HALONEN TAPASI TEURASTAJAN!!

ONNISTUNUT VIERAILU!

Presidentti Tarja Halonen delegaatioineen saapui Syyriaan keskiviikkoiltana 21. lokakuuta. Ennen Syyriaan saapumistaan hän vieraili Egyptissä.

Syyrian vierailun aikana presidentti Halonen tapasi Syyrian presidentti Bashar al-Assadin, pääministeri Muhammad Naji Otrin ja parlamentin puhemies Mahmoud al-Abrashin. Tapaamisissa keskusteltiin mm. kahdenvälisistä suhteista, Lähi-idän tilanteesta ja globaaleista kysymyksistä kuten ilmastonmuutoksesta.

Presidentti Halonen ja presidentti Assad pitivät 22.10. tapaamisensa jälkeen lehdistötilaisuuden, jossa Assad korosti, että Syyria ja sen kansa tukevat rauhanprosessia.

http://www.finland.sy/public/default.aspx?contentid=178987&nodeid=41634&contentlan=1&culture=fi-FI

4

50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pink tawja

      Minun ei tavwitfe enää juofta fren maewkan pewäffä....

      • syrryr

        Rauhanprosessi on hyvällä mallilla. Kiitos ummärryksestänne-


    • miljoonia uhreja

      Maailman pahin teurastaja asustelee asustelee ns valkoisessa talossa,on asunut jo yli 60 vuotta nimi on vaan välillä vaihtunut!!!

    • raakkuna1

      Tuo vierailu suoritettiin Tarja Halosen virkaaikana 21 lokakuuta 2011, ja ennakko tiedoituksen mukaan sen tarkoitus oli selvittää rauhan mahdollisuuksia Syyriassa. Vaan taas kerran saatiin todeta että suurvalta Venäjä on asettanut tavoitteensa, ja niin kenelläkään ei ole tarpeeksi mandaattia estää Venäjän Presidentti Putinin ja Iranin Presidentin kaavailemaa Israelin tuhoamista ja miehitystä Syyrian kautta. Ja todellakin tuo tilanne on vain pahentunut yli puolen vuoden aikana. Salut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1987
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      1021
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      872
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      261
      757
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      65
      749
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      12
      721
    7. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      685
    8. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      83
      680
    9. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      666
    10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      208
      663
    Aihe