Vannekaupassa jobbarit rulettaa

Vai mitäpä sanotte seuraavasta? Huuto.netistä ostamaa 240e:n vannepakettia myydään 895e:lla :)
Linkit huutoon ja nettivaraosailmoituksiin:

http://www.huuto.net/kohteet/myydaan-dotz-merkkiset-19-alumiinivanteet-kesakumeilla/220948139

http://www.nettivaraosa.com/vanteet/1348502
8142
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Huutonetissä joku on myynnyt oikealla hinnalla.

Nyt pyydetään ruvella olevista vanteista tähtitieteellisiä summia. Vaikka vanteiden OVH olisi mitä, ei vanteista sovi kuitenkaan mitä tahansa pyytää, koska kunto ei ole priimaa...tai no sopii ja sopii pyytää...hulluhan seon joka maksaa....

Onnea Myyntiin!

Äänestä

Eipä tuu koskaan saamaan mitään 900euroo kolhituista vanteista.
Ja hyvä sanoo mikä on hinta uutena kun kumit ei oo lähellekään uuden veroset.
Ei taida jobbari saada tässä kuussa hyvää tiliä

Äänestä

Suomen ja Neuvostoliiton ero on juuri tuossa, Suomessa on vapaus myydä omistamaansa tavaraa hinnalla, jonka ostaja on valmis maksamaan. Omistusajan pituudellahan ei ole merkitystä.

Itse en noista rumiluksista olisi ollut valmis maksamaan tuota 240 euroakaan.

Äänestä

900 euroo alkaa saamaan jo hyviä uusiakin settejä.

Hyvään hintaan on emnny huutonetissä jos on ollu kohtuu hyvät
renkaat, kun en kirjotuksia tarkemmin lukenut. Yleensä kaikenlaisista
moponrenkaista pyydetään 300 euroa.

Äänestä
  • Kumeilla ajelee kuulemma vielä kesän.
    Eli aika lopussa alkaa oleen

    Äänestä

Jaahas, aikamoista hintapyyntikikkailua näyttäis olevan :)
Alkup. pyynti 1895e josta heti pudotus siihen 895e.
Nyt pyynti 650e, joskin käytetty hinta taas siellä 1895e:ssa, jotta näyttäisi roimalta alennukselta? :D

Äänestä

Tässäpä muuten toinenkin kohde, jota on ollut kiva seurata. Reilun vuoden on jamppa yrittänyt myydä noita satasen arvoisia vanteitaan ja päivittää lähes joka päivä kohdetta. Talven yli oli hintaa n.250e ja kun kevät tuli hinnat pompsahti kummasti ;)
Nämä oli nyt kesällä jo pitkään tasan 300e, mutta nyt on pieni hintakikkailu taas käynyt: pyynti muka ollut 450e ja "pudottanut" 360e:n =D

http://www.nettivaraosa.com/vanteet/1299824

Äänestä
  • Rumasti lyöty painot vanteen reunoille. Liimapainot sisäpuolelle on ainut oikea vaihtoehto, kun ei ole peltivanteista kyse.

    Nettimotossa tuli keväällä kärkyttyä skootteria likalle. = jokapäivä seurasin reilun kuukauden verran markkinoita. Sieltä löytyi muutamia epäilyttäviä myyjiä, jotka jatkuvasti muuttivat hintoja ja kohteen kuvauksia. Välillä jopa vaihtoivat puhnrojakin.

    Nettimarkkina osiosta löytyy muutama epäilyttävä iPhone kauppias. Kumma ettei 4S mee kaupaksi vaikka hintaa on 200-250 €. Luulisi menevän. Kuukausikaupalla noita muutamia on siellä kaupiteltu.

    Jos myyjän numeroa ei löydy enirosta, suhtaudun kohteeseen aina varauksella.
    puh. nro ja reknro kantsii aina myös googlettaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


netti kyttääjä nro.2 kirjoitti:

Vai mitäpä sanotte seuraavasta? Huuto.netistä ostamaa 240e:n vannepakettia myydään 895e:lla :)
Linkit huutoon ja nettivaraosailmoituksiin:

http://www.huuto.net/kohteet/myydaan-dotz-merkkiset-19-alumiinivanteet-kesakumeilla/220948139

http://www.nettivaraosa.com/vanteet/1348502

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu