KIITOS JÄLLEEN, ANNE HOLMLUND

Kokoomuksen aselobby on tehnyt Suomesta villilä länttäkin raaemman.
7122
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Läskiper*se,yo merkonomi,ex minist. Holmlund on tämän kaiken pahan alku ,nimittämällä sukulaisiaan sisäministeriöön,sekä valitsemalla "pääpaskalakki paaperon" virkaansa.

Äänestä

,,,,gyklooppi Holmlung ( RKP ) tuhoaa suomen vaikka ei olisi edes päättäjänä--- RKP litsii valtaväestöä ruotsalisuuden nimissä.... !

On tullut aikaa sanoa .STOP tälläiselle kehitykselle !


tässä ja nyt !

Kultahammasrannikkolainen munasi Suomen jo Euroviisukarsinnoiss,, ja tikkaripentu walliin panee puolustuslaitoksen hyllylle,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, s aat,perk. helv.

Äänestä

Eikös jo tänään olisi Holmlundin aika antaa julkinen lausunto että on tärkeintä turvata aseharrastelun tulevaisuus Suomessa. Ihan niin kuin edellistenkin tappamisorgioiden jälkeen hänellä on ollut tapana tehdä.

Tärkeintähän tuo ampuminen on muutamalle muullekin, kuten sille yhdelle persulle muistaakseni nimeltään Allah-Aho.

Äänestä
  • että juuri Halla-Aho opettaa niitä mustia perseitä ampumaan?

    Äänestä

  • Muutaman sekopään takia ei saa kieltää hienoa harrastusta, muutenhan autoilukin pitäisi kieltää lasten päälleajoa yrittäneen takia.

    Äänestä

  • lapinleuku kirjoitti:

    Muutaman sekopään takia ei saa kieltää hienoa harrastusta, muutenhan autoilukin pitäisi kieltää lasten päälleajoa yrittäneen takia.

    Sinä sen sanoit!
    Ajokortittomilla ja aseenkantoluvattomilla ei muutenkaan olisi asiaa ko. välineisiin, joten jos jotain kiristetään, niin luvattomien aseiden hallussapidosta koituvia rangaistuksia.
    Ei viiden promille pöhnässä ajava rattijuoppokaan piittaa mitään promillerajoista, vaikka se olisi puhdas nolla.

    Aserajoitukset saisivat aikaan vain sen, että aseita "katoaisi" ja ne päätyisivät pimeille markkinoille, joilla seita lienee yhtä paljon kuin luvallisiakin.

    Kaverihan on täysi hullu ja olisi tehnyt lannoitepommin tai jotain ennemmin tai myöhemmin, ellei olisi ostanut rikollisilta asetta.

    Äänestä

  • Jussuf,,,olet t uzzuhf,, mene kuolleenmeren rantaan ja kaivaudu hiekkaan näkemiin............. ( s e sama)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vihan hedelmät kirjoitti:

Kokoomuksen aselobby on tehnyt Suomesta villilä länttäkin raaemman.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu