Tänään hienosti ajoin auton edessäolevan perään, ja nyt on Toyota Corolla koko pituudeltaan oikealta puolelta pahasti naarmuilla takaovessa suuuri lommo. Kaskovakuutusta ei ole, eli siis kaikki joudun ilmeisesti itse maksamaan. Olisiko jollain käsitystä missä hintaluokissa mahdetaan liikkua, kun uusia pitää etupelti, molemmat ovet ja vielä takasivuosa mahdollisesti muutakin. 1,2,3,4,5 tonnia?
Paskoin autoni - mitäköhän tulee maksamaan?
luuseri111
6
139
Vastaukset
- luuseri111
Tarkennan, siis oikean puolen molemmat ovet.*
- kjwejkfjgjwgjwg
Veikkaisin että töineen ja maalauksineen sellanen 3000-4000e
- Burkkaamo
Kysy ehjäämöltä arvio ja lisää hintaan 15%
Jos on vanhempi auto, niin korjaus ei välttämättä kannata, varsinkin jos laukesi turvatyyny tms. - luuseri111
Jepjep, kiitoksia vastauksista.
- hhhcccc
3 tonnia ja ne mahdolliset muut päälle
- myyntimies john doe
Keskustelupalstallahan se korjausarvio parhaiten selviää, älä missään tapauksessa vie autoa kolarikorjaamolle arvioitavaksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 17113043
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1545458Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454830Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1493689Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392798Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1211979Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1131725Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3671655Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1081538Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361481