Kohta alkaa kreikkalaiset tippumaan kuin kärpäset, kun saavat ylimääräisiä pillereitä apteekista.
http://www.tietoviikko.fi/kaikki_uutiset/kreikka pakotetaan ereseptiin ruotsalaisten avulla/a811204
http://www.tietoviikko.fi/kaikki_uutiset/kreikka pakotetaan ereseptiin ruotsalaisten avulla/a811204
Vastaukset 3
Vanhimmat
vaan eu:n johto ja koko eu.
Tuttua IMF huttua. IMF on lyönnyt Kreikkalaisille pöytään paperinivaskan, missä lukee mitä pitää leikata, tai ei lisää velkarahaa tipu. Sama nivaska on lyöty pöytään suurimmassa osassa Afrikan maita. Nämä Afrikan maat eivät pysty enää lyhentämään edes lainojensa korkoja velkojille. Tarkoitus on että Kreikasta, kuten Afrikan maista, tulee halpatuotantoyksikkö suurille yrityksille ja rahoittajille.
Kreikkalaisilla ei ole yhtään mitään hätää. Tuo kyseinen ruotsalaisfirma käyttää suomalaisen Tieto Oy:n pilvipalveluna toimittamaa reseptijärjestelmää.
Ainoakaan toimitetuista reseptijärjestelmistä ei ole lähtenyt toimimaan.
Virhelääkityksiä ja ylisuuria lääkeannoskokoja alkoi olla niin paljon, että kaikkialla on palattu takaisin vanhoihin paperisiin lääkeresepteihin, ja Tieto-järjestelmä saa huilata pilvessänsä.
Mutta saatiinhan persaukiselle Kreikalle myytyä Saksasta viime vuonna
a) Sukellusvene
b) Hävittäjälentolaivue
c) Joitakin satoja uusia panssarivaunuja.
Ihan hyvä että Ruotsikin pääsi EU-tukiaisrahoista osille, ja myi niille vielä oman e-reseptijärjestelmänsä.