En ole mistään löytänyt vastausta tähän, eli millaiset pitäisi olla rintsikoiden, kun on suurennuttanut rintojaan? Saako esim käyttää push up, kohottavia? Riippuuko se onko implantti laitettu esim lihaksen alle, minulla se on nimittäin päällä? Mietin vain kun saa heittää nämä tukiliivit syrjään että millaisiin siirryn :)
Niin ja kertokaa vielä vaikka koska te heititte tukiliivit pois ja siirryitte normiin rintsikoihin? Koska voisi käydä jos ostoksilla? Ajattelin itse kun on 2 viikkoa leikkauksesta, ettei niin enää olisi turvotusta, niin valmiiksi kävisi jotain rintsikoita jo, kun en malta odottaa! :)
Minkälaiset rintsikat teillä silikonit omistavat?
10
4170
Vastaukset
- .
Turvotusten lopulliseen poistumiseen voi mennä useita kuukausia. Itse kyllä huomaa kun suurin osa turvotuksesta on poistunut ja siinä vaiheessa voikin lähteä sovittelemaan uusia rintsikoita. Koko voi siis muuttua vielä kuukausien kuluessa mutta tarvitaanhan niitä rintsikoita jo siinä välissäkin. Minulla implantit ovat kokonaan rintalihaksen alla ja käytän kaikenmallisia rintaliivejä. Muistaakseni sairaalasta sain neuvon ettei kaarituellisia rintaliivejä saisi käyttää kuin vasta yli kuukausi leikkauksesta ja tukevat urheiluliivit olikin 24/7 käytössä kuukauden kunnes siirryin vähitelle normaalirintsikoiden käyttöön.
- 70G + 800cc = 70M
Moi,
Itselläni implantit on lihaksen päällä ja leikkauksen jälkeen sain ohjeeksi käyttää tukevia urheiluliivejä (ei kaarituettu) 24/7 ensimmäiset 3kk!! eli ihan äkkiä ei tarvinnut olla uusia shoppailemassa ;) Kun tuo 3kk oli mennyt, pidin "tukiliivejä" edelleen ihan mielelläni, sillä ne istuidat hyvin ja tukivat rintojani. Tottapuhuakseni samaiset liivit päällä nytkin ja aikaa leikkauksesta on 10kk!
Omalla kohdallani oikean koon löytäminen on ehkä liiviostoksissa rajoittavin koko, liivin malli ei niinkään. Ihan vapaasti voi käyttää minkä tahansa mallisia liivejä, pääaisa, että ne tuntuvat hyvältä päällä ja ovat oikean kokoiset. Rinnoissa tosiaan tapahtuu muutoksia vielä kuukausien ajan, myös koon suhteen. Eli kasapäin ei uusia kannata ostaa vielä 2 viikkoa leikkauksesta ;)
Pikaista ja kivutonta toipumista!- Gia22
Itselläni on myös implantit lihaksen päällä ja ohjeeksi sain kirurgilta pitää urheiluliivejä 1kk:den ajan 24/7. Luulen, että ohjeet ovat paikkakohtaisia suosittelen olemaan yhteydessä omaan lääkäriin. Itselläni myös tuoreet implantit ja tänään kävin ottamassa esimakua liiviliikkeessä uusiin rintoihini :)
- Anonyymi
Kylläpä on pitkä aika, jos 3 kk täytyy pitää pelkkiä tukiliivejä.😮 Itse sain ohjeistukseksi vain yhden kuukauden, jonka jälkeen saa siirtyä tuntemusten mukaan tavallisiin, kaarituellisiin liiveihin.
Missä kohtaa ootte uskaltaneet alkaa käyttää push up- tai super push up liivejä? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kylläpä on pitkä aika, jos 3 kk täytyy pitää pelkkiä tukiliivejä.😮 Itse sain ohjeistukseksi vain yhden kuukauden, jonka jälkeen saa siirtyä tuntemusten mukaan tavallisiin, kaarituellisiin liiveihin.
Missä kohtaa ootte uskaltaneet alkaa käyttää push up- tai super push up liivejä?Vanha ketju. Ei nykyään enää kukaan fiksu silareita laita. :D
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vanha ketju. Ei nykyään enää kukaan fiksu silareita laita. :D
Luulet vaan! Kyllä silikoni-implantteja laitetaan aivan kuten ennenkin, niistä ei vaan enää puhuta niin paljon.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Luulet vaan! Kyllä silikoni-implantteja laitetaan aivan kuten ennenkin, niistä ei vaan enää puhuta niin paljon.
Ja kirurgia on kehittynyt, eli nykyään hyvät kirurgit osaavat tehdä hyvin luonnollisen näköisiä lopputuloksia. Silikonit on useammalla kuin uskoisikaan. Myös pienet rinnat saattavat olla silikonit
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vanha ketju. Ei nykyään enää kukaan fiksu silareita laita. :D
Kyllä ne fiksut naiset, jotka haluavat näyttää hyvältä, laittavat edelleen. :)
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Luulet vaan! Kyllä silikoni-implantteja laitetaan aivan kuten ennenkin, niistä ei vaan enää puhuta niin paljon.
Minulle laitettu 700 cc Viirossa ja olen erittäin tyytyväinen
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vanha ketju. Ei nykyään enää kukaan fiksu silareita laita. :D
Kaikilla kun ei ole sitä ylimääräistä rasvaa mistä otaa...itse menen silarit ottamaan täällä suomessa. Onko kellään kokemusta Helena Puontista?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2932477Mistä löytää kadonnut motivaatio?
Mikä neuvoksi, kun oikein mikään ei enää jaksa huvittaa eli ei ole motivaatiota tehdä mitään? Joka päivä ajattelen, että1422254Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki132068- 1711560
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?1381277Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...
Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä193898- 85886
- 174856
Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri
Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala451796- 52684