Kuka muistaa afrikkalaisen tappaja/raiskaajan ?

Tappoi ja raiskasi suomessa ja olikohan uhrina vielä alaikäinenkin ?

Miksi juuri kukaan ei muista ja miksi lehdessä kerrottu näin suurella ?
460
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

muista, mutta raiskaajia on ollut paljon John Kararasta lähtien...

Äänestä

Sekö, joka sai lyhyen tuomion, pääsi ulos ja tappoi heti uudestaan jonkun lapsen?

Äänestä
  • Joo, tuota tarkoitin, kiitos. Vahingontekijänä sitä samaa sakkia kuin nämä joukkotappajat ja täydessä ymmärryksessä tappanut, mutta häntä ei muisteta kuten näitä koulusurmaajia.

    Jos ihonväri on muu kuin valkoinen, tekoa ei ilmeisesti muistella samalla tavalla julkisuudessa retostellen. Sama homma usein muutoinkin ulkomaalaistaustaisten rikoksien kanssa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


löytääkö kukaan kirjoitti:

Tappoi ja raiskasi suomessa ja olikohan uhrina vielä alaikäinenkin ?

Miksi juuri kukaan ei muista ja miksi lehdessä kerrottu näin suurella ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu