Ensi viikko on aikaa miettiä ja ostaa lahjoja. Kukkia ja rahaa on tietysti helppo vaihtoehto mutta joku käytännöllinen lahja ihan muistoksi olisi lisäksi hyvä, vaikea tosin usein keksiä.
On kuitenkin tärkeä päivä monelle tulevaisuudentoivolle ja tästähän se työ vasta alkaa. Voi sitten nauttia myöhemmällä iällä kunnon asunnoista, lomista yms. kaikesta mukavasta.
Muistakaahan ostaa lahjat ylioppilaille
13
125
Vastaukset
minutkin kutsuttiin lakkiaisiin ,. mietin just mitä sinne pitäisi laittaa päälle ,. musta puku kuulostaa kesäaikaan tuskallisen kuumalta ,.
- Älä ainakaan
pukeudu shortseihin ja valkosiin tennissukkiin kera sandaalien :).
Eiköhän ne miesten vaatetusosastoilla, tai pukumyymälässä tiedä ohjeistaa. Jotain semmosta millä kesällä myöhempääkin käyttöä, ei ns. kertakäyttövaatetus. - (*_*)
Siistit kesähousut ja lyhythihainen kauluspaita riittävät.:)
Valkoinen kauluspaita ja solmio jos haluat olla eduksesi.:) - siinäpäs tyyliä!
kielibasa kirjoitti:
musta puku ilman krakaa. ja puteli taskuun :-)
tai jos karaka, niin mahdollisimman huomaamaton.
- Mustat lasit
kielibasa kirjoitti:
musta puku ilman krakaa. ja puteli taskuun :-)
Tulee kyllä ihan eskojuhanitennilä-olo jos pistää mustan puvun ilman krakaa:-D
siinäpäs tyyliä! kirjoitti:
tai jos karaka, niin mahdollisimman huomaamaton.
tai sitten kokonan ilman.. valkonen paita kaulus avoinna. ja puteli taskuun :-)
Mustat lasit kirjoitti:
Tulee kyllä ihan eskojuhanitennilä-olo jos pistää mustan puvun ilman krakaa:-D
se on oikeen hyvä olo. tennilä on tyylikäs ukko :-)
- Pekko Poutapilvi
Ei taida olla kovin kuumat kelit tulossa. Sadetakkikelit.:(
Joo, pojalle asiakirjasalkku ja tytölle pussilakanat kapiokirstuun. Kyllä varmasti muistavat lahjan antajaa lämmöllä.
tai hoobeeällän vuosikerta minkä yks jannu sai kummisedältään rippilahjaksi. se oli korkeemman tason logiikkaa mikä ei heti menny perille.
- oi muistoja!
kielibasa kirjoitti:
tai hoobeeällän vuosikerta minkä yks jannu sai kummisedältään rippilahjaksi. se oli korkeemman tason logiikkaa mikä ei heti menny perille.
Mun veli tilas mulle armeijaan Aku Ankan! Joka keskiviikko iltahuudossa ja postin jakamisessa sain ankkarin itselleni. Ensin se nolotti, mutta monet munkkikahvit hankin kun laitoin Akun kiertämään.
- yks ehdotus
Kirja on hyvä yo-lahja esim. tytön/pojan harrastuksiin liittyvä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2464041Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1272333Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575822006- 1411481
Hotelli kainuu
Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!37950Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan
Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein128949- 77939
Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?
Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!331860Pitäis vaan lopettaa
Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei8857J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti
Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl62780