Toisin kuin lehdissä kirjoitetaan ihmisten ampujasta. Normaalilta voi nuorikin psykopaatti vaikuttaa, jolla ei ole tunne-elämää.
Joissain ihmisissä on varallinen geenivirhe ilmeisesti, joka estää tunne-elämän kehittymisen.
Sellaiset ihmiset ovat vaarallisia, kun ovat vielä katselleet jotain väkivaltaan, sotiin liittyvää historiaa tai pelaavat jotain räiskintäpelejä. Vihan siemen voi lähteä myös kiusatuksi tulleena tai sellaisen kasvatuksen tuloksena, josta puuttuu koknaan rakkaus, välittäminen.
Eli pipipäiksi kasvetaan kierolla tiellä ja kasvatuksella taikka sitten geeneissä mättää ja näitä kutsutaan psykopaateiksi.
Eli näitä tappamisia voidaan estää kasvatuksella, kovemmilla tuomioilla, jotka vaikuttavat psykopaatteihin, niin että tietävät jonkin todella kurjan asian olevan seurauksena, jos vahingoittavat muita ihmisiä.
Nyt nämä ampujat, psykopaatit saavat omasta mielestään suosionosoituksia, kun saavat julkisuutta ja heitä kohdellaan pehmeästi. Asia on kyllä niin, että tappajien silittely saa loppua tässä maassa.
Uhreista ja heidän läheisten voinneista ei välitetä tässä maassa niin paljon kuin epäonistuneen paskakasatappajan voinnista ja motiiveista.
Oli motiivi mikä tahansa hullu on hullu ja näitä hulluukisen leviämisiä estetään nuoristyöllä eikä syrjäyttämisellä, kuten suomessa suomalaisnuorille tehdään osin.
Tuo kasvatus on yksi olennainen pohja terveelle tunne-elämälle. Nyt se kasvatus puuttuu joiltakin. Ryyppäävät ja meluavat vanhemmat sun muut saisivat mennä peilin eteen miettimään, minkälaista mallia nuorille anetaan. Aina ei syy ole vanhemmissa, mutta surkeita vanhempia tässä maassa riittää, juuri niitä, jotka eivät ota kasvatusvastuuta, vaan ryyppäilevät.
Sellaisia on, joille ei lapsia olisi tarvinnut edes syntyä. Tarkoitan niitä, jotka eivät ole vielä kasvaneet aikuisen vastuutasolle itsekään...perrrrkele.
Ampuja ei ole koskaan normaali
näin se vaan on
0
57
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä
Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla6122226- 1081098
Hotellille löytyi ostaja....
Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,251075Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki4927Onko se loukkaavaa
Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k101855- 85843
Onko kaivattusi seinäruusu?
Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai50759Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?89752- 63725
- 65573