keksintö?
Mielestäni tulikaan ei ole huono. ,-)
Mielestäni tulikaan ei ole huono. ,-)
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
kiinalaiset keksi pyörän, ruudin, ja kiinalaiset aakkoset.
mun mielestä kiinalaiset oli hyvä keksintö :-)
enpä ole ennen ajatellut asiaa tuolta kantilta ja täytyy sanoa, että kiinalaisten arvostus nousi nyt aivan eri atmosfääreihin.
poks
mikä on sekin tosi hyvä keksintö :-)
sähkö ja yhä vaan sähkö!
Ilman sähköä ei olis paljon muutakaan toimintaa.
Niin. OLisihan se kurjaa kirjoitella kahvipalstalle kynttilän valossa ;)
Sulkakynällä, meinaan ;)
Yhtä hullua on katsella tv:tä kynttilän, tai päreen luomassa tunnelmavalossa.. Mutta aikoinaan näin oli pakko toimia...
No ainakin kirjapainokone, höyrykone ja penisiliini..Hitsit noita parhaita ja hyyviä keksintöjä on paljon...;o)...
Hakaneula, vetoketju, spiritus fortus, jne. ;-)
Mitens olis keskoskaappi...;o)...
Itse asiassa sadan vuoden syklillä kehitys on ollut liian vauhdikasta. Sen näkee jo johtajien optioissa. Saarijärven Paavo, Suo, Kuokka ja Jussi eivät saaneet optioita. Mutta on työkalutkin parempia tänä päivänä. Nyky-jussi saa optioita eli maataloustukea;)))
Näinhän se menee..Nuo optiot kyllä joutais lopettaa..mun mielestä..;o)..
Jaa-ah, se varmasti on hyvä keksintö, kuten sinivalon keksiminen liian kiireesti maailmaan tulleelle.. tuli vaan mieleen..
Ensin oli ultraviolettinen sädetys, sitten Ultra Bra ja taitaa olla Windowsillakin joku Ultra premium tai jotakin. Käyttis
Ja onhan RTG-säteetkin..Siinäpäs vasta keksintö...;o)...
Olis v-mäistä vaihtaa autoon syksyisin ja keväisin renkaat, jos ei olis tunkkia.
Eihän. Auton toisen puolikkaan voi ajaa ojan päälle ja vaihtaa renkaat. Sitten sama homma toisin päin. Tai jos on kaksi vierekkäistä ojaa, ajaa renkaat niiden päälle :)
Tai sitten ei...?
Kääntää auto kyljelleen, niin vaihtaminen on ergonomisesti oikein ja helppoa?
Ideasi onkin vielä parempi. Ei jää auto kiinni mahastaan.
tulee tarkastettua auton pohjan kunto kun kylelleen kallistaa. Saa ruosteet rapsuteltua, ja vaikka ferreksillä suhauttaa samalla. kaks kärpästä yhdellä iskulla.