ei elänyt Jari Uotila kovin vanhaksi!
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012052415618959_uu.shtml
http://www.youtube.com/watch?v=qCM78M2lRck
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012052415618959_uu.shtml
http://www.youtube.com/watch?v=qCM78M2lRck
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
http://www.youtube.com/watch?v=gOMvXngEHmw&feature=related&oref=http://www.youtube.com/watch?v=qCM78M2lRck
Niin teki.
.Vai ottaako varapressa ohjaimet nyt.Mitä muutoksia tulee koko järjestöön?
Kuinkakohan monta kokoomusnilkkiä tuonne hautajaisiinkin aikoo mennä?
kaikki sikaria saaneet
No mitäs luulisit? Katainen ja Stubb? Kaikki liivijengithän varmaan äänestävät kokoomusta?
Voi heIvetin tollo sinua, kun jaksat joka asiaan sotkea puoluepolitiikkaa ja aina kokoomuksen, vaikka olisi kyse imettämisestä bussissa.
Hakeudu jo lääkäriin tuon pakkomielteesi kanssa!
"Voi heIvetin tollo sinua, kun jaksat joka asiaan sotkea puoluepolitiikkaa ja aina kokoomuksen, vaikka olisi kyse imettämisestä bussissa.
Hakeudu jo lääkäriin tuon pakkomielteesi kanssa"
Selvästi mielisairas yksilö näyttää kirjoittelevan päivittäin saman sisältöisiä viestejä joissa kaikissa on kokoomus yhdistetty milloin mihinkin asiaan mahdollisimman kielteisessä mielessä.
Kun sama toistuu jatkuvasti kuukausi- ja jopa vuosikausia, niin se ei enää voi olla henkisesti terveen ihmisen toimintaa.
Voi hyvinkin olla että sama kirjoittaja on lähettänyt palstalle aikaisemmin myös sisällöltään sen laatuisia viestejä, joista käy ilmi selvä halu "poistaa" kokoomuksen kansanedustajia eri tavoin.
Kun ajatukset on jo niin kieroutuneita ettei normaali ihminen sellaisia kirjoittaisi edes leikillään niin varmasti olisi pakkohoidon paikka, mutta nykyisin näyttää olevan niin ettei mielisairatakaan toimiteta hoitoon ennen kuin jotain vakavaa tapahtuu. Sen jälkeen alkaakin sitten kirjoittelu tiedotusvälineissä mitä olisi pitänyt tehdä, ja miksi ei mitään tehty vaikka asia oli lähimmäisten tiedossa.
´´Kuinkakohan monta kokoomusnilkkiä tuonne hautajaisiinkin aikoo mennä?´´
eiköhän noita liivijengiläisten kavereita löydy kuitenkin eniten junttiKarjalalippisPersuista! :(
Olikohan samaa porukkaa joka kävi Kanervan synttäreillä.
Kyllä oli, samaa porukkaa. Taitaa nyt Kanervallakin olla tippa silmässä.
http://www.lansi-savo.fi/Mielipiteet/12218666.html
Eipä suruta://
Samaa mieltä;)