamin historiasta ja pyhistä kirjoituksista.
tuossa aloituksessa noista asioista puhuttu mitään. Yritätkö vaihtaa aihetta, kun sinulla ei ole siitä mitään sanottavaa?
minulla ei ole mitään sivupersoonia.
kenelle sinä onnistut tuomion hommaamaan, on jo vaikeampi kysymys.
sinulla olisi tästä aloituksesta jotain sanottavaa, sinun ei tarvitsisi leikkiä lääkäriä.
...yrität peitellä valheitasi ja tietämättömyyttäsi?
...on useita sivupersoonia.
...rasistina et näe mitään pahaa rasismirikoksissasi.
...noudattaisit lääkärin määräystä ja ottaisit kiltisti ne lääkkeesi, kenenkään ei tarvitsisi neuvoa sinua hakemaan apua mielenterveysongelmiisi.
on siinä, että vain sinä näet olemattomia rasismirikoksia. Jos olisit jäljillä, olisimme jo käräjillä.
on taipumus jankuttaa samaa mantraa kuin paikoilleen juuttunut grammari. Mutta olihan se oppi-isäsikin sitä mieltä, että valhe muuttuu touudeksi, kun sitä aikansa toistelee. Sitäkö sinä yrität?
...silloin, kun keskustelee niinkin yksinkertaisen ja mielenvikaisen henkilön kanssa kuin sinä, pitää toistaa asia kuin asia monta kertaa, kun et siitä muuten tajua mitään. Ethän sinä ymmärrä olleesi väärässä edes silloin, kun sinulle annetaan todisteet lähteineen nenukkisi eteen kuin manulle illallinen.
...että vain venäläiset ja virolaiset aiheuttavat ongelmia, on kiihotusta kansanryhmää vastaan.
Ongelmasi on siinä, ettet tajua mistään mitään, koska olet joko harhoissa tai lääketokkurassa.
siis ikävystyttää minut hengiltä
kyllä huomannut jos haaste oikeuteen olisi postiluukusta tipahtanut
...onhan se toki kaikkien tiedossa, ettet välitä tosiasioista, vaan suorastaan vihaat niitä ja haluat pitää kynsin ja hampain kiinni valheisiin ja vainoharhoihisi perustuvasta maailmankuvastasi.
...kuvittelet olevasi joku suuri ja merkittävä kirjoittelija, jota viranomaiset seuraavat silmä kovana. Jos ottaisit ne lääkkeesi, tajuaisit, että todellisuudessa olet vain pieni ja surkea rasistitrolli, jollaisia netti on valitettavasti pullollaan.
Viranomaisilla menisi ikä ja terveys, jos yrittäisivät laittaa jokaista nettirasistia kuriin.
itsekin tajuat että sanasi ovat tyhjiä, miksi jatkat?
...et kärsisi niin pahoista harhoista, tajuaisit, että sinun pedofilia- ja rasismimyönteisyytesi on jo useaan kertaan todeksi osoitettu fakta.
oli höperön trollin syyte, joka kumottiin kättelyssä
kaikkien tiedossa, ettet välitä tosiasioista, vaan suorastaan vihaat niitä ja haluat pitää kynsin ja hampain kiinni valheisiin ja vainoharhoihisi perustuvasta maailmankuvastasi.
se valehtelija olet, haukut muita pedofiileiksi kun ei mistään mitään todellista sanottavaa ole
sanoi persustuvan puoskari
...vain sinä valehtelet, ja lisäksi olet todistettavasti puolustellut pedofiliaa.
...se toki kaikkien tiedossa, että olet myös pahoista harhoista kärsivä, aivonsa sekakäytöllä pilannut hörhö, joka ei kykene edes kirjoittamaan itse.
...oli tosiasioihin perustuva syyte, joka on osoitettu olevan totta jo useita kertoja. Toki kaikki tietävät, että sinä höperönä trollina et tajua lukemastasi yhtikäs mitään.
...varmaan kuvittelet lääkärisi olevan puoskari, kun olet välillä kuvitellut hänen olevan peräti pulu! xD
missä se todiste on?
Vastaus: ei missään.
Olet siis todistettavasti valehtelija.
...sinähän olet todistettavasti lukutaidotonkin.
todisteitas kukaan ole koskaan missään nähnyt
...muut paitsi sinä, koska et osaa lukea - ja vaikka osaisitkin, niin olet aina joko niin kovien harhojen vallassa tai lääketokkurassa, ettet tajuaisi niistä mitään.
lääkäriä, sehän on argumenttien loppumisen merkki
...kuvittelet, että kanssakeskustelijat jaksaisivat loputtomasti argumentoida, kun sinulta ei saa koskaan vastaukseksi muuta kuin parin sanan trollauksen tai copypastauksen?
kuvittelet, että kaltaisesi trolli enempää ansaitsisi?
pahoista harhoista kärsivä, aivonsa sekakäytöllä pilannut hörhö, joka ei kykene edes kirjoittamaan itse
riittänyt jos se totta olisi ollut
...todellakaan kuvittele, että kaltaisesi harhainen hörhö kykenisi parin sanan trollausta vaativimpiin kirjoituksiin.
...hyvä kuvaus sinusta. Valitettavasti et vain kyennyt kirjoittamaan tuota(kaan) itse, vaan jouduit copypastaamaan sen minulta.
...että sen pystyy todistamaan useita kertoja oikeaksi, osittaa vain, kuinka häiriintynyt hörhö olet - kuinka sairaita kirjoituksia sinulta tulee.
vieläkään viitsi tuhlata ruutia variksiin, joten kopioi ja liitä on ka(i)kki mitä kaltaisesi trolli toistaiseksi ansaitsee
...harhaisuutesi/lääketokkurasi takia et kykene kirjoittamaan itse mitään älykästä, joten joudut kopioimaan kaiken muilta.
Tunnustan täten kirjoittaneeni tämänkin itse: Viime kesänä, kun ABB lahtasi kymmeniä viattomia nuoria Norjassa, olisi Halla-aholla ollut tuhannen taalan paikka osoittaa poliittista johtajuutta ja sanoa selvällä suomen kielellä, että mitään tällaista hän ei ainakaan milloinkaan tahtonut, toivonut eikä tarkoittanut. Sen sijaan hän väisti luoteja joita ei edes ammuttu häntä kohti vinkumalla että huono maahanmuutto on huonoa maahanmuuttoa ja monikulttuurisuus hanurista ihan Breivikin teosta huolimatta ja riippumatta. Ilmankos häntä nykyään pidetäänkin moraalittomana nyhverönä
...tuokin olla kopio jonkun muun hyysärihörhön kirjoituksesta, kuten "kirjoituksesi" ovat aina. ;)
Tosiasia kuitenkin on, että ABB oli yksittäinen hullu, jonka teko ei mitenkään ollut Halla-ahon vika. Halla-aho totesi vain ääneen sen, mitä jokainen järjissään oleva ihminen ajattelee. Sen sijaan sairaat vasurihörhöt yrittivät raiskata Norjan tragedian uhrit, käyttää heitä hyväkseen oman polittisen agendansa ajamiseen ja kriitikoidensa leimaamiseen. Eipä ihme, että teikäläisiä pidetään (edelleen) moraalittomina, henkisesti sairaina paskiaisina, ihmiskunnan pohjasakkana.
Tämä kieroutunut "humanisti" on muuten hyysäriversio Breivikistä. Yhtä hulluja näitten hörhöjen jutut ovat. Siinä missä Breivik kuvitteli kesäleirillä olevien nuorten olevan uhka, humaneiti kuvittelee kanssaan eri mieltä olevien kirjoittajien suunnittelevan hänen tappamistaan. Ero näiden kahden hullun välillä lienee ainoastaan se, ettei Breivik tiettävästi suhtautunut myönteisesti pedofiliaan...
Kukaan ei kuvittele sinua lääkäriksi, kultsipuppeli. (Paitsi ehkä sinä.) Siihen hommaan tarvitaan aivot.
olet useita kertoja yrittänyt todistaa väitettäsi oikeaksi, ei tarkoita sitä, että olisit kertaakaan onnistunut. Se, että se kerran osoitettiin vääräksi, riitti.
ei tiettävästi suhtaudu myönteisesti pedofiliaan. Vielä vähemmän hän pelkää kaltaisiasi nimettömiä trolleja.
jos lukisit aloituksen?
...ja se oli sinulle hyvin tyypillinen aloitus, jonka olet kopioinut ja liittänyt tälle palstalle.
...tietävät kyllä totuuden pedofiilimyönteisyydestäsi. Vai onko sinulla jokin muu selitys sille, miksi et siedä pedofiilien kritisoimista, vaan yrität heti trollata keskustelun pilalle?
...että voin useita kertoja todistaa väitteeni oikeaksi, osoittaa vain sen, kuinka sairas mielentilasi on.
Sitä ei ole kertaakaan osoitettu vääräksi, sen sijaan sinun surkuhupaisat yrityksesi selittää pedofiilimyönteisyyttäsi parhain päin on kyllä kumottu kerta toisensa jälkeen.
...harhaiset aivosi käsittelivät lukemasi tekstin väärin.
En missään vaiheessa ole sanonut olevani lääkäri.
Sen sijaan sinä olet harhaisuutesi ym. sekopäisyytesi takia 100% varmuudella lääkäreille erittäin tuttu potilas.
se on kopioitu?
väitteestäsi oman aloituksenkin, jossa pöhköt väitteesi ammuttiin kerralla alas. Eli se keskustelu on jo käyty.
teit tästä asiasta oman aloituksenkin, ja siinä väitteesi ammuttiin kerralla alas. Se siitä.
päätelmäsi aina perustuvat noin vahvaan evidenssiin, ne saa siis jatkossa ohittaa olankohautuksella & säälivästi hymyillen.
montakos kertaa useammin kuin muut ovat tekijöinä???
jos somali sanoo jotain rasistiseksi, se on aivan yhtä luotettava lausunto kuin vihernatsi-mokuttajankin. tai vaikkapa imaamin.
jos vaihtelu "rodun sisällä" on suurta, niin surkean rodun parhaimmisto saattaa siis olla parhaan rodun surkeimpien edustajien tasolla?
allekirjoitan tämän. se kourallinen parhaimmistoa kotoutuukin ihan ilman mitään toimenpiteitä, poislukien kielen opetus. se normaali heikkolahjaisten kaarti ei sopeudu millään toimenpiteillä.
parhaiten kotoutuneita ja sopeutuneita ovatkin oudosti juuri ne, ketkä eivät ole olleet minkään "toimenpiteiden" tai "projektien" kanssa missään tekemisissä.
montako vuotta apinaa pitää opettaa elämään ihmisiksi, ennekuin tajutaan, ettei se opi? (vertauskuva, jota hysset eivät tajua) hehhee...
onko joku yrittänyt sitä Halla-ahoa opettaa elämään ihmisiksi?
eihän Halla-Aho ole somali!
sellaista ole väittänytkään. Kyllä somalit osaavat elää ihmisiksi siinä kuin muutkin, mutta Halla-ahosta, Hirvisaaressta, Immosesta ja Eerolasta ei voi sanoa samaa.
aika outo on käsityksesi ihmisiksi elämisestä. jos kaikki suomalaiset eläisivät yhtä ihmisiksi kuin somalit, tämä maa olisi elinkelvoton p askala.
sitä kohti kyllä mennään, kiihtyvällä vauhdilla...
käsityksesi somaleista, mutta niinhän täydelliseen tietämättömyyteen perustuvat käsitykset tuppaavat olemaan.
Miksi somalit sitten tekevät mm. kymmeniä kertoja enemmän raiskauksia ja satoja kertoja enemmän ryöstöjä kuin suomalaiset?
{{ eihän kukaan 28.5.2012 22:39
Kyllä somalit osaavat elää ihmisiksi siinä kuin muutkin, mutta Halla-ahosta, Hirvisaaressta, Immosesta ja Eerolasta ei voi sanoa samaa. }}
Järkyttävän pöyristyttävää suomalaisten perusteetonta solvaamista !
Jos somalit osaisi elää ihmisiksi niin miksi niiden pitää paeta omasta maastaan solvaamaan suomalaisia, käyttämään suomalaisia hyväkseen ja rikostelemaan ja valehtelemaan ? Sekö on sitä mokuttajien ihmisiksi elämistä?
Puhumattakaan miten monen suomalaisen tytön elämä pilataan sillä aikaa kun somaleita yritetään opettaa ihmisten tavoille.
http://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/45215-raiskaaja-iski-huopalahden-asemalla-poliisi-etsii-tata-miesta
muslimi-humanistit arvosta omienkaan saatikka suomalaisten tyttöjen elämää ollenkaa?
arvosta Suomen hallituksen ministerit eikä kansanedustajistakaan suurinkaan osa.
Suomalaisia tyttöjä raiskataan jotta, .... jaa niin miksi?
Miksei ne raiskaajat raiskaa niitä vihreiden ja kommareiden äänestäjiä nekun sitä mustaa munaa ihan tahtoo
Voisiko nämä himokkaat naaraat laittaa jonkun merkin itseensä
vaikka burgha rennosti päälle, että kutsu huuto saa tulla!
näköjään se Halla-ahon tökeröin möläytys, että vihreitä naisia pitäisi mamujen raiskata, jotta .... jaa niin miksi? Ei voi kysyä Halla-aholtakaan enää, kun se poisti koko blogimerkinnän. Ehkä se ymmärsi jopa itse hävetä sitä. Tai sitten Soini käski. Mene ja tiedä.
ei liene kenellekään mikään yllätys, ettei hörhönist1 taaskaan ole ymmärtänyt lukemaansa.
luulet hänen lukeneen?
vihernatsit taitavat olla jopa somali-lemmikkejään typerämpiä.
ja siinä on jo tekemistä.
olet lukenut ko. tekstin, muttet ole ymmärtänyt siitä mitään, vaan vetänyt johtopäätöksesi siitä perustuen omaan tietämättömyyteesi ja vainoharhoihisi.
mitä luulet minun ymmärtäneen halla-hoopon aivopierussa väärin?
pölkky et tajunnut, mitä sillä tekstillä tarkoitettiin. Väännetään rautalangasta, vaikka sinä tuskin lääketokkurasi takia tuskin tajuat lukemastasi mitään: koska nykyinen maahanmuuttopolitiikka lisää raiskausten määrää, on oikeudenmukaisempaa, että uhreiksi joutuvat ne, jotka moista politiikkaa kannattavat kuin politiikkaan täysin syyttömät henkilöt.
Noin minäkin sen ymmärsin ja siitä syystä pidänkin kirjoitusta harvinaisen hoopona tohtorismiehen kynäilemäksi.
looginen ja perusteltu kirjoitus.
Joutuivathan natsitkin maistamaan omaa lääkettään, miksei myös hyysärit.
Hanurista se oli, mutta milloin Halla-ahon jutut muualta olisivat olleetkaan.
sisällyttänyt juttuusi jotenkin kanan peräreiän ja yksiössäsi risteilevät bussit, niin sitten siinä olisikin olleet kaikki aiheesi samassa turauksessa.
nehän ovat sinun antisi tähän ja kaikkiin muihinkin keskusteluihin
kaltaisesi haluavat maan täyteen kymmeniä tai jopa satoja kertoja suomalaisia enemmän rikoksia tehtailevia maahanmuuttajia, ja sitten vielä toivotte, että kärsimään joutuvat tilanteeseen syyttömät ihmiset - te voitte sitten norsunluutorneistanne ihmetellä, kuinka rikostilastot kasvavat räjähdysmäisesti.
hörhis kuvittelee vainoharhoissaan olevansa joku muu.
Todellisuudessa vain sinä höriset busseista ja Halliksen hanurista, mutta niinhän sinä aina.
voisimme joskus puhua muustakin mutta mistä muusta sinun kanssasi voi puhua, hörhöseni.
ainoastaan sinä höriset busseista ja Halliksen hanurista. Teet näin jokaisessa ketjussa, ja sitten vainoharhoissasi kuvittelet muidenkin näkevän harhakuvia em. jutuista.
tässäkin ketjussa koko ajan niistä hörisee? Ja jos yritän puhua jostain muusta, niin sitten kitistään, että nyt se ei taaskaan pysy aiheessa :D
Onko tämäkin Halla-ahon ajatus:
koska eliitti ja rikkaat tahtoo mamuja Suomeen, niin eikö mamujen kannata ryöstää eliittejä ja kansanedustajia niin
1. Ryöstösaalis olisi muikeampi kuin köyhiltä varastaminen
2. ja 90% kannatus olisi taattua.
Niin ja kun raiskaisivat eliitin rikkaita pikku-pil-luja niin kansan kannatus nousisi.
Kun vaan jättäisivät meidät tavalliset 90% rauhaan...
Minä puhun juuri eliitistä, mutta kun eliitti poistaa kaikki mitä sanon.
Se oli tuonne :
On sitten luettu
31.5.2012 17:42
-4
Sulje
näköjään se Halla-ahon tökeröin möläytys, että vihreitä naisia pitäisi mamujen raiskata, jotta .... jaa niin miksi? Ei voi kysyä Halla-aholtakaan enää, kun se poisti koko blogimerkinnän. Ehkä se ymmärsi jopa itse hävetä sitä. Tai sitten Soini käski. Mene ja tiedä.
alat aina höpöttämään Halliksen hanurista, sisusta, hommasta, kanan perseestä tai mistä milloinkin näet harhakuvia, kun sinut on argumentoitu totaalisesti upoksiin ja haluat häriköidä ketjun piloille ja siten viedä huomion pois ideologiasi kannalta kiusallisista faktoista.
harhoistasi, hörhöseni :)
eletty, kun nainen puolustelee Halla-ahoa, tuota raiskauksia toivovaa pölhökustaata. Luulisi ettei fennis naisena toivoisi raiskausta edes pahimmalle viholliselleen. Onko nainen naiselle susi?
Väärin väärin niin väärin !
poliisit sanoi raiskatulle naiselle (minulle) että olisit antanut vapaaehtoisesti niin et olisi tullut raiskatuksi.
Tätähän ne tahtoo että suomalaiset antaa mamuille vapaaehtoisesti niin eikö silloin olisi ihan oikein että ne saa kokea mustaa matoista munaa kurkussaan jotka niitä mamuja Suomeen tahtoo.
Laitetaan vaikka Stubbin ja Kataisen lapset, kyllä ne sitten kertoo isille miten ihanaa se uus-kulttuuri on.
Miksette itse anna niille kurkkuanne runkattavaksi ? Ne kun panee välillä poikia pyllyyn välillä eläimiä ja sitten naista kurkkuun ja kaikki Hallituksen ja poliisien siunauksella niin ettäkö tahtoisin estää teiltä sen uuden kulttuurin?
Voi poijaat kyllä vaan tahdon jokaisille teille samaa kurkkuraiskausta.
Ja mikä minä olen kärsimään teidän onnenne takia?
Jos te tahdotte mamuja Suomeen niin minkä vi t un takia minun on pakko niille antaa kurkkuni raiskattavaksi?
Minkä takia minut oli pakko raiskata 1980 luvulla, ( onneksi silloin ei ollut somaleja. )
että sinut raiskasi joku ulkomaalainen.
Oletteko eläneet somalien naapureina somalilähiössä.
Sellaisilla, jotka eivät ole eläneet somalien naapureina vähintään vuoden ajan, ei pitäisi olla Suomessa puhe- ja äänioikeutta lainkaan.
Ne, jotka ovat kokeneet somalien elintavat, eivät varmasti äänestä ketään muuta, kuin perussuomalaisia ja mikäli mahdollista, niin J Halla-ahoa. Ulkopuoliset pitäkööt suunsa kiinni!
Kyllä Halla-aho on oikeassa sanoessaan, että, kun mamu muslimi raiskaa, niin toivottavasti raiskaa sen maahanmuuttomyönteisen mamuhyyssäri punafeministin, niin saa ,mitä on haaveillutkin.
No, tässä se ongelma onkin, että läsäfeministimme näkevät päiväunia miehistä, joilla on aasin vehkeet sekä korvien, että jalkojen välissä! Afrikkalaisillahan näin on!
se ulkopuolinen olet, kun kehuit Viroon muuttaneesi. Muista pitää kumiukot mukana.
miten argumentoit ja pilkutat, ei enää ihmettele, että kadehdit muitten korvien väliä yhtä lailla kuin jalkoväliäkin.
juuri kertonut vastustavani rikoksia tehtailevia maahanmuuttajia, mutta korostin kuitenkin, ettei jokaista virolaista pidä leimata rikolliseksi, sillä sellainen on rasismia
ÄLÄ lässytä eikä ole rasismia!
Soot hullu!
kannatat politiikkaa, joka tuo maahan paljon rikoksia tehtailevaa kuona-ainesta.
olet niin harhoissasi, että kuvittelet Halliksen hanurissa asuvien ukkeleiden ja yksiössäsi liikkuvien bussien olevan todellisia.
siis ei ole rasismia leimata kaikkia virolaisia rikollisiksi? Sinä ilmeisesti olet se jolle punteissani roikkuvan nimettömän räksyttäjän olisi pitänyt haukkunsa kohdistaa.
fdl:ää enkä edl:ää
...esim. somalien maahanmuuttoa, ja he tekevät ryöstöjä ja raiskauksia kymmeniä/satoja kertoja enemmän kuin suomalaiset.
hallanpanemilta höpinöiltä
...ne mielikuvitusolentosi mekastavat kaapissasi?
taaskaan ymmärrä poliittista satiiria? No, enhän minä usein ole Halla-ahoa täällä kritisoinutkaan :D
...kuvittelet harhojesin tuottaman mielikuvitusmaailmasi olevan todellinen?
...kuvittelet harhojesin tuottaman mielikuvitusmaailmasi olevan todellinen
niistä koko ajan höpiset. Mitä jos menisit hoitoon?
...sinä harhainen hörhö kuvittelet taas olevasi minä.
sulle sun omat lääkkeet maistukaan? ;-)
...kun meistä kahdesta ainoastaan sinä syöt lääkkeitä mielenvikaisuuteen. ;)
Väite pitäisi perustella. Kokeile vaikka hakuja Tilastokeskuksen PX Web -tietokannoista ja tule sitten takaisin uudisettujen tietojesi kanssa.
ainoastaan sinä syöt lääkkeitä mielenvikaisuuteen. ;)
katso muuten huma nisti tapahtumia ja tilannetta JOKA AINOASSA MAASSA mihin lemmikkisi ovat tunkeneet. raiskauksia, silmitöntä vakivaltaa, sosiaalitukiriippuvuutta,
TUKEVATKO TOSIASIAT "MONIKULTTUURISTA RIKKAUTTA???"
pask a on pask aa. vaikka sitä rikkaudeksi väittäisi...
suoltaa pelkkää paskaa, vaikka sitä kriittiseksi ajatteluksi väittääkin
siniset timantteja vai tarkoititko niillä tosiasioita?
ei suolla timantteja eikä tosiasioita
suoltaa puhdasta faktaa, ja mitä hienoimpia argumentteja.
olen edelleen imarreltu mielenkiinnostasi nyffe, mutta se alkaa jo vaikuttamaan pakkomielteeltä. kokeilepa kirjoittaa seuraavaksi jotain ketjun aiheesta, äläkä minusta tai halliksen hanurista.
se olisi virkistävää vaihtelua.
Voi hyvä jumala, kun tällä aloituksella ei ole mitään tekemistä rasismin kanssa ei edes oman otsikon kanssa ”Tosiasiat ei tue rasismia”
Ensinnäkään mikään ei tue rasismia, eli laillista syrjintää! Paitsi eliiteille se on etuoikeus eikä syrjimistä.
Toisekseen tässä aloituksessa mikään ei todista eikä väitä otsikon mainitsemasta väitteestä mitään.
Vai onko eri ihmislajien synty ja sekoittuminen nyt rasismia?
Tämä eliitti jolle, kaiken huonomman syrjiminen on ihan yhtä normaalia kuin hengittäminen, on edelleen ihan pihalla rasismin peruskysymyksistäkin.
Eliitille kaiken muun syrjiminen on perusedellytys / etuoikeus
Eliittiä ei ole ilman syrjimistä ja ilman etuoikeuksia ”ettekö tiedä kuka MINÄ olen” -huudahduksin. Etuilut kaikessa, Suurimmat rikolliset päsee tuttujen tuomareiden avustuksella kuin koirat veräjästä jne
Oletteko koskaan kuulleet eliitistä joka ei syrji?
Oletteko koskaan kuulleet eliitistä joka ei pidä itseään parempana ja etuoikeutettuna?
Oletteko koskaan kuulleet eliitistä joka ei pidä muita huonompina?
nyt ei kyllä minkään eliitin kanssa mitään tekemistä ollut, mutta senhän se osoitti, että rasismille ei ole biogista(kaan) pohjaa. Eiköhän se nyt palstan aiheeseen liity mitä kiinteimmin kertoa ihmisille se tosiasia, että mitkään tosiasiat eivät rasistisia asenteita tue: että muukalaisviha on vain iraationaalista vihaa ja pekoa, ei mitään sen kummempaa.
se teidän "rasisminne" on vain järkiperäinen reaktio.
on ihan loogista vastustaa rikollisia p askaelättejä.
Se on ihan loogista ja siksi vastustankin Immosta, Eerolaa, Halla-ahoa ja Hirvisaarta. Muiluttakaa ne Pietariin.
ottamatta?
Ota pois.
kukaan tule ottamaan pakkopaitaasi pois.
Pyydä hoitajilta, kun tulevat kurkistelemaan ovenreiästä.
oli puhe
niin sinun lääkkeistäsi on koko ajan ollut kysymys, mutta tietenkin totutusti kävit taas vääntämään asian päinvastaiseksi, sellainen pölhökustaa kun olet.
niistä lääkkeistäsi aina puhut, sellainen pölhökustaa kun olet.
onko tuo asioiden päinvastaiseksi kääntely jokin lääkityksesi sivuvaikutus, vai kuuluuko se paremminkin taudinkuvaasi?
kenelle neidille sinä viäntelijäkiäntelijä puhut? Ootko sie Savosta?
puhun, muttaneiti.
henkilöstä, muttaneiti.
mutta hoitajasi ovat taas erehtyneet lääkityksestäsi, neiti.
ovat taas erehtyneet lääkityksestäsi, neiti.
hoitovirheisiin kuolee Suomessa yli tuhat ihmistä per vuosi. Liikenteessä raatoja tulee noin 400. Eli kyllä minusta humaneit1 pitäisi mieluummin laittaa hoitoon, kuin antaa sen törppöillä tuolla liikenteessä.
kuka se humaneiti on, on jo vaikeampi kysymys
kadottanut viimeisenkin tietouden itsestäsi.
tunnen, mutta humaneidistä ei ole harmainta hajua
että se on eräs sivupersoonistasi, silloin kun sinulla menee oikein lujaa.
sivupersoonistasi, silloin kun sinulla menee oikein lujaa. Sinähän sen nimimerkiksesi rekisteröitkin, mutta.neiti.
hörhiksen aivot tilttasivat niin, ettei hän kykene muuta kuin copypastaamaan toisten kirjoituksia ja höpöttämään vainoharhaisista salaliittoteorioistaan.
minä demlasta hörise
...kun et edes tiedä mikä se on.
hallanpanemien höpöttäjien huvittavia salaliittoteorioita
...sanoo harhainen vasurihörhö, joka ei oikeastaan tiedä mistään mitään.
heh :D taasko on rassun argumentit lopussa?
sinun aamulääkkeesi on lopussa.
kun argumenttisi loppuvat, rupeat leikkimään sairaanhoitajaa. Onko sinulla lyhyt valkoinen mekko, sukkanauhat ja pikkupöksyt, joissa on punainen risti edessä?
vaan isot hauikset, joilla kaltaisiasi ruikuttajia nostellaan seinille.
minua sitten huvittavat tyhjät uhkauksesi.
pöpilässä olet hoidossa, niin tulen käymään kylässä.
toistamalla parane
?
pöpilävitsi
...se sinun pöpiytesi valitettavasti ole vitsi.
ja niin sinäkin olet
MIKÄ OLISIKAAN IHANAMPAA KUIN ETTÄ SUOMALAISET PYSYISIVÄT SUOMALAISINA JA SOMALIT SOMALEINA ......OMISSA MAISSAAN.
SIINÄ EI TODELLAKAAN OLE MITÄÄN JÄRKEÄ, ETTÄ ROTUJA SEKOITELLAAN MIETN SATTUU.
JA SIINÄ EI OLE MITÄÄN PAHAA, ETTÄ RODUT PYSYISIVÄT PUHTAASTI OMINA ROTUINANSA !!!!!
KYLLÄ NOITA ÄÄLIÖHUMANISTEJA ON JO AIVAN LIIKAA !!!
Ruotsissa on jo kaikki menetetty !
http://www.hs.fi/ulkomaat/Ruotsalaisia on nyt 95 miljoonaa valtaosa väestönkasvusta maahanmuutosta/a1305561286827
He eivät voi ikinä palata onnelliseen tilanteeseen ja suomi on heti samassa tilanteessa.
Ja molemmissa maissa tilanne pahenee järkyttävällä vauhdilla !
Miten jotkut voivat olla niin idiootteja, että vielä kannattavat tätä touhua ja haluavat kiihkeästi lisää somaleita yms. maahan ??????
todettiin, että rodun käsite on ihmisbiologiassa käynyt kestämättömäksi. Tämä perustuu siihen, että geneettinen muuntelu jo paikallisten ihmispopulaatioiden ja ns. rotujen sisällä on valtavasti paljon suurempaa kuin aikaisemmin eri rotuina pidettyjen ryhmien välillä. On turha "suojella" sellaista mitä ei ole koskaan ollutkaan.
Mitä vaahtoat? Ruotsin väkiluku on siis kasvanut. Entä sitten?
SITÄ SAA, MITÄ PYYTÄÄ! MITÄS ÄÄNESTÄTTE NAISIA JA PUNAVIHREITÄ!
Me ulkosuomalaiset tilasimme bussit ja matkustimme joukoittain lähetystöihin perussuomalaisia äänestämään, mutta sekään ei riittänyt, koska Suomi on täynnä aivottomia idiootti-naisia!
pitkään sellaista bussia jota ei varmasti aja ulkkari?
Olis sitten juha valste tai kuka tahansa, niin mitä sillä on väliä kuka mitäkin julkaisee ???
Minäkin julkaisen jotakin jokaisella vessakäynnillä, eikä siitä tehdä minkäänlaista numeroa.
Turha on tuijotella ja kertoilla nimiä kun niillä ei ole baskankaaan merkitystä.
Olkoon minunkin nimeni vaikka vaha julste ja kirjoitan ja julkaisen, että somaleiden suomeen ryntäys on suomen historian pahin katastrofi.
Ja mikä pahinta, suomi ei selviä siitä IKINÄ.
Tietysti voit sellaisen kirjan kyhätä ja jos onnistut osoittamaan väitteesi todeksi saattaa joku sen innostua julkaisemaankin. Valsteen kirja on mielenkiintoinen ja sivistävä, mitä Halla-ahon vainoharhaisesta jaarittelusta ei parhaalla tahdollakaan voi sanoa.
on pahimmanlaatuinen kommari ja vihervasemmistolainen, joten hänen kyhäelmänsä tulee tämän asian tietäen oikein ymmärretyksi.
Tyypillistä propagandaa ja vääristelyä.
Valsteen puoluekannasta minulla ei ole mitään tietoa, mutta mitäpä se luonnontieteellisen teoksen lukemiseen vaikuttaisikaan. Faktat ovat faktoja.
jatkossa keskittyä niinhin ituihin ja muihin kasveihin ja jättää ihmisrotujen pohtimisen asiantuntijoiden kontolle.
nimenomaan on asiantuntija. Siksi hän niitäkin kirjassaan pohti ja samaan tulokseen tuli kuin useimmat muutkin tiedemiehet nykyään. Eihän sen enää pitäisi edes uutinen olla.
Missä se kirjan linkki edes on?
Ja onhan noita asiantuntijoita jokainen tutkii asiat päinvastoin!
Eri rotujen sekoittaminen joka tapauksessa tappaa kaikki eri rodut yhdeksi sekaroduksi.
Kiero juoni tappaa valkoiset maailmasta.
Lisää
http://sinnef.blogspot.fi/2012/06/tulokaslajit-tuhoaa-suomen.html
Juha Valste on ihmisen evoluutioon erikoistunut biologi, tiedetoimittaja sekä tieto- ja oppikirjailija. Uusimmassa kirjassaan Ihmislajin synty (SKS 2012) hän käy läpi viimeisimmän tiedon siitä, millaisten vaiheiden kautta meistä tuli tällaisia kuin tuli.
Ihmisen ja simpanssin kehityshaarat lähtivät eri suuntiin noin seitsemän miljoonaa vuotta sitten. Yhteistä kantamuotoa haetaan edelleen, mutta omaan linjaamme on jo pientä tungosta. Apinaihmisiä ja varhaisia ihmisiä on elänyt ainakin 26 lajia, ja sukupuu on tihentynyt pensaaksi. Kun meidän kaikkien nykyisten ihmisten kantavanhemmat alkoivat purkautua Afrikasta noin 60 000 vuotta sitten, lajillamme oli takanaan pitkä taival.
pitempi taival, jos aioit joskus päästä avohoitoon.
pitäisi kilahtaa ensin
En tiennytkään, että teidän osastolla parantumista sanotaan kilahtamiseksi.
hullluksi tulemista sanotaan kilahtamiseksi
kun sinulla on henkilökohtaista kokemusta asiasta.
kaikilla ole kokemusta puhekielenkin käytöstä
sinulla lisäksi kilahtamisesta.
onneksi ole. OhSahtiVisvaVahdilla saattaa ollakin, sehän puolusteli täällä puoli vuotta sitten jopa Breivikiä.
enää sekään ei kehtaa puolustella edes prinsessa Halla-ahoa, joka omasta mielestään on korkeimman oikeuden yläpuolella. Hassua että jotkut pitää sitä viisaana miehenä. Onhan se varmaan älykkäämpi kuin Hakkarainen, mutta kukapa ei olisi.
Tarja Halonen sen sijaan sai täysin rinnoin arvostella KHO;n päätöstä karkottaa egyptiläismummo.
Eikä kukaan ulissut, ettei tuomioistuimen päätöstä sovi arvostella.
Niin se vain tasa-arvo toimii maassamme. Vihervasemmisto on aina tasa-arvoisempi kuin kukaan muu.
mummonkarkoitus olikin omituinen päätös, lieneekö maahanmuuttokriittinen hysteria tarttunut tilapäisesti yleensä viisaina pidettyihin tuomareihin. Miten moni tälläkin palstalla pelkäsi mummovyöryöä niihin aikoihin, ja viime vuonna homovyöryä. Jokunen vuosi sitten peloteltiin turvaspaikanhakijoien vyöryllä... mitään niistä ei sitten kuitenkaan tullut.
Halonen sai siis vapaasti arvostella tuomioistuimen päätöstä, mutta Halla-aho ei?
Voisitko mitenkään perustella tätä ristiriitaa?
Luultavasti et, koska se menee jo yli ymmärryksesi.
tapauksissa mitään eroa? Halonen halusi armon käyvän oikeudesta. Halla-aho halusi että hän saa solvata somaleja ja häntä ei saa siitä rangaista.
Halla-ahon tapauksessa oli kyse ihan muusta.
Kuten Illman itsekin möläytti, vallanpitäjien varpaille ei saa astua ja heitä ei arvostella, muuten voi käydä kuten Halla-aholle.
Siinä somalien ja arabien agenda jää täysin toisarvoiseksi.
– Det är bra att lagtolkarna nu har fått ett prejudikat. Högsta domstolen har dragit en gräns som anger hur långt den som kritiserar makthavare har rätt att provocera och överdriva, säger Illman.
http://hbl.fi/nyheter/2012-06-08/yle-halla-aho-overklagar-domen
Seuraavassa linkki kirjoitukseen, mikä oivaltavasti selvittää, mistä tässä jupakassa todella on kysymys:
http://heikkihyotyniemi.puheenvuoro.uusisuomi.fi/108478-näytösoikeudenkäynti
että kuka hörhö tästä salaliittokarusellista vielä puuttuukaan, mutta sehän löytyikin linkistäsi: desantti eiku siis dosentti Johan Bäckman. (Johan Bäckman: "... kuin koko oikeudenkäynnin pääasia olisi ollut Illmanin arvovalta").
oli tietenkin Illmanin turautus, missä hän kertoi todellisen syyn H-ahon tuomioon.
Demlalle ei v ittuilla.
on tosiaan vainoharhaisten salaliittoteorioittenne vakiokamaa. Demla "mokuttaa" ja "islamisoi" meidät ja puhuu kaiken lisäksi ruotsia.
sillä demlalla olla joitain salaliittoajatuksiakin, mutta eihän se muuta ole kuin muutaman höyrähtäneen vihervasurin marttakerho.
aika kehno veto jopa sinulta
mitään muuta voi sanoa.
mitään muuta voi sanoa.
siitä ole sanonut mitään
Rasismi ja maahanmuutto ovat tiukasti otettuna kaksi aivan eri asiaa. Vaikka toki rasistisilla argumenteilla yritetäänkin usein tukea maahanmuuton vastaisuutta. Kuitenkaan niitä ei pitäisi missään nimessä käsitteinä liittää toisiinsa yhtäläisyysmerkein. On näinollen väärin leimata kaikki maahanmuuttovastaiset suomalaiset rasisteiksi. Osa heistä varmasti on myös kiistattomasti rasisteja, mutta toki rasisteja löytyy itse maahanmuuttajistakin.
Eivät kaikki maahanmuuttoon kriittisesti suhtautuvat henkilöt pidä Suomeen muuttohalukkaita ihmisiä mitenkään huonompina tai alempiarvoisina "per se." (Olen aina pitänyt tästä latinankielisestä ilmaisusta!) Syyt maahanmuuton vastustamiseen eivät välttämättä liity mitenkään rasismiin, vaan voivat olla esim. työllisyyspoliittisia, veropoliittisia, koulutuspoliittisia, tai melkein mitä vain.
Edes jokin aika sitten kohua aiheuttanut seksuaali- ja väkivaltarikostilaston julkistaminen ei itsessään ole rasismia, vaikka siitä ilmeni irakilaisten ja somalien suhteettoman suuri osuus raiskaustapauksissa. Toki se voi, valitettavia, rasistisia reaktioita aiheuttaa, mutta se on jo eri asia. Tieto lisää tuskaa joskus, mutta ilman objektiivista tarkastelua ei monia yhteiskunnallisia ongelmia pystytä ratkaisemaan ja niin kauan, kun ongelmiin ei voida puuttua poliittisen korrektiuden tai rasistisyytösten takia, todellinen rasismi elää ja voi lihavasti. Ja, se on erittäin huolestuttavaa.
YLE tiededokumentin "Universumin ihmeitä" ensimmäisessä osassa kerrotaan, että "noin sadan biljoonan vuoden kuluttua maailmankaikkeudessa on enää valkoisia kääpiöitä".
Joo eivät rodut pitäisi riidellä keskenään mutta mutta tämä on helpompi sanoa kun tehdä. Kun taas asioista (kulttuurit) on potensissa jopa ylivoinasta toteuttaa rauhallista yhteis eloa ja siten rasismi on arkipäivää suuntaansa.