Tämä koskee koko Suomen kansaa, erityisesti eduskuntaa

Janina D.

Haluaisin kysyä Teiltä, kaikella kunnioituksella, että aiotteko jatkaa vielä kauankin tätä NÖYRISTELYÄ RKP:n tai muiden RAHARIKKAIDEN edessä, kuten olette tehneet tähän asti? Seraavaksi tulevat VENÄLÄISET raharikkaat ja yrittävät TAAS Suomessa niskan päälle! Te ette USKALLA tehdä MITÄÄN, jotta ette ITSE köyhtyisi! Ei ole kysymys mistään hyväveli politiikasta, vaan puhtaasti TEIDÄN OMASTA AHNEUDESTA ja siitä, että haluatte pitää OMAN pesänne "puhtaana"!

Kun tämän asian hoidatte pois päiväjärjestyksestä, päästään siihen Suomenruotsalisten yritystä pysyä niskan päällä. Niin kauan, kun annatte heille vapaasti valtaa vaatia erityis oikeuksia/kohtelua, tuhlaatte majuriteetin verorahoja ja silloin ratkeaa samalla myös Suomen maahanmuuttajien ja Suomen Romanien, sekä Suomen Ruotsalaisten, myös Suomen Saamelaisten ongelma, joka syö valtavat määrät rahaa, kun KAIKKI nämä VÄHEMMISTÖT vaativat ERITYISKOHTELUA!!! Tämä on erittäin YKSINKERTAISTA POLITIIKKAA, eikä Teiltäkään vaadi paljoa. KIELTÄKÄÄ KAIKKI ERITYISKOHTELU ja vaatikaa LÄÄKÄRINLAUSUNTOA tueksi TODELLISELLE TARPEELLE ERITYIS VAATIMUKSIIN. PANOSTAKAA TERVEYDENHUOLTOON ensisijaisesti KAIKKI se, minkä Te tällä hetkellä TUHLAATTE näihihin em erityiskohteluihin. Suomessa on Suomalainen kulttuuri ja Suomalaiset periaatteet ja jos täällä asuu ja elää, niihin on KAIKKIEN SOPEUDUTTAVA tai sitten POIS SUOMESTA. Emme TODELLAKAAN tarvitse näistä em ryhmistä niin kipeästi KETÄÄN, että annamme vallan heille. Meillä vaativat esim muslimit, joka on vain USKONTO, eikä mikään elintärkeä tieteenosaalue, että heillä PITÄÄ OLLA erityis ruokaa, kohtelua, palvelua, opetusta ym. Samoin Suomen Romanit, erityis vaatetusta, Suomen Ruotsalaiset, erityis kiintiöitä kouluissa, palveluissa ym.
Kaikki tämä on tärkeää YKSITTÄISILLE IHMISILLE, mutta ei MITENKÄÄN hyödynnä VALTAVÄESTÖN tarpeita. MIKSI menemme mukaan näihin vaatimuksiin? Olemmeko Suomalaiset niin HEIKKOJA, vai TYHMIÄ, että emme pysty/ymmärrä miten nämä minoriteetit MANIPULOIVAT meitä, valtaväestöä?

Jotta saamme TALOUTEMME tasapainoon ja mahdollisesti myös TERVEYDENHUOLLON ja kaikki mikä siihen liittyy, samoin kuin MAAHANMUUTTO/PAKOLAIS/KERJÄLÄISongelmat inhimilliselle ja TASA-ARVOISELLE politiikalle, USKALTAKAA vihdoin sanoa EI!!! OIKEASSA PAIKASSA ja yrittäkää nyt toimia sen viran mukaan, johon ME KANSALAISET olemme hyvässä uskossa Teidät VALINNEET tai jättäkää tilaa muille, joilla on USKALLUSTA, HALUA ja vähemmän AHNEUTTA kuin Teillä!

Nämä toimenpiteet eivät vaadi mitään BONUKSIA, koska KUKAAN ei ole KORVAAMATON. Ne vaativat vain siviilirohkeutta, josta Te mielestäni saatte ihan liian korkean korvauksen, siihen nähden, mitä Te saatte aikaan ja mihin Te HALUATTE laittaa ITSEÄNNE LIKOON.

1

164

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lukemattajäi

      Etkö voisi rakentaa noita lauseita tavalliseen tapaan, on inhaa lukea tuollaista
      sekasotkua missä välillä on isoja ja pieniä kirjaimia kesken lauseen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      130
      842
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      43
      619
    3. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      21
      558
    4. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      50
      525
    5. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      110
      523
    6. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      36
      512
    7. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      33
      461
    8. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      38
      447
    9. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      433
    10. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      22
      397
    Aihe