HALUAISIN SUOMENHEVOSEN MUTTA EN OLE VARMA OTTAISIKO.
SANOKAA OTTAISINKO RUUNAN VAI TAMMAN JOS ME OSTETAAN SUOMENHEVONEN.
T. SUSARDI
SUOMENHEVONEN. EHDOTA VOISINKO OTTAA
9
236
Vastaukset
- Minä...
Jos kysyt sitä täällä, ET todellakaan!
- fgtyty
Jos ensihevonen ehdottomasti ruuna :)
kiitos vastauksista
minustakin olisi hyvä ottaa ruuna- 5785eujt
ruuuuuuuuna:)
- assew
Kuule minä mitä sul on suokkeja kohtaan????ja ota ihmees ruuna.tosin ite kyl tykkään enemmän oreist.
Miulla on tamma ensi hevosena ja kyllä on hieno, opettanut on ja paljon asioita! Ja miulla sitä ikää olikin 17 v... Tuomitkaa vain, mutta muistakaa ihminen oppii tekemällä! Mie oon hevosten kanssa puuhaillu jo 9 vuotta, ja oppimista on vieläkin en sitä sano! Mutta olen jo yhdeksässä vuodessa opettaa kaksi varsaa, oman hevoseni tavoille. Varsat olen opettanut myös ajolle!
- höpötteliä
Ruuna ihan vaan jos oot simmonen kokematon heppa höperö tai paljon rat
sastanutkin niin ehdottomasti ruuna :) !!! - Suski!
HALUAT SUOMENHEVOSEN!!!!!!!!! Ne on parhaita!!:)))))
Itsellä suokki ruuna ;)
Periaatteeseen ei sitä voi sanoo kummat on parempi ku kaikki hevoset on erilaisia,mutta jos sulla on mahdollisuus valita niin ota ruuna,koska tammoilla SAATTAA olla niitä "huonoja" kausia...ns.masennus- minä
Ruuna
Tätini tamma kylläkin lämpönen menee ihan hulluksi kiima aikaan...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1562687
- 2001968
- 711716
- 921638
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91441Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.321176- 761111
- 811040
- 951019
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes191954