Jutta Urpilainen ja 1%

Vasuri pettää aina

Urpilainen julisti: "Sdp vastustaa yhden prosentin ahneutta", mutta kuinkas ollakkaan, sama Urpilainen toisella kädellä kättelee saman yhden prosentin ahneiden kanssa Bilderberg kokouksissa.

http://www.hs.fi/politiikka/Urpilainen julisti Sdp vastustaa yhden prosentin ahneutta/a1305571295575

Demari pettää aina!

Ai niin, mutta kyllä Arhimäellekkin kelpasi paikka Bilderberg Kataisen hallituksesta, vaikka vielä kesällä 2010 jätti kirjallisen kysymyksen Kataisen Bilderberg kytköksistä.

Kummallista.

Siirrynkin tästä Perussuomalaisten riveihin, t. ent. Vas.liiton hyödyllinen idiootti.

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Arhinmäki valehtelee

      Arhinmäkihän on jo tavaramerkki! Hallituksen tunnetuin valehtelija ja sanojensa pyörtäjä.

      Youtubesta löytyy kymmenkunta eri videota, jossa nähdään:

      a) Arhinmäki ennen 2011 vaaleja. Ärhäkkänä EU-velkojen kritisoijna, pankkien tulemisen ehdottomana vastustajana ja moraalisena paasaajana ja Kataisen hallituksessa tekemisistä.

      b) Arhinmäki vaalien jälkeen. Sulassa sovussa hyväksymässä lisää EU-velkatakauksia ja EU-pankkien velkarahoillamme pelastamisia, ja kaveraamassa Kataisen kanssa. Jakelemassa moraalittomia Veikkausken hallituspaikkoja kavereilleen, ja Pioneeri-vasemmistolaisjärjestöjen ylisuuria tukiaisia jne.

      Videotallenteet paljastavat armotta, että *mikään* Arhinmäen moralisoima asia ei ole pitänyt.
      Vasemmistoliittolaiselle asiat muuttuivat mustasta valkoisiksi heti kun Audin pehmoinen ministeripenkki annettiin Arhinmäen peffan alle.

    • kisa

      takin käännön sm kisa kumpi voittaa sdp vai kepu

      • ylivoimaa

        mustahevonen vihreät


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      137
      5476
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      31
      3942
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2490
    4. Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan

      Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv
      Maailman menoa
      39
      2077
    5. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      28
      1941
    6. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      24
      1873
    7. Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"

      "– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h
      Maailman menoa
      17
      1855
    8. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      41
      1690
    9. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      52
      1651
    10. Olitpa ikävän

      Kylmä eilen. Miksi ihmeessä?
      Ikävä
      40
      1606
    Aihe